• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    4JANE
    4JANE --- ---
    APPU: ja jsem v sobotu vysemenila urodu z minulyho roku a zasadila do miniparnicku a dneska jsem zjistila, ze uz rostou :) jsem dost prekvapena, ze to bylo tak rychly
    APPU
    APPU --- ---
    VIRUS31: Mám klasický Jiffy ale nějaký malinký oproti těm co maj chilli-seminka.cz
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    To bych taky vyzkousel.. APPU: jaky tablety mas na mysli?
    APPU
    APPU --- ---
    DZEJDZEJ: sem hodil 2 semínka do tablet na zkoušku tak uvidim :)
    DZEJDZEJ
    DZEJDZEJ --- ---
    APPU: Uplne v pohode (po jednom roce, po dvou je to horsi, ale taky to jde obstojne)...dokonce mely lepsi klicivost, nez co jsem kupoval z netu (chilleseeds.co.uk)
    APPU
    APPU --- ---
    Myslíte že když mám vysušený feferonky a v tom semínka, že se uchytěj ? Nebo to chce nějakou speciální přípravu
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    FEFERONIE: hezky pekne ! Me ty "zimujici" v praci permanentne kvetou a dokonce i plodej - pred Vanoci jsem sebral tri plody, co si vyhnaly, aby nevysly ze cviku. Tak jsem je brutalne ostrihal na hola kostata, at neblbnou a jeste si hezky pockaj ^_^
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    omluva za hnusnou fotku. dukaz, ze i v zime rostou.


    popisky nesedi, kdyby se to nekdo jal lustit.
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    SOYER: rostou druhy dva lupeny u 7 z 10. zbytek vubec nevylicil. jsou prtavy, ale v parniku se tvari, ze rostou. budu informovat
    SOYER
    SOYER --- ---
    FEFERONIE: tak jeste porad staci ledka?? :)
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    SOYER: zacala jsem prisvecovat ledkou co mam u akvarka a uz lezou :)
    SOYER
    SOYER --- ---
    EXCITE:
    FEFERONIE:
    tak asi mate pravdu :)
    ale urco to jde ruku v ruce, proto by me taky ani nenapadlo klicit na zimu..
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    EXCITE: tomu bych rozumela:)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    FEFERONIE: imho nejde ani tak o zimu,ale o světlo.. prostě není slunce není klíčení :)
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    SOYER: a tohle prave nechapu. kdyz je zasadim za dva mesice, tak vyklicej v lednu nebo unoru a to jim jako zima nebude?
    SOYER
    SOYER --- ---
    taky se trochu pochlubim, letos prvni vetsi uroda
    nemam fotky cerstvych paprik, tak aspon produkty :)

    pridam tip pro lenivce jako jsem ja, nakladal jsem cerstve papricky do octoveho nalevu s korenicim a konzervacnim pripravkem DEKO, diky kteremu pak neni potreba zavarovat! mam to odskousene, papricky po case taky zmeknou, zakonzervovane vydrzi roky, nic se jim nestane ani po otevreni a delsim skladovani v lednici





    zlute jsou Yellow Cayenne a ty cervene by mela byt odruda zvana Twilight
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    INXS: nebo se jim v ty vate polamaly koreny
    SOYER
    SOYER --- ---
    INXS: chilli papricky jsou viceletky, taky jsem jednou dostal takovou koupenou bonsai, je to asi dva roky a porad roste a plodi

    podle me setrny presazovani jim ani moc nevadi,
    ale opravdu ted neni vubec vhodna doba a nejspis ti chcipli, protoze jim byla zima
    INXS
    INXS --- ---
    já dala vyklíčit x semen co jsem vyďoubala z darovaných chilli (odrudu nevim)
    vyklíčili asi za 14 dní ve vatě. Zasadila jsem je do obyč zeminy nahrabaný venku před barákem, ok. Po měsíci, že je přesadím do lepší zeminy a finálního květináče (prý se nemají často přesazovat) což se povedlo, ale za deset dní pochcípaly komplet všechny, stále ve fázi dvojlístku.

    Tak jsem si koupila již vyrostlý chilli v květináči, žlutý plody. Je to 14 dní a chcípla taky.

    Tak nevim, přežila vám kupovaná chilli někdy delší dobu?
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    VYHULENY_UFO:
    EXCITE:
    jen pro doplneni. jiz po druhe klicim a tentokrat v jiffy tabletach :) prvne jsem mela takovy rozlozitelny kalisky z obi a plnila je klasickym substratem s piskem. jiffy opravdu vypadaji hodne nacucane, tak snad to neshnije.
    zatim dik, a budu informovat :]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam