• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    VAACLAV: Asi je to na každym jak chce. Týpek píše v knize že se nemusí, ale já to třeba zaštipuju a dělám prostě rostlinku a né keř.

    VAACLAV
    VAACLAV --- ---
    Zdravím, poraďte prosím: objevujou se první poupata na jamaica yellow squash a nějakých jalapeno. oštípat/nechat? Díky!
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    HREBICK: posledních 7ks na skladě ;) a po komunikaci s NOPOLICE a SCIFI udelame nakej srazik na predani a mensi pokec ;) Az mi APPU pridely prava tak udelam anketu na termin a misto ;)
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    PLAGUEDIL: aha, s nima jsem problem teda asi nikdy nemel jeste, kazdej rok ale bojuju se msicema
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    SCIFI: musky se rodi z larev, larvy zerou koreny.
    AIJA
    AIJA --- ---
    FORACE:
    Žlutý lapače na molice apod.
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    Doporučuju výborná kniha na pěstování je tam všechno duležité ;)

    Jak pěstovat chilli - Jason Nickels | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/208194/jak-pestovat-chilli/

    kdyby měl někdo zájem můžem se domluvit na nějakou slevičku..(jsem přímo u zdroje) ;)
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    E_D: aha tohle jo no, me se taky rodej musky, takovy maly cerny, ale je jich malo a kytkam to nic nedela...
    E_D
    E_D --- ---
    FORACE: molice nebo smutnice imho. Mrkni jestli to neni něco z toho a případně pak dohledáš co s nimi :)
    SCIFI: vaděj
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    FORACE: musky kytkam vadej?
    FORACE
    FORACE --- ---
    uz se mi zas v hline rodi naky musky :/ co s tim? poradite?
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    Zkousel jste nekdo klicit seminka z uzenejch papricek? to je asi blbost co? :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Me nektere vyklicili az po presazeni do skleniku o mesice pozdeji. (Sazim po 3, presazuji po 1-2 podle korenu.)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POZITRON: právě, každý semínko to má jinak. zaznamenal jsem už klíčky do dvou dnů i po třech týdnech.. (??) .)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PALEONTOLOG: dekuju. zkousim je naklicit asi tyden a nic, ale na druhou stranu kdyz jsem klicila seminka, ze kterejch ted mam 9 hezkejch rostlinek, tak to trvalo skoro dva tydny. neprestavam tedy doufat, ze se klicky objevi. :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POZITRON: má to smysl zkusit, mě naklíčilo haba white bullet po zmražení na půl roku
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    dotaz, vyklicej seminka z cerstvejch papricek z mrazaku? cili dve veci, 1) teplota v mrazaku a 2) cerstva seminka ve smyslu neususena. ma to vubec vyznam?
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    SMOKINGVENCA: Jo na to uz jsem taky prisel, po presazeni do velkejch kvetinacu voda jen protece a drzi se v miskach :( Kazdopadne diky, ted zkousim 1x denne vecer 30sekund tak, aby to neprotekalo... postupne pridavam kvetinace, takze se to dost meni, cerpadlo dava 8l za minutu a ted mam 22 kvetinacu, ale uz mam objednanej prutokomer, takze to budu moct merit konecne...
    SMOKINGVENCA
    SMOKINGVENCA --- ---
    SCIFI: ideal bych rek 2x za den: rano kdyz vychazi slunce 4-7, vecer zapad 8-10, hlavne ne kdyz to do nich prez den pere...

    a jak dlouho to uz je potreba nejak tak vypozorovat podle objemu media a prutoku cerpadla... ale rozhodne stale plati ze min je vic :)
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    pouzivate nekdo automatiku na zalevani? podle ceho urcit jak dlouho zalevat a v jakych intervalech?

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak hnojeni pro Rajcata neni uplne vhodne pro pikantni papriky. Vetsinou obsahuje vice dusiku.
    To vede k vetsim plodum a snizeni chuti/palivosti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam