• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    TULEN
    TULEN --- ---
    APPU: co hmoždíř?
    AIJA
    AIJA --- ---
    APPU:
    Používám kutr na mletí čehokoliv. Jen se musí po umletí nechat chvíli sednout ten prach, aby se nerozkejchal celej barák:-)
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    APPU: Mlynek na kavu :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    APPU: jo
    APPU
    APPU --- ---
    Používáte někdo mlýnek na sušený papričky ?
    TULEN
    TULEN --- ---
    FI_YOU: takze udrzet si nekvetouci matku asi nebude uplne mozne, nebo jednoduche, co?
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    TULEN: ano, může nakvétat i v růstu.
    TULEN
    TULEN --- ---
    zdravim vespolek.

    pestuje tu nekdo chilli pod umelim osvetlenim? zajimalo by me jak chilli reaguje na fotoperiodu. Jestli to funguje treba jako u cannabisu, kde kdyz se dodrzuje rustova peridoa, tak rostlina nevykvete. Nekdo mi povidal ze u paprik je to spise naopak, ze vykvete i kdyz ma nevhodnou, rustovou fotoperidu. Ma tu s tim nekdo zkusenost?
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Vyseto v pátek večer a dneska už klíčí :) na agaru se jim očividně líbí pokud to nechytne plíseň tak by to mohlo být fajn.

    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    KRMITK0: To bych nedelal, klicky a maly rostlinky bys mohl spalit.
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    ROMANICAK: Zkusím, ještě zkusím přidat trochu hnojiva do agaru a uvidíme :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    PRDELOID:
    Muzeme udelat pokus, jinak se asi nerozsoudime :-)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    KRMITK0: Zkus to a podel se, nevidim duvod proc by to nemelo jit.
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Pánové mám takovou kajícnou myšlenku zkusit naklíčit semínka na agaru myslíte, že to klapne?
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    ROMANICAK: Hele promiň, ale tady musím zásadně polemizovat. Píšeš vlastně, že časté přesazování kytce pomáhá. Tak to právě ne, zvlášť v počátečních stádiích. Pokaždý ji těma přesazeníma zbrzdíš, každym vyklepnutim z kelímku narušíš jemný mikrovlásky na kořenech. Proto se dělaj ty jiffy a rašelinový kelímky, aby nedocházelo ke zbytečnýmu přesazování. Pokud tedy máte problémy s jiffy, použijte raději rašelinové kelímky. ´Pokud ale pěstitel dodržuje správnou vlhkost v pařníčku, plesnivět by to nemělo, to prostě děláš něco španě.
    Osobně přesazuju jen jednou (ať trávu či čili), v pařníku nechám vyrůst sazenice v rockwoolu či jiffu, zasadim do kelímku od velkýho jogurtu a teprve když má kytka 30-40 cm přesazuju na fnální místo.
    A obzvlášť pro čili doporučuji samozavlažovací truhlíky (nezapomeňte na knoty), je to docela jízda, letos to zkusim i na nějaký automaty.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    ROMANICAK: ona semtam chytne i hlina i ty tampony atd, ale od te doby co použivam heřmanek tak mi nechytilo nic.
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    ROMANICAK: Budu si na to dávat pozor, protože o tohle nemůžu přijít
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    LUKASZ:
    Takhle jsem to delal minulej rok a zplesnivelo to do 14 dnu.

    PLAGUEDIL:
    Seminka neplesnivi - plesnivi ty tablety samotny, na povrchu a ve vysledku i uvnitr.

    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    hele, vy na to jdete hrozně vědecky :-) klíčim v minipařníčku co se dá koupit v Lidlu nebo Obi-Hornbach obchodech (ty Lidl sezónní ale mají podstatně levnější) a dávám normální substrát pro pokojový květiny, ve kterým je už přidanej kristalon na nastartování (stejný substrát pak používám i na přepichování do kelímků i na přesazování do velkejch květináčů, který pak mám na zahradě). Nic nepřepejkám a nikdy mi to neplesnivělo, zálivka se v tom dá krásně kontrolovat.
    Klíčit je dávám někdy koncem února - spíš až začátkem března - takhle jsem na to kdysi furt spěchal pomalu už od ledna a pak jsem měl vždycky okno plný polehávajících vytáhlech chudinek, co se už na začátku března snažily kvíst... Ven to dávám až tak v květnu (a to spíš koncem května) - když jsem to uspěchal, akorát zarazily růst a úroda byla o ničem.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    od te doby co seminka před sazenim dam na noc namocit do heřmánku mi ani jedno nezplesnivělo. pak rovnou do hlíny do jogurtových kelimků.
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    Vy jste mi dali, myslim že chyba bude, když tam bude proste moc vody a tím to bude hnít.

    Ted jsem všechny pařníky kontroloval.

    Co jsem četl, Neoral prave kokos doporučuje a me to taky prijde jako dobrý medium na kličeni, kokos je lehkej a klíček má lehčí cestu ven.

    Nesmí se tedy přelít.

    Ja doporucuju na zalévání v první fázi rozpračovač a když už budou rostlinky větší a třeba v tom sadbovaci, použil bych injekční strikačku ( v lékárně tu největší, myslim ze ma 40-60ml). Tak to teda dělam já, skvěle se dávkuje voda a nemůže se Vám tedy stát, že rostlinku prelejete.
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    Tak to mi teda dáváte. Letos mam vsechno v kokosu. Jinak jsem vždy používal zeminu na kliceni, která je bez živin.

    Námácim semena do vody na 24h. Potom je dále do pařníku, jak vylezou a jsou asi tak cca 3-4cm velký , presazuju je do sadbovacu, většinou do těch co maji zhruba 2x2cm ten je mam pocit zhruba na 70ks cca. Když jsou zakoreneny a hezky silný větší, presazuju je uz do kvetináčku 5x5 , kde zakotvení a prostor jim stačí do doby, než jdou do země nebo většího květináče.

    Jdu kontrolovat ten kokos teda ..
    JAYME
    JAYME --- ---
    lignocel si pamatuju jeste jako terarista a je to ta nejvetsi fungifilni (nebo jak se to) mrdka, to nejen ze plesnivelo peti ruznejma barvama, ale rostly z toho i vyssi houby - takovy maly zluty bedly :)) seminka jsem do toho zkusil dat jednou, zkusenost mam jako Romanicak, tzn. bud suchy, nebo plesnivy, nic mezi.
    navic je to klamava reklama, raselinove jiffy = kokosove jiffy. lignocel je levnejsi a pravda, ma o lepsi vlastnosti ohledne zpetny nasakavosti vodou. raselina kdyz uschne, tak novou vodu prijima tezko. ale zase je vylozene protiplisnova, no.
    DIVER
    DIVER --- ---
    ROMANICAK: "u travy to tak fungovalo" :)) ale ta se přesazuje o něco málo jednodušeji. ale ok, chápu.

    jinak já ke kořenům ještě dávám mykorhyzní houby. i u trávy :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam