• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    XLOBOX
    XLOBOX --- ---
    přesně, krystalon je hrozná chemka - když nejedeš na bio a dobrou chuť, ale na výnos a co nejnižší náklady, tak je super... Ještě to předtim vyroundapovat a máš vystaráno XD btw letos testuju symbvit tak doufam ze to bude poznat)
    APPU
    APPU --- ---
    RIVEEK: Mě ten crystalon přijde jako strašná chemka
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    BEREGOND: kdysi jsem řešil speciální hnojiva na papriky apod. imho zbytečné, teď nějakou dobu používám normální cererit (ostatně jako na všechno na zahradě), případně kristalon cold co má manželka na kytky (když se nedívá:-), když je potřeba tak sůl na listy a roste to jak bambus (tedy teď co se ochladilo a já těsně předtím vyndal všechny rostliny ven, se aktuální růst zarazil, ale tenhle rok jedu na sklizeň hlavně jalapeňa a to je takovej samorostoucí plevel, to dožene až se oteplí:-). NPK je taky taková zemědělská klasika... Kytce je jedno, kde si ten dusík vezme, a z loňský sklizně žiju ještě teď.
    APPU
    APPU --- ---
    BEREGOND: já jel celou dobu a vynechal jen před sklizní. Ono je tam i návod jak průběžně přihnojovat.
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    APPU: děkuju moc, a ty papriky můžu s tímhle hnojit celou dobu nebo jen do květu?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BEREGOND: obecne pri rustu hnojis dusikatym hnojivem (N) a pri plozeni draslik-fosfor (PK) . hostice maji takovej vyrovnanejsi pomer n-p-k, takze se daji pouzit celosezonne
    APPU
    APPU --- ---
    BEREGOND: Hoštice maj speciál na rajčata a papriky a pak i na jahody.
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    Dotaz, asi se to už tady řešilo (ale vyhledávač mi nehází žádné rozumné výsledky), čím hnojíte?

    Mám šest sazenic, před třemi týdny přesazené do substrátu na papriky z Hoštic. Kdy bych měl začít hnojit a čím? Jsou ta Hoštická hnojiva v pohodě?

    PS: Bonusový lama dotaz, existuje hnojivo kterým můžu spolu s paprikama hnojit i rajčata (to předpokládám že není problém) a jahody?
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    PALEONTOLOG: jsou venku, je to mozny, ale zase to nemaji vsechny
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SCIFI: prelito?
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    Mam zas trochu jinej problem, zacinaji zloutnout listy, svetlejsi barva je od zilek, ze slinicka to neni, uz jsou venku dlouho... nemaji neceho malo? nebo naopak hodne? nekterym se to nedeje...

    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PIDLOOCKO: nemam takovy fleky, ale maly tecky. mam letos tri druhy a je to na dvou z nich. vic nevim.
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    PLAGUEDIL: popáleniny to nejsou, ty vypadají jinak, viz níž, spíš naopak. Stojí na okně situovaném na západoseverozápad. Zkusíme přiživit a změnit místo.



    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    PIDLOOCKO: mě to přijde jako popalene od slunce, tomu by odpovidalo, že to na listech je jako kdyby v jednom směru, byt to z živin tak se to šiři kolem těch žilek rovnoměrně na obě strany, ne jen vždy napravo imo.
    UZEL
    UZEL --- ---
    to bude nejakym nedostatkem zivin ne??
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    Teď když koukam na post od [ SEEKER @ Feferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko ], vypadá to dost podobně.

    Na listech zespodu nic, škůdce nevidim, žádné další projevy nejsou.



    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    MAIDA: filrtuj, už to tady bylo mnohokrat

    MAIDA
    MAIDA --- ---
    četl jsem, že odvar z tabáku je na mšice. jestli máte zkušenosti tak prosím o info. dík
    MAIDA
    MAIDA --- ---
    pomoc mšice se rozhodli, že mi sežerou rostlinky. objevil jsem je celkem brzo, tak jsem je sebral, ale mám takovej pocit, že to bude málo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam