• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MCKIDNEY:
    No ja bych moc rad dokazal odhadnout ten "po urcitem bode, uz novy capsaicin nevznika.".
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: Ano. Abych byl presny - po urcitem bode, uz novy capsaicin nevznika.
    Palivost se muze porad menit v zavislosti na mnozstvi vody a cukru v plodu. (Ale cim vice palivejsi paprika, tim mensi rozdily tam jsou.)

    Proto se take nektere papriky zpracovavaji zelene (asi nejvice zname Jalapeno a Naga Jolokia)
    Pokud clovek jde naopak po chuti, tak zrani hraje velkou roli. (Napriklad Jalapeno se udi zrale)

    Nasel jsem na to 2 hezke experimenty, pokud najdu link tak poslu.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MCKIDNEY:
    "palivost se prakticky nemeni s tim jak paprika zraje" To jako fakt?
    BARE
    BARE --- ---
    EXCITE: Ne, mínus je od jednoho prudérního zoufalce.. Zmrzlina je perfektní a opravdu pálí, doporučuju ochutnat!
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Kdo [ 4JANE @ Feferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko ] to mínusoval a proč? Stojí za zmrzka za prd nebo co? :)
    4JANE
    4JANE --- ---
    Dneska jsem mela v Creme de la Creme mango-chilli zmrzlinu a prijemne prekvapili, ze se toho uplne nebojej :)
    Ne ze by to bylo nejak prilis palivy, ale myslim, ze pro spoustu lidi uz to je moc :) nez mi ji nandali, dostala jsem pro jistotu ochutnavku.
    Zkuste, je moc dobra!
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Už mi to hezky zraje :) jinak nemáte někdo zkušenost s tím, že by vám papriky žrala nějaká housenka? Už jsem ji teda vyhodil z balkonu ale je to po prví co jsem něco takovýho viděl.

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tak neco z dnesni prace. Co se nezpracovalo a bude se susit.
    Take dalsi varka zavarovani - Anglicky Ketchup s Morugou a oranzovou odrudou rajcat



    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    LUKASZ: To bylo pro DIVER sorry :))
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    JEHLAN: Ja různě.
    Třeba Tasmanian Habanero už mam 5tym rokem a jediný co se děje, že některé rostliny plodí větší plody a nejsou tvarem takové jaké mají byt, jinak chuť a pálivost je stejna.
    Chile de arbol mam 3rokem a pořad jsou stejné.
    Letos mam Habanero Red a Orange od SEMO a uvidim jak dozrajou, zatím plodej brutálně a rostliny jsou krásný.

    Zkuste NEOSEEDS.CZ, mam pana vyzkousenyho, bral jsem od nej vsechno možný a vždycky to bylo dobrý. Pošle poštou a ma spoustu odrůd.
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    JEHLAN: Tak to vypadá že jsou zralé .. taky se musím přiznat, že u mě některé nepálí a některé jako čert :)) nechávám je do záři , teprve začínají červenat.
    JEHLAN
    JEHLAN --- ---
    LUKASZ: Já ti nevím.. Byly právě už dost měkký, krásně rudý a takový popraskany.. Habaneros začínají teprve cervenat, tak snad aspoň tyhle budou pálit :)
    DIVER
    DIVER --- ---
    takovej dotaz:

    z čeho pěstujete? resp. kupujete semena nebo jedete z vlastních?

    já letos kupoval a loni vlastně taky. i když je mi jasný, že ty prodejci si semena taky netisknou na 3D, nemám moc důvěru ve vlastní výpěstky a jejich semínka. mám třeba zkušenost s obříma slunečnicema. když koupim semena, vyrostou i do 4 metru. ale v každý další generaci už se ty slunečnice zmenšujou a ty semena imho ztrácej ty obří vlastnosti.

    tak se trochu obávám, že ty chilli budou v tomhle českým podnebí každý rok míň chilli :)

    APPU
    APPU --- ---
    LUKASZ: to je habanero yellow
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    APPU: Krásný :) ta třetí je co ? Výpady jako Scotch Bonnet, ale nebude to asi viď ?? vůbec nevadí že mají málo vody , čím mín vody, tím víc kapsaicinu :) Hlavně ať žijou, ja zalívám skleník max 2x týdně i v tomhle horku :)
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    JEHLAN: Možná přehnaně brzo :) ja je nechávám do konce záři az jsou červené, kvůli chuti i palivosti
    JEHLAN
    JEHLAN --- ---
    Jalapenos sklizené.. Akorát teda nevím, jakej druh jsem koupil.. Vůbec nepálí a spis mi přijde, že je to hořký.. No úplně bez chuti..
    APPU
    APPU --- ---
    První rok pěstuju venku a vypadá to dobře. To že jsou povadlý je dáno dnešnim horkem.

    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    První sklizeň, scorpio, cayeňák, žlutý cosi a jediný nepálivý plod co mi vyrostl :D

    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    hehe, to jsou toyove:)

    Ochutnávka papričky Habaněro Bonda ma Jacques
    https://www.youtube.com/watch?v=iJn1kuUgxic
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Hlavne palivost se prakticky nemeni s tim jak paprika zraje. Cervene Jalapena se sbiraji a dela se z nich nahrazka sladke papriky (A moc dobra)

    Kvalita semen je mizerie, dovezli jsme se 3 statu a stejne nejlepe jsou na tom ceske zdroje sazenic.
    Musim pochvalit ID https://www.nyx.cz/index.php?l=user;id=DPMAN , Jeho Scorpion je uzasny
    Jedinou vyjimkou byla Hungarian Yellow Wax ze Sri Lanky, ty rostou krasne a plodi konzistentně

    Jinak report z Chilliy Jelly:
    Recept 250g 4:1 Zelirovaciho cukru, 600g Jablek, 300g Manga + Trinidad Scorpion Moruga
    Prilis palive, detaily schovam na pristi varku, letos to chci dokoncit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam