• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Druha kytka




    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Dokazete mi rict co je to za druhy? Kvalita fotek nic moc, ranni mobilovka, no.



    SEEKER
    SEEKER --- ---
    ROMANICAK: Jasně, proto chci spíš používat tymián nebo nějaký ty česnekový/kopřivový maceráty (a možná právě radši maceráty než zakvašené záležitosti), než ten tabák... A do určitý míry tvou námitku chápu. Ale na druhou stranu je otázka, zda skutečně jsou otestované všechny faktory a rizika/ zda to lze. Ale to je asi věčné téma, zda po generace předávaná empirie je ne/důvěryhodnější než laboratorní testy.

    Já ale zkrátka furt víc věřím intuici, že látky, které jsou součástí nějakých přírodních komplexů (rostlin...), jsou nějak lépe zpracovatelné, než izolované "jedy"... A fakt to nemyslím stylem "zlá chemie vs. všemocná příroda", jasně že tě přírodní neurotoxin sejme stejně spolehlivě jako cokoli z laborky atp... Jen prostě když si vezmu kopřivu a česnek coby časem prověřené léčivky, tak napřed s větší důvěrou začnu s nima, a chemie bude až ta poslední varianta na stáda mšic, když tohle nezabere...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    XLOBOX:
    SEEKER:
    SEEKER:
    Ona je otazka, co je vlastne bezpecnejsi. Ty prumyslovy chemicky metody jsou odzkouseny, otestovany a da se verit tomu, ze v labu proste ti lidi udelali svoji praci dobre. Zatimco ruzny vyluhy z tabaku a shnily koprivy nikdo v labu netestoval - ackoliv to muze vypadat jako paradni prirodni metoda, tak asi nikdo z nas nevi co za chemikalii pri tom procesu vznika a jak to vlastne presne pusobi. Abychom se jednou nedivili, ze treba vyluh z tabaku je silne rakovinotvornej a ze kytka ho do neskodne podoby zpracuje treba az mesic po postrikani.

    Jak s oblibou rikam - VEDET je vic nez VERIT.
    XLOBOX
    XLOBOX --- ---
    SCIFI: taky s tabakem nemam tak super zkusenost, ty msice ktery dostaly primej zasah byly ze hry, ale delat to kazdej den ve velkejch sklenikach ze vsech stran nemozny a zase se hned vratili. O smutnicich ani nemluvim, taky jsem musel sahnout po chemii i kdyz jsem se fakt snazil jit prirodni cestou..
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    AKTAJSA: dík, to vypadá docela dobře... no kopřivy jsem dal louhovat/kvasit rovnou, je potřeba se pustit do nějaké přímé akce! :)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    ROMANICAK: Já ti nevim, já jsem mospilan použil na smutnice, když byly kytky ještě semenáčky a šlo o život, ale na květy a plody se mi fakt chemku už používat nechce, ať píšou co píšou.

    SCIFI: A dá se koupit normální přírodní tabák na vykuřování či tyto účely? Mně se totiž nechce používat normální balenej na kouření - protože tam těch aditiv a svinstev bude podle mě taky hromada...
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    To je zajimavy, ze vam tabak nefunguje, postrikam kytky dva dny za sebou a mam na 14 dni klid, na nektery uz se msice ani nevratily...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    PIDLOOCKO:
    Taky jsem dal Mospilan. Ma psano 3-4 dny a pak se plody smi jist, takze pohoda.
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    MAIDA: Tak já jsem ho s tim taky koupil, ale fakt je, že jak je to na té olejové bázi, tak to kytky prostě zalepí a nějak se mi to nechce stříkat do květů, které už nasazujou na plody... Toxický to pro člověka nebude, ale kytce to možná nemusí udělat uplně nejlíp...

    Takže momentálně přemýšlím o výluhu/ zákvasu z kopřiv, o česnekovém macerátu, o tymiánu i o odlovu berušek (moc nevím, kam na ně, zas takovej entomolog nejsem...)


    DOUPLE: takže stačí dát tymián macerovat d ostudený vody myslíš? No asi to zkusim, tahle varianta mi zní celkem sympaticky...
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    berušky. Řikám to furt.
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    MAIDA: mně Rock Effect akorát umastil listy, který pak měly větší tendenci se spálit.
    V týhle fázi, kdy mi jdou kytky teprve do květu, používam na mšice chemku, tzn. Mospilan. Když se objeví plody, pak tymiánovej výluh http://dumazahrada.info/tymian-na-msice/
    MAIDA
    MAIDA --- ---
    PIDLOOCKO: moc účinný teda není to je fakt. zkoušel jsem i tabák, ruční sběr taky moc nezabírá. až jsem objevil, že za halou v práci se nám přemnožili berušky. sesbíral jsem nějaký larvy a ty už si s nima poradili, ale ty mšice se mi přesídlili na rajčata a tam ty larvy nějak nechtějí být. no alespoň papriky jsou v poho.
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    MAIDA: nezávadný a neúčinný :)
    MAIDA
    MAIDA --- ---
    SEEKER: já jsem rock effect kupoval s tím, že je nezávadnej. tak jak je to?
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    SEEKER: http://eshop.nobilis.cz/24/etericke-oleje/etericky-olej-bio-tymian.html 250,-
    ale myslim ze ti v tomhle pripade udela stejnou sluzbu i 2 hrsti susenyho tymianu, ktery nechas macerovat pres noc ve vode
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    DOUPLE: no už mě nebaví to ruční vybírání, kterému se poslední týden obden věnuju, stříknul jsem kytky cca před 10 dny jednou rock effectem, ale celkem málo, páč se mi je nechce moc mučit - a celkem bez účinku. Nějaký tip, kde ji koupit? Našel jsem něco za 730Kč a to je snad radši budu denně vyzobávat rúčo...
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    DOUPLE: Me funguje vyborne vyvar z tabaku...
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    pokud nekoho letos taky trapi msice - zkusil jsem tymianovou esenci (1 kapka rozredena do 1l vody) a muzu jedine odporucat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam