• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    SOYER
    SOYER --- ---
    EXCITE:
    FEFERONIE:
    tak asi mate pravdu :)
    ale urco to jde ruku v ruce, proto by me taky ani nenapadlo klicit na zimu..
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    EXCITE: tomu bych rozumela:)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    FEFERONIE: imho nejde ani tak o zimu,ale o světlo.. prostě není slunce není klíčení :)
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    SOYER: a tohle prave nechapu. kdyz je zasadim za dva mesice, tak vyklicej v lednu nebo unoru a to jim jako zima nebude?
    SOYER
    SOYER --- ---
    taky se trochu pochlubim, letos prvni vetsi uroda
    nemam fotky cerstvych paprik, tak aspon produkty :)

    pridam tip pro lenivce jako jsem ja, nakladal jsem cerstve papricky do octoveho nalevu s korenicim a konzervacnim pripravkem DEKO, diky kteremu pak neni potreba zavarovat! mam to odskousene, papricky po case taky zmeknou, zakonzervovane vydrzi roky, nic se jim nestane ani po otevreni a delsim skladovani v lednici





    zlute jsou Yellow Cayenne a ty cervene by mela byt odruda zvana Twilight
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    INXS: nebo se jim v ty vate polamaly koreny
    SOYER
    SOYER --- ---
    INXS: chilli papricky jsou viceletky, taky jsem jednou dostal takovou koupenou bonsai, je to asi dva roky a porad roste a plodi

    podle me setrny presazovani jim ani moc nevadi,
    ale opravdu ted neni vubec vhodna doba a nejspis ti chcipli, protoze jim byla zima
    INXS
    INXS --- ---
    já dala vyklíčit x semen co jsem vyďoubala z darovaných chilli (odrudu nevim)
    vyklíčili asi za 14 dní ve vatě. Zasadila jsem je do obyč zeminy nahrabaný venku před barákem, ok. Po měsíci, že je přesadím do lepší zeminy a finálního květináče (prý se nemají často přesazovat) což se povedlo, ale za deset dní pochcípaly komplet všechny, stále ve fázi dvojlístku.

    Tak jsem si koupila již vyrostlý chilli v květináči, žlutý plody. Je to 14 dní a chcípla taky.

    Tak nevim, přežila vám kupovaná chilli někdy delší dobu?
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    VYHULENY_UFO:
    EXCITE:
    jen pro doplneni. jiz po druhe klicim a tentokrat v jiffy tabletach :) prvne jsem mela takovy rozlozitelny kalisky z obi a plnila je klasickym substratem s piskem. jiffy opravdu vypadaji hodne nacucane, tak snad to neshnije.
    zatim dik, a budu informovat :]
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FEFERONIE:
    ad 1) ne. ale tak nejak je logicky klicit na jare.
    2) vetrat musis porad, vzduch se musi menit, jinak ti to zacne hnit
    3) obvykle kdyz ti prorostou koreny
    4) s hnojenim zacni pozdeji, pokud mas klasicky jiffy, tak ty sou predhnojeny, pokud se pomatuju dobre. pokud si chces hnojit sama od zacatku, je lepsi pouzit na kliceni nejaky substrat, ktery neni predhnojeny. kokos idealni.
    APPU
    APPU --- ---
    pařník se mi nejvíce osvědčil tento
    http://medigrower.cz/sites/default/files/imagecache/product_full/sklenik_1.jpg
    v bauhausu asi 200,-
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    FEFERONIE: já tablety nepoužívám,ale otec to letos zkusil...vetšina mu uhnila,utopil to podle mne moc ve vodě..
    Pařníček, jih, letošní vedra, by ale spíše indikovalo,že se ti to spálilo..
    ad 2) větrat každopádně musíš pořád..
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    už podruhé klíčim v jiffy tabletách a mám dotaz na někoho s osobní zkušeností. když jsem se dostala posledně do fáze 4 prvních lístků, tak mi to všechno (10 sazeniček) chcíplo. bylo to v létě, když byla ta největší vedra. kombinace oken na jih a pařníčku jim velmi svědčila, ale pak z ničeho nic konec. pamatuju si i z jiných zahradnických pokusů, že je pro mě tahle fáze krizová. napadne vás někoho, kde může být chyba? mám začít v té době hnojit?

    dotazy
    1) má doba výsevu vliv i na klíčení v bytě?
    2) kdy sundat víko pařníku, nebo jak často kytkám větrat
    3) kdy tabletu zasadit do vlastního květináče
    3) kdy začít hnojit?

    mám tohle kombo http://www.seminka-chilli.cz/balicek-za-okno-1-na-balkon-100.html

    za jakékoliv rady předem děkuji
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    Soutěž v pojídání chilli vyhrál v Praze muž přezdívaný Ďábel - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/...apricky-jednotky-shu-p0d-/hobby-domov.aspx?c=A131117_192510_hobby-domov_mce
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    RIVEEK: chmm, tak to já nemůžu (nejen že mám úzký radiátor, ale mám doma kočky - možná by to šlo v práci:))
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    MRNOUS: normálně na radiátoru
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    RIVEEK: tak to jsem rád:) a jak sušíš? já mám pořád obsypanej ten svůj keřík co bydlí v meziokní (a zatím je mu tam dobře, i mšice jsme zlikvidovali osprchováním), ale tak někdy to budu muset sklidit a je jich tam fakt hodně, tak něco budu muset usušit (a nikdy předtím jsem to nedělal a sušárnu/sušičku nemám)
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    MRNOUS: kdepak, bylo toho dost pro mě, pro něj a ještě další. A teď jsem dával květináče s kytkama zimovat dovnitř a ještě jsem z nich sklidil pěkně vrchovatou mísu - teď to suším a budu je pak nakládat do oleje.
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    RIVEEK: a nezlobil se, ze jsem tvoji ochutnavku pro nej sezral ja?:)
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    INXS: asi záleží o jaký druh jde, v jaké je zrovna fázi růstu, jaké má podmínky, jaká je roční doba...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam