• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    EXCITE: ne, mospilan ne, primárně občas osprchuju a obírám růčo a když to bylo fakt kritický, tak jsem použil něco přírodního od Natury nebo tak nějak .. doma nechci aplikovat žádnou chemii, protože ty kytky mi olizujou a ožíraj kočky (a nelze to uhlídat) ..

    no tak já s papričkou ještě vydržím ten měsíc doma, když říkáte, že nezvládne teploty nižší jak pět stupnů, a pak po zmrzlých půjde ven ke sluníčkům sedmitečným :))
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MRNOUS: Mospilan na mšice použils? :)
    APPU
    APPU --- ---
    což třeba dneska bylo kolem 2
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    MRNOUS: u většiny stačí 5+ stupňů v noci
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    kdy mohu přenést ven vzrostlou (přezimovanou) chilli papričku v květníku? musím čekat až do půlky května?
    //mojí chilli papričku pořád trápí mšice, venku na vzduchu by jí to přešlo, tak bych jí rád vystrčil ven ..
    PETROS
    PETROS --- ---
    UZEL: aha takze v Sapě spíš ne když to tak čtu...:-/ no budu rád za další tipy případně;-)
    UZEL
    UZEL --- ---
    PIDLOOCKO: tj kdyz jsem se schanel v sape po chilli, meli vsude to sami...dva druhy a vic nic...
    PETROS
    PETROS --- ---
    EXCITE: tak ja se kdyztak na podzim ozvu ;-)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    PETROS: Mám letos vyseté semínka a sazeničky pěkně jedou,takže na podzim asi něco budu mít :)
    PETROS
    PETROS --- ---
    PIDLOOCKO: zkusim, ale kdyby jeste nekdo o necem vedel tak piste :-)
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    PETROS: zkusil bych Sapu na P4, Vietnamci maj' včechno :)
    PETROS
    PETROS --- ---
    ahoj, tusim ze je to OT, ale zajimalo by mne jestli nevite nekdo kde by bylo mozne koupit cerstve " Pimientos de Padrón ". (idealne CR ;-) )
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    APPU: pohnojeno, dik.)
    NEMI
    NEMI --- ---
    Cau mam navic vetsi mnozstvi sazenic ktere by uz mohly do sveta druhy: Habanero white,Habanero red savina,Bolivian rainbow,Cilegia picante,Poinsettia,Fatalii orange,Squash Jamaican yellow,Trinidad habanero,Habanero Chocolate,Naga joloka, a nejaka moruga a bude jeste red petter pepper medusa .Vice info Posta
    APPU
    APPU --- ---
    FEFERONIE: Hnojit se nemá cca 14 dní před sklizní, takže klidně pohnoj
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    uz asi mesic mam na tech svych (na podzim zasazenych) obludach nedozrale papriky. jsem z toho nervozni a nevim, jestli prihnojit, abych tomu zrani pomohla, nebo to nechat. co doporucujete?
    UTRZENA_LANOWKA
    UTRZENA_LANOWKA --- ---
    moje orange habaněro rostoucí od loňského léta...
    Má tu bohužel celkem málo světla, ale snaží se :)
    hnojím chilli focusem a jede po tom krásně. Tak ještě zhruba 6–9 měsíců a budeme sklízet :D

    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---

    Indian women sort red chillies to dry at Shertha village in the western Indian state of Gujarat, Tuesday, March 4, 2014. A worker earns around fifteen Rupees (US$ 0.25) for removing the petiole of 20 kilograms (4.4 Pounds) of red chili. (Photo by Ajit Solanki/AP Photo)
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    PETPET: ja je davam klicit do normalniho substratu pro pokojovy kytky - tak 1-2 mm hluboko.
    Mam vyzkouseny. ze vyjedou i z 5 - 10 mm, ale je to zbytecny a hodne dlouho jim to trva.
    Tyhle vzesly behem cca dvou tydnu, daval jsem je fakt jen zdibicek pod povrch :


    a jinak kytky z lonskyho roku uz krute jedou na kvet :


    a dokonce uz se snazej i o potomky :
    UZEL
    UZEL --- ---
    PETPET: http://www.youtube.com/watch?v=-1s2kfCRFcA uz to tady bylo..nevim nekam se to podelo... jinak myslim ze na tom neni nic extra k vymejsleni ne???? strcis seminkko do rockwoolu, rockwool udrzujes mokrej (logicky, bez vody seminko neviklici...ze?? ) a az ti rostlinka vyroste tak ze z rockwoolu koukaj koreny tak presadis.... jak jinak se takova vec da udelat?????
    PETPET
    PETPET --- ---
    Ahojte, mam dotaz - asi uz jste to tady resili, ale nejak nemuzu najit informaci, kterou potrebuju... Koupila jsem si seminka chilli a chci je nechat naklicit. Mam parnicek a Rock Wool. A ted to dilema - na RW to mam jenom polozit a nechat naklicit a az budou mit seminka klicky tak poslat do zeme (jeste v parnicku) anebo to mam dat treba 2mm pod ten RW a nechat povyrust do malejch rostlinek a pak i s RW poslat do hliny? Diky za radu - letos to zkousim poprve, tak jsem zvedava :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam