• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    RANDOM_NIGHT: nechavas to na balkone nebo uz to davas dovnitr?
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    Tak jsem ze všech čtyř Satan's Kiss sklidila, co bylo zralé, a jde se nakládat. Tím budu mít z krku asi desetinu toho, co se na balkóně červená, a podle počtu zelených plodů mě do zimy čeká ještě jednou tolik…
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    letošní nuzná sklizeň (když nepočítám tu hromadu jalapeňosek, co jsem zapekl se sýrem a snědl během léta) - zpracováno na pastu...

    APPU
    APPU --- ---
    Peruánské pálivé papričky rocoto vyrostou i na balkoně. Plodí řadu let - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/...y-domov_mce#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    prvni vlna sklizne habanero white bullet slusna, palivost podle ocekavani dobra :)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    málem jsem zapomněla, takhle krásně barevně mi dozrávala fatalka:
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    KRMITK0: mšice jsem teď řešila, takže - pro začátek pořádně osprchovat - a tím myslím ze všech stran, i zespodu listů, tím se zbavíš většiny mšic. Pak to prohlédnout, zbytek setřít ručně. Podle aktuálního stavu to vypadá, že tohle u nás zabralo a dá se použít jako udržovací metoda
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    fajn zkusím vodnici a trochu je potrápit! :) a jinak dám výluh z tymiánu ten máme na chatě...jinak to zasychání listů nevíte?
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    Mně se osvědčil tymiánovej výluh. Vyžaduje to přípravu a následně páči. Ale je to 100% bio ;o)

    http://dumazahrada.info/tymian-na-msice/
    Tymián nať 50g od 22 Kč - Heureka.cz
    http://bylinne-caje.heureka.cz/tymian-nat-50g/
    ANDELIN_GZEMI
    ANDELIN_GZEMI --- ---
    Ja pouzivam na msice cigaretovej kour - padaj po tom jak mouchy. Vychazi mi 3 cigara na kytku, ale je to narocny na plice ;)
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    KRMITK0: na mšice mi funguje voda + alkohol (davam okenu) + jar a postřikat poměr tak od oka, možna 10 vody a 1/1 zbytek
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    já jsem přesadil takovou tu obyč chilli papričku co prodávají všude z foliáku do květníku a mám ji na koleji a bez problému už druhý rok i plodí :)
    XLOBOX
    XLOBOX --- ---
    kdyz se tu resi to preaszovani, taky se zeptam: mame plny skleniky a rad bych si nejaky chilli presadil do kvetinace a zkusil pestovat jako trvalku, je to mozny? (povedlo se to nekomu - vzit ze skleniku, cimz se pretrhaji nejaky koreny a pak uspesne pestovat v kvetinaci) a jaky druhy jsou na to vhodny? je lepsi cekat az to ve sklenikach nepujde kvuli teplote nebo radsi driv, aby si zvykla postupne?

    KRMITK0: vyluh funguje, ale zabije jen to ceho se dotkne, tudiz pri vetsim zamoreni budes strikat plnokrat a stejne to nebude nikdy uplne..
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Ahoj mám momentálně dva problémy u papriček jedním jsou mšice. Jak na ně? nějakou biocestou nejlíp. Četl jsem o výluhu z tabáku funguje? A druhý problém jedna sazenice morugy začala po přesazení zasychat od krajů listů, čím to může být?
    ANDELIN_GZEMI
    ANDELIN_GZEMI --- ---
    PALEONTOLOG: Jj - fakt na to prislo hodne stiznosti, takze letos vyrukujeme s trochu mensima porcema a uvidime. Zase nemuzeme do finale pustit 15 lidi a nechat je zrat extrakt po lzickach :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ANDELIN_GZEMI: kdyz jsem videl to linsky menu, co je ceka, tak jsem si taky rikal, ze bych to proste ani nedojed. to je pak na urovni ,,kdo da vic knedliku" :)
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    :D
    ANDELIN_GZEMI
    ANDELIN_GZEMI --- ---
    PIDLOOCKO: Hele vloni mi spousta z nich rikalo, ze kdyby byly mensi porce, tak to nevzdaj, ale ze se proste prezrali. Tak uvidime ;)
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    ANDELIN_GZEMI: vim, že je připravenej, ale budou i soutěžící? :))
    ANDELIN_GZEMI
    ANDELIN_GZEMI --- ---
    PIDLOOCKO: Nech se prekvapit, ale bude to stat za to :) 28.10.
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    Jsem zvědavej, jestli i letos na Plechový Hubě dojde na 9mil extrakt :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam