• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    INXS: Joo ten jsem letos pořídil :-) K tomu 5 druhů habanero a v pondělí dávám klíčit
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    INXS: ja mam od nich balicek za okno. maji i zacatecnicky balicky. nez se pustis do neceho 'vic sexy' ;]
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    Tak jsem zvedav :) napoprve je to takovej hokus pokus
    APPU
    APPU --- ---
    VIRUS31: aby to bylo stále vlhký. Píšou ani suchý ani stát ve vodě
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    A kdyz jsou seminka na tabletach, ktery byly na zacatku zality, aby "vyjely", rosi se to jeste prubezne? Nebo az vyklici?
    4JANE
    4JANE --- ---
    INXS: ja jsem zasadila seminka z papricek, co jsem vypestovala minuly rok (byly ze sazenic) a ze 60ti seminek mi vyklicilo 60 :)
    takze to urcite jde. Je pravda, ze je to prvni pokus a byly to nejake ceske chilli papricky, takze se jim v nasich podminkach urcite dari lip. A seminka mi v parnicku vyklicili za 7 dni
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    VIRUS31: já měl nagy z makra a semínka z nich udělali jednu hezkou rostlinku :-) Akorát jsem jí měl pozdě a ne v ideálníchp odmínkách, nicméně papričky dala a tak jsou i nějaký semínka (cca 2 :D )
    INXS
    INXS --- ---
    díky !
    APPU
    APPU --- ---
    INXS: mě loni vyrostlo 90% toho co jsem zasadil ze seminka-chilli.cz
    INXS
    INXS --- ---
    VIRUS31: to bud, věřim že se chytěj
    INXS
    INXS --- ---
    takhle
    podle mě když si člověk koupí vypěstěný fefe, tak mu pojdou, páč jsou šlechtěný na jiný podmínky než má člověk doma (neco jako s bazalkou z alberta, prostě někde v pařníku třeba)
    proto bych ráda semínka modifikovaný na tyhle podmínky... doma za voknem.. nic extra.

    tip?
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    tak to muzu bejt asi jeste v klidu. jsou tam cca 5 dni
    INXS
    INXS --- ---
    VIRUS31: jak dlouho? mi to trvalo.. tři tejdny než vyklíčily
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    INXS: zkousim na pulku parnicku jolokia bhut, ktery jsem sezral a nechal z nich seminka.. a zatim nic :)
    INXS
    INXS --- ---
    nebude někdo objednávat semínka, že bych se přidala?
    nebo máte někdo tip, který papričky koupený běžně se daj vykuchat a naklíčit a maj velkou šanci přežít?
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    Tak dneska jsme pořídili malej parnicek a jiffy. Doma máme semínka vyriznuta z jolokia bhut, co jsme sezrali / vrazili do jídla. Je vhodný nechat taková semínka vyklíčit? Nebo musí být nějak vysusena / jinak připravená?
    SOYER
    SOYER --- ---
    APPU: daval jsem taky koncem unora loni, ven sly v kvetnu, a co si tak pamatuju, tak bylo malo slunicka.. vubec me nenapadlo, ze by to bylo pozde

    a vsechny odrudy jsem mel teda prave chinese

    dam na vas letos teda :)
    FKA82
    FKA82 --- ---
    SOYER: jak co chinense a bacatum ideálně v lednu, annumky klidně v březnu.
    APPU
    APPU --- ---
    SOYER: já dával minule klíčit koncem února a přišlo mi že to je skoro pozdě
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam