• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    AIJA
    AIJA --- ---
    KRMITK0:
    Dej je taky ven a funguje na ně výluh z tabáku nebo kopřiv.
    AIJA
    AIJA --- ---
    Proč mi skvěle rostou papričky, na kterých mi až tak nezáleží? Ty, na které jsem zvědavá, se šklebí a vypadají, že pojdou...
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    KRMITK0: svilušky. ve filtru tu toho najdeš hodně.
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Ahoj potřeboval bych radu většina papriky mi roste dobře ale z jedněch semínek vyrostlo asi 5 kytek z toho 4 chciply brzo na to ze se na nich udelaly takovy pavucinky zflekately listky a opadalo to ...ta posledni se drzela docela dlouho ale ted se to na ni objevilo taky. Co to muze byt? Mospilan nezabral takže mšice bych vyloučil. Na ostatních paprikách který mám na balkóně nic takový není.
    DIVER
    DIVER --- ---
    Zahradník vypiplal „Dračí dech“. Nejpálivější paprička světa dokáže zabíjet | Blesk.cz
    http://www.blesk.cz/...icka-sveta-dokaze-zabijet.html?utm_source=nova.cz&utm_medium=traffic-exchange
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Nevim jestli tohle zafunguje...vidite to?

    https://www.facebook.com/growduino/posts/1459202290767165
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    LINKOS: napr knauf se chlubi tim, ze to maji uplne ciste. ale z toho to asi nebude.
    SICKPOT
    SICKPOT --- ---
    LINKOS: jo to by mě taky zajímalo.. k tomu sem se zatim nedostal..
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DIVER: takže meleš kraviny o NPK a přitom používáš humus. jako... víš co...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    SICKPOT: osobne pouzivam zeminu obohacenou o biouhel a vermikompost na predpestovani vseho a nemuzu si stezovat. Ale ja jsem takovy bioextremista,takze jsem jeste moc nepochopil to pestovani v rockwoolu, nebo polystyrenu, kdyz vim co bezne tyto materialy obsahuji (polystyren zbytky karcinogeniho styrenu a retardery horeni, rockwool zase formaldehyd...). Proto me zajima jestli to je nejaky spesl material na pestovani,nebo bezny rockwool
    DIVER
    DIVER --- ---
    já se letos vykašlal na ty jify, koupil jsem 3dcl kelímky na limču, propíchal je horkým hřebíkem, naplnil hlínou a zasadil semena. ve čtyřech z pětadvaceti nic nevyrostlo, tak jsem je hned osadil znovu. nikde ani stopa po plísni. k těm jifům se už vracet nebudu - loni to dost plesnivělo a žádnou výhodu jsem nenašel.
    SICKPOT
    SICKPOT --- ---
    LINKOS: jo tak to vubec nevim... mam sni dobrý zkušenosti z pěstu.. a myslim si ze je lepší než jifii, o hlíně nemluvě (jako na klíčení)
    DIVER
    DIVER --- ---
    LINKOS: tak samo, že časem měním START za KVĚT+PLOD
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DIVER: ony tydle umely hnoji pusobi celkem rychle a roslina je i rychlejc zuzitkuje, ono hnojit startem v dobe kvetu neni vhodne protoze rostlina tim ziska spise ziviny na tvorbu listu nez tvorbu plodu.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DIVER: nastesti se daji i ta tekuta hnoji vyrabet doma,worm tea,ruzne zakvasy atd. Dnes zasnu treba jak prodavaji ty kybliky s hnojem za neco pod stovku, kdyz si vemu kolik toho treba maji sousedi a vetsinou nevedi co s tim. Na druhou stranu chapu,ze kdyz clovek pestuje doma,tak to organicke hnojeni muzou nekdy pocitit vsichni navstevnici :-). Guano je dobry,ale ta tezba, doprava a pomala obnovitelnost mluvi proti.
    Jinak mykorhizni houby pouzivam tez a spokojenost.
    DIVER
    DIVER --- ---
    LINKOS: tak to jsem vyjmenoval jen hlavní složky. kristalon start má v sobě tohle:

    poměr živin N-P-K (19-6-20) + 3% Mg +7,5% S + mikroprvky B, Mo, Fe, Cu, Mn, Zn
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DIVER: rosliny ale potrrebuji vic nez jen NPK.
    DIVER
    DIVER --- ---
    APPU: PALEONTOLOG: hoštice s guanem jsem používal taky. ale já mám kvalitní zeminu už v základu. tři roky uzrálej kompost z koňskýho hnoje 1:1 s kvalitní hlínou (+ to guano, mykorhizní houby a tak).

    s kristalonem jsem spokojenej. když mi kámoš ukazoval, že na konopí používá takovou pidilahvičku za asi šest stovek, šel jsem do vrtule :) radu používat kristalon a obecně sypký hnojivo kvůli poměru výkon-cena, mám už dávno od člověka ze hnojárny a nedávno potvrzenou od botanika z botanický zahrady.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    SICKPOT: me by zajimalo jestli je ten rockwool nejaky specialni,protoze bezne v nem je formaldehyd,coz neni zrovna koser
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DIVER: hosticky fermentovany hnoje jsou mi teda blizsi. Organika je organika.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam