• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    JEHLAN: taky az vcera, letos sazim na jalapenos a jamaican squash
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    JEHLAN: já jdu sázet dnes, nijak se toho nebojim :)
    JEHLAN
    JEHLAN --- ---
    Zdravím všechny :) Už jste zařadily své papričky?:) poprvé jsem letos koupil jalapenos a habanero.. Přemýšlím jestli už zasadit nebo ne.. Nebo je ještě brzy?
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    BJETUSH: nějaký extrémnější odrůdy maj určitě v chilli pointu:
    Chilli point
    http://www.chillipoint.cz/
    BJETUSH
    BJETUSH --- ---
    Hola, nemáte někdo přebytek semínek? Popř. poradíte, kam je zajít koupit v Praze do kamennýho obchodu? Zatím jsem narazila jen na pár pálivejch klasik (baumax, obi,...), ale ráda bych i nějaký drsnější a rozmanitější typy :) Zároveň toho nechci moc a je mi líto dávat 60,- za poštovný, když si to objednám z netu.. děkuju.
    TULEN
    TULEN --- ---
    CAPTAIN_TACUD: tak maji na tom nalepenou reklamu na chilli shop:] co sem se dozvedel tak by to asi melo byt Bird eye. uvidime co z toho vyroste:]
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    TULEN: Aby to fakt bylo chilli :D
    TULEN
    TULEN --- ---
    5semen.cz na Canafestu rozdavalo seminka chilli. netusite co to muze byt za odrudu? koukaj tu na me, tak jsem si rikal ze bych je zasadil, ale rad bych aspon trosku tusil co to budu pestovat.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SEEKER: mam za oknem, pod kterým je radiátor, habaněro už 5 let. stačí teď na zimu ostříhat.
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Tak hlásím, že přes víkend, co jsem byl v cizině, mi dvě habanera na větvi ve sklenici s vodou dojela hezky do oranžova... tak schválně, zda se to projeví na chuti a "výkonu"... Jinak okrask i habanera za oknem začaly kvést, ale daly se do nich brutálně svilušky či jaká verbež... asi na čase vše sklidit a zlikvidovat...

    Přemýšlel jsem o zazimování habaněra, ale nevím, zda na to mám v bytě podmínky...
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    ZELCA:
    SEEKER:
    zrajici plody vylucuji ethylene, a pomoci nej dozravaji na strome spolecne. staci dat teda nezraly plod blizko neceho zraleho, typickym prikladem je nechavat dozrat avokado v tasce s bananem.

    horeni - dym, taky obsahuje ethylen. uz chapu proc jsem v pomerancovem sadu tehdy videla to horeniste.
    :)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    RIVEEK: mam je volne na strese. ostatni rostliny nemaji problem, zas takovy zacatecnik nejsem. neplodi kdyz je prilis vedro a kdyz nemaji ziviny. oboji jsem vyloucila.
    ted jsem je dala pod platno, mozna jim vadi moc slunce? naga je z anglie...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    RIVEEK: annum je samoprašná, ne
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    TRUCE: tohle mi dělaly jolokie a buď to bylo filtrovaným světlem, nebo nedostatkem opylovačů - doma za oknem a ne udržet květy, stačilo je hodit ven na na zahradu a hned to jelo na plody - hádal bych ale spíš ten nedostatek hmyzu, protože jiným stejný kytky ve venkovním (větranym a hmyzu přístupnym) skleníku plodily o.k.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    KRMITK0: v cem jim chces branit? pokud chces aby rostly do vysky, musis mit hlubokou nadobu, aby koreny rostly dolu a tim se taha i stonek. osvedcily se pry lahve od 1.5l braniku :)
    v siroke melke nadobe nerostou dobre do vysky, vyzkouseno.
    dale kdyz ma rostlina malo svetla tak se taha za sluncem, tim by se tomu dalo pomoct, kdybys ji pristinil napr tim ze ji das pod okno. bacha pak na slaby a tenky stonek.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    poradi mi nekdo, pestuju v tel avivu a je tu stale jeste teplo, 25 stupnu, takze resim padani kvetu.
    mam dve dorset nagy ktere nechteji plodit. kvety vzdy nahodi, ale zadny se neudrzi.

    vedle toho mam 7 pot red, ty uz nasadily papriky, jalapenos taky, mnoho, podminky jsou stejne, hnojim je organickym hnojivem, dostaly i davku deste, ale nechteji proste dozrat ty kvety. uz nevim co s tim.
    zustavaji v stadiu kdy kvet kvete, ale nema tu plnou velikost a zralost.
    diky za pripadne rady.
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Ahoj tak se mi povedlo zakořenit nějaký odstřižky z paprik. Nějaká rada jak jim zabránit v tom hnát jenom jeden výhon a netvořit korunu? Jak je stříhat? jsou to nějaký noname indický mrchy + moruga

    SPHOR
    SPHOR --- ---
    Kámoš právě neprošel kontrolou na letišti. Moje maui purple co měl v kapse spustily chemickej alarm, až dodatečnou kontrolou na nebezpečný látky a vysvětlením se osvobodil ")
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    ZELCA: jedna uplně zelená satan's kiss, co kočka urvala, mi barvu pomalu chytá jen tak ve spíži na talířku.
    A k té pálivosti, s chutí je mi jasný, že to nebude nic moc, ale měl jsem za to že pal maj ty plody víceméně hned, jalapena se třeba žrou běžně zelený a měl jsem pocit, že některý odrůdy dokonce zelený pálej víc, byť třeba chutově to nebude vono
    ZELCA
    ZELCA --- ---
    SEEKER: ty zeleny pravdepodobne budou chutnat jako obyc papriky a palit nebudou. Ve sklenici s vodou by mohli dojet, ja to tak bezne delam kdyz se mi nejaka vetev pres rok utrhne. Samotny utrzeny jako rajcata mi zatim moc nedozravaj, mozna to a i nejde, zkousim letos poprve
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    EXCITE: já mám půlku v ložnici, kde se netopí, ale habanera i kajenky a další v obýváku, kde se přitápí... a zatím to dávaj...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    UZEL: dozrávám teď asi 10 kytek ruznejch odrůd za oknem v pokoji, kde se netopí a jde to moc pěkně.
    V teple kytky zvenku s největší pravděpodobností zdechnou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam