• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    FKA82
    FKA82 --- ---
    WIXIN: Takhle to vypadá jak spálené od slunka.
    WIXIN
    WIXIN --- ---
    U jedné rostlinky mam identické skvrnky, jedna se o FATALLI YELLOW. Ostatní rostlinky jsou krasne zdravé. Zatím jen zalevam. Budu též rada za radu! Diky

    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Tak moje opožděné, se smutnicemi dlouho bojující kytky se maj jakž takž k světu, zrovna přemýšlím, zda je začít přihnojovat, kdy přesadit do finální nádoby a kdy s nimi za okno (včera jsem je konečně začal aspon otužovat na parapetu přes den) a najednou objevím na Black Pearl drobné skvrnky na okrajích i uvnitř spodních listů. Netušíte, co by mohlo být příčinou? Škůdce jsem neobjevil, takže mě napadá akorát nedostatek či nadbytek nějakého prvku. Málo draslíku? Přihnojit? Díky za radu!

    UZEL
    UZEL --- ---
    BEREGOND: budou
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    Do jak velkých nádob sázíte chilli, dorazili mi sazenice Jalapeňa, Jamaican Red, Orozco a Tabasco. Budou na to stačit 10l květináče?
    PAZZITKA
    PAZZITKA --- ---
    Nebo smutnicema
    PAZZITKA
    PAZZITKA --- ---
    Ahoj, co mám dělat se sviluškama?
    ANDELIN_GZEMI
    ANDELIN_GZEMI --- ---
    Ale nasadi - s vystipovanim poupat jenom pozor aby papriky stihly dozrat. Pokud to mas na okne, tak je to jedno. Rika se jen, ze prvni plod tu rostlinu vycerpava a ona pak pomaleji nasazuje dalsi kvety. (vloni jsem delal pokus na African devilech, ale zadny zasadni rozdil jsem nezaznamenal).
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    VAACLAV: zaleži, jak je ta kytka velka, jestli chceš aby ještě porostla, tak štipni, ale muže se stat, že už pak nenasadi dalši.
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    VAACLAV: Já už na přezimovaných 7 kytkách mám asi 12 plodů (zatim vše zelený). Kámoš dnes sklidil první papričku (haba black). Všechno uvnitř v kanceláři na parapetu.
    Neviděl bych v problém v tom, že začli kvést. Ale jestli to má nějaký vliv na další plození těch kytek, to nevim (i když si myslim, že nemá).
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VAACLAV: kvet a plody chces, nebo budes jist listy a stonky? :)
    VAACLAV
    VAACLAV --- ---
    papričky jdou do květu. vyštípávat/nechat? zasazeno 27/1. Konkrétně kvetou jalapena, red cayenny a ted už i habanera a bolivie..
    KRAUN
    KRAUN --- ---
    Jestli chceš, můžu ti jich pár dát, budu mít kytek víc, než se mi vejde za okno... Ale nevím, co přesně tam je za druhy, protože jsem měl hodně semínek a když jsem to přesazoval, tak jsem neřešil nějaký popisování s tím, že se nechám překvapit, co nakonec budou plodit... Sázel jsem letos scotch bonnet, bishop's crown, nějaký rumunský pekla od Vítka, habaňero, jalapeňo apod. Ale taky jsem furt neměl čas a sázel to celkem pozdě, takže jsou ještě malý... Ale až začne svítit sluníčko, tak by měly vyrůst v pohodě...
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    AKTAJSA: V Praze v Zahradnictví Krulichovi budou mít výběr pálivých papriček http://www.zahradnictvikrulichovi.cz/

    //loni toho měli dost, co všechno si nepamatuju, alebyla tam třeba i Black Pearl,což asi normálně není k dostání
    AKTAJSA
    AKTAJSA --- ---
    Dají se někde sehnat sazeničky? Nebo je brzo? Na trzich mivaj akorat chilli a habaneros.
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    EXCITE: já klíčila v jiffech, jen jsem je nezalejvala ale rosila a vyrostlo fakt všechno... jen u pár kousků jsem byla netrpělivá, dala druhé semínko a pak byly dvojáky
    PETROS
    PETROS --- ---
    tak mě habanera vyklíčila v jiffech 100% (3tablety - 3semínka - 3kytičky) :-)
    A to podmínky v bytě nemám uplně ideální - teplota kolem 17 stupnu...
    Zatím mají teprve 2 patra ale pozvolna se derou nahoru :-)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Já jsem zkusil klíčit v hlíně i jiffách a na ty tablety už příště kašlu. 50% klíčivost oproti hlíně, řekl bych že problém s přílišnou vlhkosti uvnitř tablet a následným hnitým semínek.
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    SKLIBA: To už snad leda, že bych je zkusila položit na kotel. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam