• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    DOUPLE: no už mě nebaví to ruční vybírání, kterému se poslední týden obden věnuju, stříknul jsem kytky cca před 10 dny jednou rock effectem, ale celkem málo, páč se mi je nechce moc mučit - a celkem bez účinku. Nějaký tip, kde ji koupit? Našel jsem něco za 730Kč a to je snad radši budu denně vyzobávat rúčo...
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    DOUPLE: Me funguje vyborne vyvar z tabaku...
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    pokud nekoho letos taky trapi msice - zkusil jsem tymianovou esenci (1 kapka rozredena do 1l vody) a muzu jedine odporucat
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    Tyhle bílý skrvny na listech znamenají, že bych měl ubrat s hnojením?



    FRENNET
    FRENNET --- ---
    PALEONTOLOG: jsem zvedava na konecne skore.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    FRENNET: uvidime no, mam to v kanclu, tam je doslova sklenik, tak doufam, ze se jen vytahuje a nabyva na sile. precejen to slo do vyzily hliny, ve ktery stradanim umrel nejakej jehlicnan. zalyvam to vodou z jednolitrovyho snekaria a pred vikendem jsem nasadil hosticky guano. takze to chce zatim trpelivost. nabalkone mi to nic neopadava, ale neroste to tak extremne jako v kanclu, pupeny jsou a drzi basu.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    PALEONTOLOG: ajaj!
    PIDLOOCKO: diky! jdu tedy jemne trast :) se tesim na ty ruznebarevny papricky. Kdyz nezapomenu, tak dam foto.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MAIDA: jo
    MAIDA
    MAIDA --- ---
    já mám žlutý škorpiony a nějaký noname fialový. ale žádný květy ještě nemám. je to v poho?
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    FRENNET: štětečkovat netřeba. Papriky jsou samosprašné, k opylení stačí s rostlinkou jemně zatřást.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Dostal jsem par malych rostlinek a ani nevim co presne to je za druhy. Byl jsem pestitel neceho uplne jinyho, s paprickama nemam zatim absolutne zadnou zkusenost.

    1. ...kdyz poslu fotky, dokazete rozpoznat druhy?
    2. A dal..zasadil jsem to za rajcata, ktery tomu trosku stini - je to spravne a nebo to mam dat na primy slunce pred ty rajcata?
    3. Smi to vubec byt v zahonku spolecne s rajcaty? Pohnojeno je guanem, puda bude myslim OK, i kdyz zadna specialka to neni.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    FRENNET: me opadavaji i naprcany kvety se zarodkem papriky. po vikendu jsem doufal ve zlepseni a teda na tu pulmetrovou krasavici mam jen dve papriky :/ a povadlych kvetu jaxvin
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    PALEONTOLOG: ja si koupim stetecek a budu opylovat. Co je to ten stimulant kvetu?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    FRENNET: papricky budou, prihnojil jsem guanem a zalozil navdavkem stimulant kvetu. to by bylo.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    PALEONTOLOG: takze papricky nebudou? Mame bolivijskou duhu uvnitr za oknem, nemam ji dat ven kvuli opyleni?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VAACLAV: mozna si mysli, zema smysl rust a na plod je brzo. myslim si to protoze "same story" v idealnich podminkach
    VAACLAV
    VAACLAV --- ---
    některým mým kytkám strašlivě padaj květy. Vykvetou - uschnou - odpadnou. Jiné kytky na steném stanovišti a se stejnými podmínkami v podstatě co květ to plod.

    Co je špatně??
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    SMOKINGVENCA: teda jestli se bavíme o těch velkých suchých plochách na listech. Ty drobný hnědý flíčky mohou být způsobný sviluškama, který se tam zanedlouho objevily a se kterýma teď válčíme :(
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    SMOKINGVENCA: nene, je to opravdu spálený od sluníčka. Už je to v pořádku vzhledem k tomu, že skoro nesvítí teď :D
    SMOKINGVENCA
    SMOKINGVENCA --- ---
    PIDLOOCKO: mě to z těchto fotek přijde jako padlý, ale plíseň bys asi poznal...
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    XLOBOX: co se mykorhiznich hub tyce - po par letech uzivani Symbivitu zacinam dochazet k nazoru, ze neni tolik efektivni.
    Na druhou stranu jsem byl hodne spokojeny se zahranicnimi produkty Plant Succes - Great White, Orca, Plant Success Soluble a Humboldt Nutrients - Myco Madness. V CR myslim stale k nedostani.

    Prikladam k tomu i nevyhodu Symbivitu, ktery se vetsinou aplikuje pouze jednou - pri sazeni/presazovani. Naproti tomu ostatni zminene je mozne pridavat do zalivky.
    INXS
    INXS --- ---
    KRMITK0: uka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam