• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    EXCITE:
    tohle slo od zeleny pres cernou do zluty vlastne...tak to mozna uz bude final.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ROMANICAK: no já takovej model ,který by šel ze zelené přes žlutou dál,neznám, ale znám model co jde ze zelený do černý a pak do červený,takže pokud někdo nezná nějaký pravidlo, týkající se žlutý barvy,tak možný to je.. :)
    Ale asi bych to zkusil ochutnat,nezralá paprika je taková divná :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    EXCITE:
    No jo, jenze nektery papricky meni barvu nekolikrat a kdyz nevim co mam, tak to asi nepoznam...Napred byla zelena a ted je zluta...muze se to jeste menit?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ROMANICAK: nabyde konečnou barvu :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ahoj, mozna uplne blbej dotaz - jak se pozna, ze plod uz je zralej?
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    FI_YOU: jsem na tom velmi podobně, stejně jako pár mých kámošů. Stříham to dole, štípu nahoře, přesto jsou rostliny o půlku menší než loni touhle dobou (kdy už jsem měl na H.Tasmanian zralé plody). Letos to jde prostě pomaleji.
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    FI_YOU: to se dela proc? Chtels prodlouzit vegetativni fazi?
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    Letos jsem to ocividne prehnal s vystipovanim kvetu, cca do pulky kvetna. K dnesnimu dni maji rostliny spoustu novych pupenu ktere jsou nevykvetle, pripadne teprve zacinaji kvest. Mam pocitat s tim, ze venku nestihnou dozrat nebo ze uroda nebude vubec zadna? Vsechny jsou chinense (T. Scorpion, Naga Morich, Monster Naga, Bhut Jolokia). Stanoviste s dlouhou slunecni expozici - jizni strana.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    PIDLOOCKO:
    Tomu rikam argument :-D
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    ROMANICAK: to je teda pěkná hovadina :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ehm....nasel jsem ed clanek...to by se asi hodilo na nastenku :-)
    Jak pěstovat chilli papričky
    http://www.seminka-chilli.cz/o-chilli/jak-pestovat-chilli-papricky/
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Jak dlouho tak cca trva od prvniho naznaku papricky do jejiho uplnyho uzrani? Mesic?
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    ROMANICAK: Zacina se zbarvovat
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    ROMANICAK: Ta druhá bude podle mě kajenská, moje žluté Cayenne vypadají podobně, akorát jsou o něco pozadu, a teprve jim lezou první plůdky.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Jo a na te druhe ma jedna papricka takovej tmavej flek - znamena to neco?



    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Druha kytka




    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Dokazete mi rict co je to za druhy? Kvalita fotek nic moc, ranni mobilovka, no.



    SEEKER
    SEEKER --- ---
    ROMANICAK: Jasně, proto chci spíš používat tymián nebo nějaký ty česnekový/kopřivový maceráty (a možná právě radši maceráty než zakvašené záležitosti), než ten tabák... A do určitý míry tvou námitku chápu. Ale na druhou stranu je otázka, zda skutečně jsou otestované všechny faktory a rizika/ zda to lze. Ale to je asi věčné téma, zda po generace předávaná empirie je ne/důvěryhodnější než laboratorní testy.

    Já ale zkrátka furt víc věřím intuici, že látky, které jsou součástí nějakých přírodních komplexů (rostlin...), jsou nějak lépe zpracovatelné, než izolované "jedy"... A fakt to nemyslím stylem "zlá chemie vs. všemocná příroda", jasně že tě přírodní neurotoxin sejme stejně spolehlivě jako cokoli z laborky atp... Jen prostě když si vezmu kopřivu a česnek coby časem prověřené léčivky, tak napřed s větší důvěrou začnu s nima, a chemie bude až ta poslední varianta na stáda mšic, když tohle nezabere...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    XLOBOX:
    SEEKER:
    SEEKER:
    Ona je otazka, co je vlastne bezpecnejsi. Ty prumyslovy chemicky metody jsou odzkouseny, otestovany a da se verit tomu, ze v labu proste ti lidi udelali svoji praci dobre. Zatimco ruzny vyluhy z tabaku a shnily koprivy nikdo v labu netestoval - ackoliv to muze vypadat jako paradni prirodni metoda, tak asi nikdo z nas nevi co za chemikalii pri tom procesu vznika a jak to vlastne presne pusobi. Abychom se jednou nedivili, ze treba vyluh z tabaku je silne rakovinotvornej a ze kytka ho do neskodne podoby zpracuje treba az mesic po postrikani.

    Jak s oblibou rikam - VEDET je vic nez VERIT.
    XLOBOX
    XLOBOX --- ---
    SCIFI: taky s tabakem nemam tak super zkusenost, ty msice ktery dostaly primej zasah byly ze hry, ale delat to kazdej den ve velkejch sklenikach ze vsech stran nemozny a zase se hned vratili. O smutnicich ani nemluvim, taky jsem musel sahnout po chemii i kdyz jsem se fakt snazil jit prirodni cestou..
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    AKTAJSA: dík, to vypadá docela dobře... no kopřivy jsem dal louhovat/kvasit rovnou, je potřeba se pustit do nějaké přímé akce! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam