• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    vzal jsem kolegovi do práce na ochutnání takový malý párty mix - a on si klidně vzal dovolenou !

    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    INXS: ploděj všechny...
    a záleží jakej máš truhlík... já mam takovej klasickej 50cm na dýlku a mam v něm osm rostlin a jde to v pohodě, dokonce začaly podruhý kvést
    INXS
    INXS --- ---
    Plodej vsechny kytky nebo jsou samci a samice?
    INXS
    INXS --- ---
    Dala jsem ze srandy naklicit par seminek chilly dve odrudy nazvy neznam jedny cerveny jedny oranz. Ted mam asi 15 klicku jak postupovat dal? Kazdej zasadit zvlast nebo muzu do truhliku vedle sebe? Vim ze neni vhodna doba ale co uz nejaky rady co dal?
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    NEGI: Tak je jasny ze kdyz dobre zakonzervujes solí tak to prezije
    NEGI
    NEGI --- ---
    Dotaz: na první pohled stejné podmínky - zálivka, teplo, světlo - přesto u některých rostlin opadají květy (téhož druhu) a jiné plodí... čím to? Napadá mne jedině ta zálivka, že bych omylem někde nedopřál vláhy...
    CAPTAIN_TACUD: syrový ve vrstvách prosolit, dolít oliváčem, takhle furt dokola až po hrdlo nádoby, vrazit do ledničky, od podzimu stejná konzistence
    FKA82
    FKA82 --- ---
    NGR: omáčky, pasty plus jak píše
    KRAUN:
    A když není místo klasika nasušit a pomlít.
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    Mrazit, nebo udělat omáčku/pastu a zavařit.
    NGR
    NGR --- ---
    KRAUN: a je tam nejaka ztratovost co se tyce paleni ?
    KRAUN
    KRAUN --- ---
    Já dělám buď pasty, nebo mrazím... Z rozmražených papriček jde pak udělat další pasta, nebo se dá použít do vaření... Nasekat na ozdobu a servírovat pak nedoporučuju, páč jsou ty papričky po rozmražení takový rozblemclý, ostatně jako každý jiný ovoce a zelenina po zmražení.
    NGR
    NGR --- ---
    jo a co delate se sviluskama ?
    kdyz to urodi a stihne to plody jsou problem ?
    NGR
    NGR --- ---
    jsem tu novy ale to je samy lak, olej, atd
    co to zmrazit jako maliny zkousel to nekdo? :)
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    CAPTAIN_TACUD: díky. to je na prd. máme teď více druhů, tak hledám, jak je uchovat co nejdéle nejčerstvější. :)
    4JANE
    4JANE --- ---
    CUNESK8: souhlasim s klukama, je pravda, ze do oleje jsou lepsi suseny, ale chtela jsem to prave vyzkouset, jak dlouho tam vydrzej ty cerstvy, tak dam vedet :)
    APPU
    APPU --- ---
    syrový chtěj naložit do sldkokyselého nálevu stejně jako se prodávaj v krámě
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    do oleje jedine suseny. syrovy kratkodobe ok, ale na dlouho tezko.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    4JANE: jak dlouho vydrží v tom oleji? minuly rok jsme sušili (je to fajn, ale není to ono). máte nějaké nápady jak skladovat papričky, aby byly co nejčerstvější?
    4JANE
    4JANE --- ---
    APPU:
    Ja jsem je nalozila do oleje, dalsi se chystam ususit


    Jinak se mi to urodilo na tech rostlinkach, ktery jsem koupila v v zeleninove hale v Holesovicich a nikdo mi tam nebyl schopny rict, co je to za papricky. Bala jsem se, aby vubec palily, ale neni to vubec spatny, palivost jako ty, co davame do Wakata housek :) A taky mam napadeno sviluskama, ale bojuju..
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    OSTROVAN: mno, v obchodě to prodávali mezi jedlejma bylinkama, tak snad to jedlý bude :)

    jinak se tý moji papričce daří dobře, přesadil jsem ji a zatím jsem jí neutrápil :)

    se mi akorát trochu naklání :))


    jinak začala znova kvést (prvních pár dní u mě ztratila nějaký lístky a květy)


    a papričky se začínají pěkně vybarvovat :)
    APPU
    APPU --- ---
    nějakej nápad co s pár sklizenejma feferonkama ? Nějak jednoduše naložit ?

    A po návratu z dovolený sem musel vyhodit 2 kytky plný svilušek ale jako že moc. Vypadaly jak když maj lepru :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam