• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    ZELCA
    ZELCA --- ---
    Potřeboval bych na festival PsyHigh (kterej je od 13. 8.), kde se budu starat o část vege jídel a pálivé specialitky sehnat větší množství papriček. Vlastní zdroje jsou ale ne v dostatečném množství a letošní budu mít zralé jen zčásti. Nějakej tip na někoho nebo místo, kde by se dali zakoupit? Nechci shity typu "Feferonky" ze supermarketu.. DÍKY
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MAUGLI7: to na marugu nevypadá, to jsou nějaký takový ozdobný, jako je v záhlaví. ani ty mrchy moc nepálí.
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    Zdravim,na jaře jsem zasadil semínka Trinidad Moruga Scorpion,před pár týdny začala kytka plodit,jenže vzhledem k tomu,jak plody vypadaj,začínám pochybovat,zda je to opravdu TMS...
    Dotaz zní;začnou se plody ještě nějak formovat?Vím přibližně jak má Moruga vypadat(spíše kulaté,oválné plody),ale ty moje jsou zatim vytáhlý a do špičky...
    vyvraťte prosím někdo moje pochyby
    díky a ať to roste

    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    Podobný tvar má třeba i Naga Jolokia PC1, ale žlutou odrůdu jsem neviděl, jen červenou. Tohle bude s největší pravděpodobností žlutá kajenka :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    SCIFI:
    SEEKER:
    Ale jo, to bude asi ono...

    Mno ted jeste uvidime co budou ty tri dalsi kytky.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    SCIFI:
    Asi jsem to nemel vyhledavat na google takhle rovnou :-)

    Yellow Cayenne - Hledat Googlem
    https://www.google.cz/...ms&tbm=isch&sa=X&ei=WYOfVZDUJ6rnywO22b_wDA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=857
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    ROMANICAK: Už jsem psal, že myslím, že jde o cayenne, když ještě byly zelený.. a ted je celkem jistý, že to budou yellow cayenne, a i kdyby ne, tak si nedovedu představit odrůdu, která by z téhle barvy ještě šla do jiné. Takže klidně sklidit a ochutnat :)
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    ROMANICAK: Yellow Cayene? :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    ROMANICAK: pokud znáš odrůdu, zkus vygooglovat fotky zralých plodů, to je asi nejjednodušší cesta.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK: pokus s nocni mobilofotkou...aha, neotevre se okno s vyberem...chjo
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    EXCITE:
    tohle slo od zeleny pres cernou do zluty vlastne...tak to mozna uz bude final.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ROMANICAK: no já takovej model ,který by šel ze zelené přes žlutou dál,neznám, ale znám model co jde ze zelený do černý a pak do červený,takže pokud někdo nezná nějaký pravidlo, týkající se žlutý barvy,tak možný to je.. :)
    Ale asi bych to zkusil ochutnat,nezralá paprika je taková divná :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    EXCITE:
    No jo, jenze nektery papricky meni barvu nekolikrat a kdyz nevim co mam, tak to asi nepoznam...Napred byla zelena a ted je zluta...muze se to jeste menit?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ROMANICAK: nabyde konečnou barvu :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ahoj, mozna uplne blbej dotaz - jak se pozna, ze plod uz je zralej?
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    FI_YOU: jsem na tom velmi podobně, stejně jako pár mých kámošů. Stříham to dole, štípu nahoře, přesto jsou rostliny o půlku menší než loni touhle dobou (kdy už jsem měl na H.Tasmanian zralé plody). Letos to jde prostě pomaleji.
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    FI_YOU: to se dela proc? Chtels prodlouzit vegetativni fazi?
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    Letos jsem to ocividne prehnal s vystipovanim kvetu, cca do pulky kvetna. K dnesnimu dni maji rostliny spoustu novych pupenu ktere jsou nevykvetle, pripadne teprve zacinaji kvest. Mam pocitat s tim, ze venku nestihnou dozrat nebo ze uroda nebude vubec zadna? Vsechny jsou chinense (T. Scorpion, Naga Morich, Monster Naga, Bhut Jolokia). Stanoviste s dlouhou slunecni expozici - jizni strana.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam