• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    INXS
    INXS --- ---
    nebude někdo objednávat semínka, že bych se přidala?
    nebo máte někdo tip, který papričky koupený běžně se daj vykuchat a naklíčit a maj velkou šanci přežít?
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    Tak dneska jsme pořídili malej parnicek a jiffy. Doma máme semínka vyriznuta z jolokia bhut, co jsme sezrali / vrazili do jídla. Je vhodný nechat taková semínka vyklíčit? Nebo musí být nějak vysusena / jinak připravená?
    SOYER
    SOYER --- ---
    APPU: daval jsem taky koncem unora loni, ven sly v kvetnu, a co si tak pamatuju, tak bylo malo slunicka.. vubec me nenapadlo, ze by to bylo pozde

    a vsechny odrudy jsem mel teda prave chinese

    dam na vas letos teda :)
    FKA82
    FKA82 --- ---
    SOYER: jak co chinense a bacatum ideálně v lednu, annumky klidně v březnu.
    APPU
    APPU --- ---
    SOYER: já dával minule klíčit koncem února a přišlo mi že to je skoro pozdě
    SOYER
    SOYER --- ---
    davate klicit uz kocem ledna? neni to brzo?? ja sem mel v planu az ten konec unora
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    kdyby vám pak někomu přebývala jedna Black Pearl, tak se hlásím :)

    //letos uvidím, jak mi přežije zimu moje chilli paprička z Lidlu :) růst papriček ze semínek nechám až napřesrok, letos se budu učit rajčata :)
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    4JANE: mam teda hromadu zimujicich rostlin, ale sazet budu i tak - tak koncem unora. Do prihradkovyho plastovyho parenicku, co pripomina formu na led :-) davam je do normalniho kupovanyho substratu pro pokojovy kytky.
    APPU
    APPU --- ---
    4JANE: já jak sem psal zkusil 2 v práci za okno ze svý úrody. Hodně tomu nahrálo sluníčko co mi sem každej den pere tak doufám že po víkendu už se budou klubat ven.
    Semínka co jsem dostal pošlu do tablet taky na konci ledna :)
    4JANE
    4JANE --- ---
    Jinak teda sazite uz ted?
    Ja to zatim zkusila s ceskyma paprickama a ty z teplejsich kraju jsem planovala tak na konci ledna
    4JANE
    4JANE --- ---
    jo a davala jsem to normalni startovaci pudy
    4JANE
    4JANE --- ---
    APPU: ja jsem v sobotu vysemenila urodu z minulyho roku a zasadila do miniparnicku a dneska jsem zjistila, ze uz rostou :) jsem dost prekvapena, ze to bylo tak rychly
    APPU
    APPU --- ---
    VIRUS31: Mám klasický Jiffy ale nějaký malinký oproti těm co maj chilli-seminka.cz
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    To bych taky vyzkousel.. APPU: jaky tablety mas na mysli?
    APPU
    APPU --- ---
    DZEJDZEJ: sem hodil 2 semínka do tablet na zkoušku tak uvidim :)
    DZEJDZEJ
    DZEJDZEJ --- ---
    APPU: Uplne v pohode (po jednom roce, po dvou je to horsi, ale taky to jde obstojne)...dokonce mely lepsi klicivost, nez co jsem kupoval z netu (chilleseeds.co.uk)
    APPU
    APPU --- ---
    Myslíte že když mám vysušený feferonky a v tom semínka, že se uchytěj ? Nebo to chce nějakou speciální přípravu
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    FEFERONIE: hezky pekne ! Me ty "zimujici" v praci permanentne kvetou a dokonce i plodej - pred Vanoci jsem sebral tri plody, co si vyhnaly, aby nevysly ze cviku. Tak jsem je brutalne ostrihal na hola kostata, at neblbnou a jeste si hezky pockaj ^_^
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    omluva za hnusnou fotku. dukaz, ze i v zime rostou.


    popisky nesedi, kdyby se to nekdo jal lustit.
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    SOYER: rostou druhy dva lupeny u 7 z 10. zbytek vubec nevylicil. jsou prtavy, ale v parniku se tvari, ze rostou. budu informovat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam