• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MAR3K1987: chemie, radny vrazedny insekticid...


    4JANE: klasika biool, ale malokdo si precte manual a prida do postriku smacedlo. a opakovat po tydnu.
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    4JANE: Já se přiznám že jsem boj s nima vyhrál pouze brutálním ostříháním z jara a necháním paprik znovu obrazit... Ale věřím že nějaký funkční způsob na světě existuje
    4JANE
    4JANE --- ---
    MAR3K1987: jinak teda postriky jsou na to ale stejny, ze? Na bazi oleju, co maji ty skudce udusit. Jenze tyhle postriky mi nefungujou.. respektive se nakaza pokazdy vrati..
    4JANE
    4JANE --- ---
    MAR3K1987: dekuju!! porad mi vsichni tvrdili, ze to jsou svilusky, ted uz konecne vim, co to je! Mam to na paprickach kazdy rok a mela jsem hrozne problemy se toho zbavit
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    EWUSHA: Na 99% jsou to třásněnky...
    Třásněnky - Zahradnictví JIKL
    http://www.jikl.cz/skudci/1933-trasnenky.html
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    EWUSHA: já na to blbě vidím, ale skoro bych řekla že to není plíseň ale sviluska, podívej se na ten lísteček pod hodně dobrým světlem jestli ti tam nebehaji hodně mrnavoucci pavouci, a jestli to nevypadá spis jako pavučiny než plisen
    EWUSHA
    EWUSHA --- ---
    Ahoj všem. Nemohl by mi někdo poradit, co mám za chorobu na paprikách a co na to? Radila sem se se strýčkem googlem, ale správnou odpověď sem nenalezla. Je to takové do stříbrna, listy po tom zežloutnou. Zkoušela sem postřik proti plísni, ale nepomohlo :-(

    SPHOR
    SPHOR --- ---
    ROMANICAK: od pohledu agresivně nevypadá, přesto bych volil opatrný přístup ") bo gdo si kous škorpiona ví!
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    SPHOR:
    Seminak netusim, dostal jsem sazenicky od nekoho, kdo taky nevi co to je :-) Ale uz je to tam dlouho, utrhnu to a ochutnam :-)
    SPHOR
    SPHOR --- ---
    Máte někdo zkušenosti s dozráváním čilli pod umělým osvětlením?

    ROMANICAK: odkud máš semínka? mě to přijde jako jalapeño křížený se slovenskou klasikou... ")
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Tak prvni ochutnavka tech mych http://www.seminka-chilli.cz/cayenne-yellow-5.html dopadla dobre. Palivost odpovida popisu na webu, da se to jist i samotny po ranu. Zraje dalsich par kousku, tak uvidime.

    Porad se mi nezdarilo rozlustit co je ta druha...na Jalapeno je to moc velky...netusite nekdo? Delka cca 18cm.



    SPHOR
    SPHOR --- ---
    Jak vám rostou?
    Na ukázku medusa za oknem...

    JAYME
    JAYME --- ---

    Commercial-scale drying of chilis in Vietnam
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    EXCITE: čeče nevim, buď se zblázníš, nebo prohlédneš :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    PRDELOID: jo? A co to s tebou udělá? :)
    ANDELIN_GZEMI
    ANDELIN_GZEMI --- ---
    ZELCA: Zelinářství v Praze v Ječný má Scorpiony za 99,-/100g. Pan majitel je z toho trochu zoufalej, nemuze se jich zbavit, tak treba ti da i slevu.
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    ZELCA: no asi neni nic lepsiho, nez si dat na tripu poradne silnou papricku
    ZELCA
    ZELCA --- ---
    Potřeboval bych na festival PsyHigh (kterej je od 13. 8.), kde se budu starat o část vege jídel a pálivé specialitky sehnat větší množství papriček. Vlastní zdroje jsou ale ne v dostatečném množství a letošní budu mít zralé jen zčásti. Nějakej tip na někoho nebo místo, kde by se dali zakoupit? Nechci shity typu "Feferonky" ze supermarketu.. DÍKY
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MAUGLI7: to na marugu nevypadá, to jsou nějaký takový ozdobný, jako je v záhlaví. ani ty mrchy moc nepálí.
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    Zdravim,na jaře jsem zasadil semínka Trinidad Moruga Scorpion,před pár týdny začala kytka plodit,jenže vzhledem k tomu,jak plody vypadaj,začínám pochybovat,zda je to opravdu TMS...
    Dotaz zní;začnou se plody ještě nějak formovat?Vím přibližně jak má Moruga vypadat(spíše kulaté,oválné plody),ale ty moje jsou zatim vytáhlý a do špičky...
    vyvraťte prosím někdo moje pochyby
    díky a ať to roste

    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    Podobný tvar má třeba i Naga Jolokia PC1, ale žlutou odrůdu jsem neviděl, jen červenou. Tohle bude s největší pravděpodobností žlutá kajenka :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    SCIFI:
    SEEKER:
    Ale jo, to bude asi ono...

    Mno ted jeste uvidime co budou ty tri dalsi kytky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam