• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    NGR
    NGR --- ---
    tak jsem v nedeli pokoril metu a snedl tu palivou tom yum polevku na vysehrade u thajcu
    celkem zazitek.... a bez mlika
    :)
    SOYER
    SOYER --- ---
    me loni vyklicilo vsechno, jediny seminka, ktery nevzesli byli z papricky bhut jolokia, ktera mi prisla ze seminka-chilli.cz jako darek. pozdeji jsem se dozvedel, ze je susej v nejaky rychlo susicce, ktera ty seminka znici
    APPU
    APPU --- ---
    minulej rok si dávaly na čas asi 3 tejdny tak uvidíme Dal sem jenom 4 na zkoušku do Jiffy. Tenhle rok chci zkusit rockwoll cca za týden
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    APPU: pisou milimetr pod povrch. teplota tomu asi moc neprida. nechces na ne rozsvitit nejakou lampicku, ktera hreje? to by mohlo pomoct.
    APPU
    APPU --- ---
    docela málo právě ale pravda že mám doma tak 21 stupňů a chtělo by to tak 25
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    APPU: jak hluboko jsi je zapich?
    APPU
    APPU --- ---
    kruciš a já po 9ti dnech pořád nic
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    4JANE: jj, parnicek ruluje



    4JANE
    4JANE --- ---
    V sobotu jsem sazela nejaky Habanera, Jalapena, Vietnam Killing Fields a Trinidad Scorpio a po sedmi dnech leze prvni habanero orange. Asi je to tim miniparnickem. Tohle jsem fakt necekala, myslela jsem, ze to bude trvat tak mesic :)
    Tak doufam, ze se vam bude taky darit!
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    INXS: Říká se že ty chinenses (habanero apod.) by se měli nechávat klíčit dřív než jiné odrůdy. Jinak jsem to většinou dával tak na přelomu leden/únor. Vloni jsem dával klíčit až přelom březen/duben a taky nějaká úroda byla, i když ne taková jakou bych si představoval...

    Jinak spousta rad, tipů a triků se nachází zde: chilli fórum, konkrétně sekce Otázky ohledně setí a sazenic
    INXS
    INXS --- ---
    a kdy je optimální doba na naklíčení - aby měly dost světla?
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    INXS: Joo ten jsem letos pořídil :-) K tomu 5 druhů habanero a v pondělí dávám klíčit
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    INXS: ja mam od nich balicek za okno. maji i zacatecnicky balicky. nez se pustis do neceho 'vic sexy' ;]
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    Tak jsem zvedav :) napoprve je to takovej hokus pokus
    APPU
    APPU --- ---
    VIRUS31: aby to bylo stále vlhký. Píšou ani suchý ani stát ve vodě
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    A kdyz jsou seminka na tabletach, ktery byly na zacatku zality, aby "vyjely", rosi se to jeste prubezne? Nebo az vyklici?
    4JANE
    4JANE --- ---
    INXS: ja jsem zasadila seminka z papricek, co jsem vypestovala minuly rok (byly ze sazenic) a ze 60ti seminek mi vyklicilo 60 :)
    takze to urcite jde. Je pravda, ze je to prvni pokus a byly to nejake ceske chilli papricky, takze se jim v nasich podminkach urcite dari lip. A seminka mi v parnicku vyklicili za 7 dni
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    VIRUS31: já měl nagy z makra a semínka z nich udělali jednu hezkou rostlinku :-) Akorát jsem jí měl pozdě a ne v ideálníchp odmínkách, nicméně papričky dala a tak jsou i nějaký semínka (cca 2 :D )
    INXS
    INXS --- ---
    díky !
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam