• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    LUKASZ:
    MCKIDNEY:
    Nestaci. U me ne. Marvenci si je tam chovaj, co pochcipa utonutim, za tejden je tam zas. Samozrejme budu zkouset likvidovat i mravence, ale to bude mnohem narocnejsi a s malou uspesnosti zrejme.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tak tak, na msice staci hadice.
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    ROMANICAK: mam je kazdy rok a kazdy rok je vystříkam jen vodou, obcas se vrátej, tak je vystříkam zase .. rostline to nic neudělá a mšice jsou pryč
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ROMANICAK: taky výluh z kopřiv (jícha) nebo prej dokonce z konopí. Budu zkoušet taky, mám napadeny stromy a keře..papriky zatím ne..
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    já mšice stříkal jarovou vodou a bylo to v cajku :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    Ha, tady je to celkem pekne popsany
    Tabákový výluh proti mšicím
    http://www.seminka-chilli.cz/o-chilli/tabakovy-vyluh-proti-msicim/
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Msice zasrany!!!!!!!!!!!!!! Co je na ne nejlepsi, nez koupim nejakou silenou chemku?
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    EXCITE: nápodobně - v sobotu jsem to vyndal na zahradu, včera večer už z toho byla řezanka - nevím nevím, jestli ty polámaný klacíky trčící ze země ještě nějak obrazí :-(((
    stejně tak dopadl zbytek zahrádky, člověk se s tím piplá od února a teď tohle, grrrr
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Tak mi včera kroupy udělaly z rostlinek špenát... není to úplně fatální (díky bohu,že nebydlíme v Hořovicích),ale polámaný je to dost a budou se mi vzpamatovávat asi pěkně dlouho..

    V předpovědích počasí samozřejmě o kroupách nic nebylo:(
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    UZEL: Tak pak dej vědět, co z toho doopravdy vyrostlo :)
    UZEL
    UZEL --- ---
    Dneska jsem v obi koupil satenice 40cm jalapenos...za 45 kc
    DIVER
    DIVER --- ---
    ZELCA: asi to nebude ideal, ale porad lepsi, nez je nechat v lete spalit a vyschnout. ja na pravidelny zalejvani nemam fakt moc cas a kdyz si vzpomenu na to lonsky horky leto...

    plesnivejici jiffy vyresilo zasazeni do hliny.

    ted uz jen resim, jak to udelam s tou folii na bocni kryti dokola truhlíků. a jestli jí tam dám. jestli budou horka, tak se mi zdá skoro zbytečná...
    ZELCA
    ZELCA --- ---
    DIVER: ty sa.ozavlazovaci truhliky zrovna ideal nejsou, je to porad vlhky, spravne by se melo zalit k ranu a pak pres den schnout jenom btw. A k te. jiffum - po mnoza spatnejch zkusenostech jedu ubrousky a zeminu a vysledky sou super. Ja nezastipavam, nechavam je at si rostou. Podle me uz tak tady v cr neni dost casu, natoz je zpomalovat ale je to jenom muj nepodlozenej nazor
    DIVER
    DIVER --- ---
    může se hodit... třeba ty mykorhizní houby používám taky...

    Jak pěstovat a vypěstovat papričky
    http://www.seminka-chilli.cz/jak-pestovat-a-vypestovat-papricky/
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    taky neštípu, to je tak si akorát koledovat,že to zarazíš a nedozraje to..
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    DIVER: Spíš jde o vítr a pohyb než o opylovače.

    To zaštipování se řeší furt dokola. Já osobně to nedělám - spíš jen zaštipuju spodní listy, aby vzniknul hezkej kmen.
    DIVER
    DIVER --- ---
    PRDELOID: já je tam měl. normálně popužívám truhlíky "systém Lebiš", kde jsou dvě nádoby a jen knoty. teď jsem kvůli velikosti sáhnoul po truhlících Plastia - to jsou takový ty z jedný nádoby, s falešným dnem, knotama a tou vodoměrkou. má to zásobník na 4,5 litru. bude to stát v létě na terase a bez samozavlažování by to fakt nešlo. vlastně už truhlíky bez samozávlahy vůbec nepoužívám...
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    DIVER: hlavne nezapomen na knoty. Vyrobci je k truhlikum nedavaj a blbe se shanej
    DIVER
    DIVER --- ---
    BACKORA: chovám letos poprvý čmeláky, tak se o opylení tak nebojím :)

    papriky už jsou v truhlících (značka plastia, typ siesta) - jsou obří, asi 80 cm, samozavlažovací a na každý z obou mám čtyři rostlinky. zatím je to doma na okně...

    ale vzpomněl jsem si, že jsem kdysi kdesi někde četl, že někdo zaštípává papričky po dvou třech patrech, aby se košatily. víte o tom někdo něco? děláte to?
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    DIVER: Já nasázel ven přebytky, co se mi nevešly do skleníku a nechal jsem je tam zarůstat plevelem a výnosy nakonec byly víc než dobrý. :D Ono blbý je, že v tom "rukávu" se to taky bude blbě opylovat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam