• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    SICKPOT
    SICKPOT --- ---
    LINKOS: jo tak to vubec nevim... mam sni dobrý zkušenosti z pěstu.. a myslim si ze je lepší než jifii, o hlíně nemluvě (jako na klíčení)
    DIVER
    DIVER --- ---
    LINKOS: tak samo, že časem měním START za KVĚT+PLOD
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DIVER: ony tydle umely hnoji pusobi celkem rychle a roslina je i rychlejc zuzitkuje, ono hnojit startem v dobe kvetu neni vhodne protoze rostlina tim ziska spise ziviny na tvorbu listu nez tvorbu plodu.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DIVER: nastesti se daji i ta tekuta hnoji vyrabet doma,worm tea,ruzne zakvasy atd. Dnes zasnu treba jak prodavaji ty kybliky s hnojem za neco pod stovku, kdyz si vemu kolik toho treba maji sousedi a vetsinou nevedi co s tim. Na druhou stranu chapu,ze kdyz clovek pestuje doma,tak to organicke hnojeni muzou nekdy pocitit vsichni navstevnici :-). Guano je dobry,ale ta tezba, doprava a pomala obnovitelnost mluvi proti.
    Jinak mykorhizni houby pouzivam tez a spokojenost.
    DIVER
    DIVER --- ---
    LINKOS: tak to jsem vyjmenoval jen hlavní složky. kristalon start má v sobě tohle:

    poměr živin N-P-K (19-6-20) + 3% Mg +7,5% S + mikroprvky B, Mo, Fe, Cu, Mn, Zn
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DIVER: rosliny ale potrrebuji vic nez jen NPK.
    DIVER
    DIVER --- ---
    APPU: PALEONTOLOG: hoštice s guanem jsem používal taky. ale já mám kvalitní zeminu už v základu. tři roky uzrálej kompost z koňskýho hnoje 1:1 s kvalitní hlínou (+ to guano, mykorhizní houby a tak).

    s kristalonem jsem spokojenej. když mi kámoš ukazoval, že na konopí používá takovou pidilahvičku za asi šest stovek, šel jsem do vrtule :) radu používat kristalon a obecně sypký hnojivo kvůli poměru výkon-cena, mám už dávno od člověka ze hnojárny a nedávno potvrzenou od botanika z botanický zahrady.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    SICKPOT: me by zajimalo jestli je ten rockwool nejaky specialni,protoze bezne v nem je formaldehyd,coz neni zrovna koser
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DIVER: hosticky fermentovany hnoje jsou mi teda blizsi. Organika je organika.
    APPU
    APPU --- ---
    nejlepsi je hosticke hnojivo na papriy a rajcata.
    DIVER
    DIVER --- ---
    kristalon. na všechno. moc nevěřím tomu, že by ty speciální srágory měly kromě vyšší ceny nějakou významnou přidanou hodnotu. furt to bude dusík, fosfor, draslík.
    SICKPOT
    SICKPOT --- ---
    EXCITE: ok dik.

    jo a ještě jeden dotaz, čím hnojíte? koupil sem si Chilli Focus.. mate s nim zkušenosti?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SICKPOT: přihnoj a čekej..

    Ještě jedna věc, kterou jsem zaregistroval mi zabrzdila růst a to hodně významně u rostlin, který byly v jiffách, prorostly zkrz a zespod vykouk kořínek, ty rostliny, které byly od počátku v hlíně maj výnamný náskok, přimčemž v hlíně to klíčilo pomaleji než v těch jiffách.
    SICKPOT
    SICKPOT --- ---
    ty malý jsou v těch květináčích od doby co vykoukli z rockwoolu.. co už budou tak 2 měsíce.
    Mám je zkusit přihnojit, přesadit nebo počkat a pak je hodit rovnou do skleníku?
    APPU
    APPU --- ---
    SICKPOT: skoro vzycky po presazeni zamrznou na par dni klidne i tydnu
    SICKPOT
    SICKPOT --- ---
    Sázel sem je do rockwoolu, tak jestli nemaj problém s přechodem z rockwoolu do hlíny..
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SICKPOT: Mě se takhle zasekly po přesazení, už jsem podezříval subtrát(že je na piču),ale už se to rozjelo..
    Mám takovej test jednu várku za oknem a druhou pod světlem, ty pod světlem se rozely dříve a více. Takže bych skoro řekl,že s tím počasím je málo světla venku.
    SICKPOT
    SICKPOT --- ---
    E_D: ok, chapu.. zrovna sem zaléval, vždy je nechám "úplne" vyschnout než je znova zalévám.
    E_D
    E_D --- ---
    SICKPOT: me prijde ze to mas dost prelity. Papriky maj radeji sussi substrat, ale nesmi zas vyschnout.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SICKPOT: Ja bohuzel fotku nevidim -asi me to blokuje prace.
    V mnoha castech rustu papricky se muze tvarit, ze je rust pomaly a muze to byl zbytecny poplach.

    Zatim jsem nevidel, ze by to bylo nedostatkem hnojiva - takze to bych nehrotil.
    Videl jsem, ze je kvetina prelita a nedokaze zpracovat vodu - koreny vznikaji pomalu a nemusi byt pro ne dost prostoru.
    No a nedostatek svetla zhorsuje vsechno.

    Snad ti pomuze nekdo identifikovat z obrazku.

    Za me to opatrne presad do kvetinace velikosti dna 2l lahve. (Levna alternativa), velmi opatrne zalevej a dodej poctivy 12h cyklus - tma/svetlo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam