• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    EXCITE: já mám půlku v ložnici, kde se netopí, ale habanera i kajenky a další v obýváku, kde se přitápí... a zatím to dávaj...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    UZEL: dozrávám teď asi 10 kytek ruznejch odrůd za oknem v pokoji, kde se netopí a jde to moc pěkně.
    V teple kytky zvenku s největší pravděpodobností zdechnou.
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    UZEL: Jasně, mně krásně v obýváku dozrávaj nejen kajenský, satan's kiss či black pearl, ale i habanera už oranžověj... teda pokud je zrovna neulámou kočky


    EXCITE: no právě že na týhle větvi sou docela mladý plody... zatim sou ve sklenici, tak uvidíme... letos sem habanera pěstoval poprvý, v ne nijak super prostorovejch podmínkách, takže na kytce dohromady deset paprik, první snědená (a fakt luxusní), další tři dozrávaj, zbytek zelenej... takže každá ztráta bolí...
    A nevim, jestli budou zelený naložený dobrý, přemýšlel jsem jestli je spíš nedat jako pálivej základ do nějaký omáčky a přidat k nim nějaký jiný zralý papriky na chut, ale nemám s vařením moc zkušeností...
    UZEL
    UZEL --- ---
    mel jsem spoustu rostlin na balkone a ne vsechny mi dozraly..mam jamaican yelow i red se zelenejma plodama, a 4ks TSM, ktery vubec tenhle rok ani nekvetly...

    mam dat TSM jen do bytu a pockat co se bude dit, nebo ustrihnout a dat do sklepa prezimovat¨??
    a co ty zeleny plody?? prezije mi rostlina z balkonu v byte a dozraje?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SEEKER: dej k tý kočce i tu větev,ale jestli to dojde záleží na to jak dalece to má k dozrání.. naložit to můžeš i pozdějc, když to nepůjde
    JAYME
    JAYME --- ---
    strc kocku do sklenice s vodou, dokud ji to nedojde. omacka nevim esli by byla dobra
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Tak jsem parapetovou džungli umístil někdy týden dva zpátky na vnitřní stranu okna, abych kytky nechal dojet bez hrozby mrazů. Celkem to ve vytopenym obýváku funguje, ale kočky novej porost samozřejmě začal rajcovat, takže mi dneska jedna "opice" nevyskákaná ulomila větev se dvěma zelenýma habanerama... Má cenu jí strčit třeba do sklenice s vodou, jestli nedojdou? nebo lepší rovnou nějak zpracovat (omáčka/naložit??)
    TULEN
    TULEN --- ---
    WYCLEFF:
    SPHOR: diky za tipy, juknu na to
    SPHOR
    SPHOR --- ---
    TULEN: jj, jalapeño... letos mám j.purple a už jede druhý kolo... bo maui purple, ta kvete a dozrává v průběhu celého léta...
    WYCLEFF
    WYCLEFF --- ---
    TULEN: Zkus nějaké annumky - třeba jalapeno, nebo cayenne, ty mají kratší dobu zrání. Z chinensí pak Habanero, ale to už zraje dýl.
    TULEN
    TULEN --- ---
    zdravim vespolek. poradili by jste nejaky druh papricek, ktery ma kratkou dobu zrani? cca dva mesice. Nejde mi o co enjvetsi palivost, spis vyteznost. Chtel bych je zkusit u nas na chalupe v podkrkonosi a tam preci jen mame kratsi vegetacni obdobi. za jakekoliv rady budu vdecen.
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    ..jo a mam je na balkone,smer vychod
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    mam dotaz:
    prezijou mi Morugy ty prizemni mraziky co ted budou?
    par vetsich plodu uz zacina nabirat barvu,jinak zbytek,cca 15 plodu jsou maly spunti,max tak do dvou cm
    ...a stihnou vubec dozrat?

    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SEEKER: K romu HABANERU red, co je žluté.. mám to samý,semínkaz papriky od jednoho místního ID,tuším,že je to už nějaký ten kříženeček,stejně tak mám i nějakou Nagu(asi Dorset), který místo červený je růžová(fotky dodám;)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Tak jsem něco málo sklidil, převážně z téhle červené hybridní nádhery, co měla být okraska, ale celkem solidně plodí i pálí...


    Kromě hybridu a oranžových kajenských ještě dvě černé perly, nějaké to loco a jeden "locoidní" oranžový hybrid:


    Tohle mělo být Habanero Red, ale ze zelené (viz obr. o pár příspěvků níže), šlo rovnou do oranžové. Může se habanero ještě dále vybarvovat do jiné barvy, nebo je to finále a místo red bude orange?
    VLKOUNEK
    VLKOUNEK --- ---
    Ja uz taky sklizel,ale ty vedra daly paprikam zabrat, ringu bylo docela dost,ale habanera yellow byly celkem asi 4 na trech kytkach .... letosni sklizen naprd
    WYCLEFF
    WYCLEFF --- ---
    Včerejší první minisklizeň - haba yellow, fatalii yellow, jigsaw a pimiento de padron
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MAIDA: Jo to je Habanero Yellow :)
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    MAIDA: vypadá to jako nějaké habanero. A skoro bych se vsadil že zralé už jsou ;)
    MAIDA
    MAIDA --- ---
    Neví někdo co je to za papriku? Dostal jsem semínka od kámoše a ten úplně neví. Jen, že byly žluté. A pak ještě jak poznám, že jsou zralý?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam