• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    DIVER: hlavne nezapomen na knoty. Vyrobci je k truhlikum nedavaj a blbe se shanej
    DIVER
    DIVER --- ---
    BACKORA: chovám letos poprvý čmeláky, tak se o opylení tak nebojím :)

    papriky už jsou v truhlících (značka plastia, typ siesta) - jsou obří, asi 80 cm, samozavlažovací a na každý z obou mám čtyři rostlinky. zatím je to doma na okně...

    ale vzpomněl jsem si, že jsem kdysi kdesi někde četl, že někdo zaštípává papričky po dvou třech patrech, aby se košatily. víte o tom někdo něco? děláte to?
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    DIVER: Já nasázel ven přebytky, co se mi nevešly do skleníku a nechal jsem je tam zarůstat plevelem a výnosy nakonec byly víc než dobrý. :D Ono blbý je, že v tom "rukávu" se to taky bude blbě opylovat...
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    jj jelikož jsem je až teď dovezl z Peru :) ale tak semínek mám dost i na další sezónu
    DIVER
    DIVER --- ---
    KRMITK0: tos vysejval až teď koncem dubna?

    jinak mě se to na těch tabletách taky objevilo. nechal jsem to vyschnout a včera všechny papriky šoupnul do hlíny do truhlíku. tak snad to přestane.
    TULEN
    TULEN --- ---
    KRMITK0: daji se pouzit chytre houby jako treba Polyversum, Trichoderma atp. ty by meli rostlinu chranit a zabranovat ostatnim plisnim aby tam rostli.
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    KRMITK0: Moc velka vlhkost?
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Tak jsem vysel papriky do rašelinových tablet, ale semínka začínají plesnivět. Nějaký typ jak je teď nebo pro příště ošetřit aby na sobě nenesla žádný zárodek plísně?
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    asi bych se mohl podělit :) mám ještě 4 druhy Aji a tohle "Ojos de Pescado http://fataliiphoto.net/index.php/chiles/c_chinense/1675613475998572
    DIVER
    DIVER --- ---
    hele, tu ještě nemám! :)

    Peruánské pálivé papričky rocoto vyrostou i na balkoně. Plodí řadu let - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/...live-papricky-rocoto-dlz-/hobby-domov.aspx?c=A140916_111355_hobby-domov_mce
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Díky :) Rocoto je boží hlavně plněná masem a osmažená
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    + Rocoto je nesmrtelná, může přežít a plodit několik let.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KRMITK0: Jestli máš skleník nebo místo indoor, kde to necháš dozrát,tak jo. Aji (lemon drop,bubba) jsem sklízel ve skleníku v prosinci.
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Ahoj akorat si vezu seminka papriky z Peru (Aji, Rocoto) ma jeste cenu je vysazovat letos?
    TULEN
    TULEN --- ---
    RAHZUL: pokud resis misto, tak treba chilli papriky a rajcata jdou pestovat vzhuru nohama:] Osobne jsem este nezkousel, ale letos to chci zkusit:]

    APPU
    APPU --- ---
    DIVER: on ten rukáv dobře funguje proti větru, aby se nezlomily.
    ZELCA
    ZELCA --- ---
    DIVER: mam zkusenost se sklenikem a zahonem. Rozhidne toho dozraje mnohem vic. I na zahonu se i podarilo jet superpalivy papriky ale dozralo jich dost malo, bylo videt ze by klidne jeste nejakej tejden az mesic rostly a zraly. Nemel sem to u steny a i niceho jinyho. Letos budu stavet velkej parnik tak sem zvedavej
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    já mám naštěst balkon (lodžii) na jih, ale jsem zvědavej jak se mi tam vše, co chci tenhle rok pěsti, vejde.. Zkusim dát taky něco na zahradu k jedné vysluněné zdi, kde kdysi bylo hroznové víno. Tak jsem zvědav jak se tam bude papričkám dařit..
    DIVER
    DIVER --- ---
    APPU: já se jako nebojim o to, že by to pomrzlo. zatím to ani ven dávat nechci, ale to teplo v noci (zeď/skleník/folie) je prý důležitý, aby papričky dozrály. takže toho moc neotestujeme - buď to klapne nebo ne :)

    spíš mě zajímaly zkušenosti pěstitelů. moc se mi do toho hnusnýho foliovníku nechce, ale asi budu muset. a jako nejschůdnější varinata se mi jeví ten "rukáv" s odkrytým vrškem...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam