• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SCIFI: já prsknu větvičku do akvária a nechám to ladem. do měsíce se začně něco dít, kdyžtak tomu pomůžu rašelinovým extraktem. v kanclu jsme měli pár kytek a přezimovaly jen ty, který jsem střihnul na krátko. zbytek uschnul.
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    PALEONTOLOG: Kazdy rok klicim, nikdy mi to jeste neprezilo :/
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Prichazi sezona kliceni, vsechno klicite nebo mate svoje letity mohykany nebo jako ja rizkujete lonsky ? :)
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    LUKASZ: Vařej
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    DIVER: Chillipoint muzu jen doporučit. Skvěle Varech a v shopu se dají sehnat super věci.
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    DIVER: jojo, to funguje, loni jsem nakoupil v usa ve walmartu jalapena a habanera a letos ze seminek vyristly moc pekny rostliny, navic ty americky jalapena palily moc :)
    DIVER
    DIVER --- ---
    mě kámoš doporučoval http://www.chillipoint.cz/

    vozí tam (snad z USA) do obchodu i celý papričky. tak mě napadlo jich pár koupit a s nima si přinést i semena. ale netuším, jak na tom teď jsou s nabídkou... ovšem mají tam i chilli restauraci, tak by se možná daly ty semena i vyškemrat :)
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    LUKASZ: Teď už jsem to tam ale nenašel, tak kdoví. Já osobně nemám nejlepší zkušenosti prostě. (:
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    BACKORA: Tak to nic moc teda, to se potom neni čemu divit, když z toho náhodou vyroste tvarem něco jinýho
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    PRDELOID: Nevim, jestli to dělají dodnes, ale dřív to měli i na webu. Vykoupí od lidí a kontroujou jen klíčivost.
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    Jestli taky můžu :)
    Problém v tom, když se pěstují papriky, spíš různé druhy u sebe, je ze pyl se dostane i na jiné květy, to víme všichni :)
    Proto je dobrý si dát na tohle pozor, jak a kde berou semena chilli svá semena nevím.
    Jestli je to tak, jak jsem se tady dočetl asi bych jim nevěřil. Dám Vám tedy tip na někoho kdo by to podle všeho, měl míst v pořádku. Googlete Zdenek Neoral :) Volba uz je na Vás ;)
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    PRDELOID: jakoze seminka, aby bylo jasno
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    Tak jestli chcete někdo tzv. Habanero Bonda, tak toho mam fakt mraky. Jetsli jde nekdo po palivosti, tohle bude dobry.
    DIVER
    DIVER --- ---
    SEEKER: pěstovat ze svejch u mě letos nehrozí, už je to zavařený, protože to moc nepálilo a nevyrostlo, co jsem chtěl. na příští rok mám připravených pět semen penis pepper, co mi kámoš přivezl z trinidadu. každý semínko stálo euro :)

    klidně vrazim slušný prachy do kvalitního osiva. něco mi možná objedná kámoš z botanický zahrady přes nějaký svoje pracovní zdroje, ale už mě varoval, že ani u nich to není záruka.

    no a aby toho nebylo málo, tak ještě pořádně nevím, do jakých druhů jít. piri-piri mě už nebaví, měl jsme taky bishops crown a ty už taky nechci (nepálí). z habaner vyrostlo něco jinýho.

    pošilhávám po nějaký naga, scorpionovi a tak, i když chápu, že původní pálivost z nich nedostanu ani napřesrok...
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    DIVER: Mně od nich loni taky vyrostlo pár úplně jinech věcí, především právě okrasky a věci z balíčků...
    Letos jsem sázel převážně ze svejch semen, teda kytek namačkanejch na parapetu + pár věcí vykuchanejch ze zakoupenejch plodů. A teda musim říct, že skoro stoprocentní úspěšnost co do totožnosti druhů...
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    BACKORA: Proč by vykupovali seminka od lidi? Vždyť si to ten chlápek sám pěstuje.
    DIVER
    DIVER --- ---
    CHORCHEOS: no já měl na letošek taky takovej balíček (fakt nevím jestli od seminka-chilli). pět druhů, ale zdálo se mi, že vyrostlo pár jiných, než mělo. takže jsem si řekl, že tentokrát balíčky nebrat.

    no a proto sháním nějakýho trošku prověřenýho dodavatele. nevěděl jsem, že vykupujou: BACKORA: - jen se tam někdy na FB vyjadřovali, že kdysi byla záměna možná a že to byla jejich chyba a že už se nějak zařídili... tak nevim.

    shánět tady od vás je nejspíš taky blbost, páč to budeme mít všichni taky o*rcaný všechno dohromady... :)
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    DIVER: Jako chlápek pozornej, úslužnej, Habanero Bonda byla čistá smrt, mám toho tuny v mrazáku a už to nikdy nechci vidět :) ale z Bolivian Rainbow mi vyrostla taková deformovaná geneticky zmučená souchotinka s malými plody, že mě to vede k závěru, že ten chlap nedělá ale vůbec žádnou selekci. prostě vypěstuje keřík (samozřejmě se mu tam ty druhy všechny navzájem oprcaj), pak z toho sebere tisic semen a ty pak vesele střílí dál. Prostě dobrej byznys, což bych mu nezazlíval, prostě dírka na trhu při vzrůstající popularitě pěstování čili.Ale ten krok k úplný profesionalitě tam asi ještě chybí.
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    DIVER: Vykupujou semínka od lidí a pak je dál prodávaj, tak co myslíš? (: Mně několikrát vyrostlo něco jinýho než jsem koupil...
    CHORCHEOS
    CHORCHEOS --- ---
    DIVER: já si budu na příští rok objednávat tenhle karibskej balíček

    Habanero balíček
    http://www.seminka-chilli.cz/habanero-balicek-84.html

    Klíčivost jsem měl v prvním roce 100%, další roky už je to horší.
    VLKOUNEK
    VLKOUNEK --- ---
    DIVER: Za me seminka-chilli.cz taky v pohode
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam