• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PALEONTOLOG: tak jedno seminko z mrazaku uz vyklicilo, slava. :) i kdyz problem ted samozrejme zase je, ze ho zasadim ponekud pozde.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POZITRON: právě, každý semínko to má jinak. zaznamenal jsem už klíčky do dvou dnů i po třech týdnech.. (??) .)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PALEONTOLOG: dekuju. zkousim je naklicit asi tyden a nic, ale na druhou stranu kdyz jsem klicila seminka, ze kterejch ted mam 9 hezkejch rostlinek, tak to trvalo skoro dva tydny. neprestavam tedy doufat, ze se klicky objevi. :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POZITRON: má to smysl zkusit, mě naklíčilo haba white bullet po zmražení na půl roku
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    dotaz, vyklicej seminka z cerstvejch papricek z mrazaku? cili dve veci, 1) teplota v mrazaku a 2) cerstva seminka ve smyslu neususena. ma to vubec vyznam?
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    SMOKINGVENCA: Jo na to uz jsem taky prisel, po presazeni do velkejch kvetinacu voda jen protece a drzi se v miskach :( Kazdopadne diky, ted zkousim 1x denne vecer 30sekund tak, aby to neprotekalo... postupne pridavam kvetinace, takze se to dost meni, cerpadlo dava 8l za minutu a ted mam 22 kvetinacu, ale uz mam objednanej prutokomer, takze to budu moct merit konecne...
    SMOKINGVENCA
    SMOKINGVENCA --- ---
    SCIFI: ideal bych rek 2x za den: rano kdyz vychazi slunce 4-7, vecer zapad 8-10, hlavne ne kdyz to do nich prez den pere...

    a jak dlouho to uz je potreba nejak tak vypozorovat podle objemu media a prutoku cerpadla... ale rozhodne stale plati ze min je vic :)
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    pouzivate nekdo automatiku na zalevani? podle ceho urcit jak dlouho zalevat a v jakych intervalech?

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak hnojeni pro Rajcata neni uplne vhodne pro pikantni papriky. Vetsinou obsahuje vice dusiku.
    To vede k vetsim plodum a snizeni chuti/palivosti.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NOPOLICE: tyhle extrudovany materialy se pouzivaji na zlehceni, napr. jilovitych, zemin. Zvysujou porozitu a propustnost. v piscitych zeminach pomahaji naopak zdrzovat vodu. Do smesi s kokosem vubec nejsou treba, naopak do tehhle substratu mam tendence cpat pisek a drobky jilu.
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    PETD: Mám to do truhlíku i kvetinacu. O keramzitu jako drenazi vím, ale mám pocit, ze jsem někde četl i o míchání do substrátu, tak díky za ujasnění. Jinak spis chci aby ten květináč byl spis těžší, nechci aby se to převážilo a spadlo až to povyroste a zafouka vítr.)
    PETD
    PETD --- ---
    NOPOLICE: Pochopil jsem správně, že to chceš na pěstování v truhlíku? Keramezit se normálně do substrátu nemíchá, používá se místo kameniva pod něj jako drenáž, tam záleží na tom jaký typ květináče budeš mít. Perlit se přidává jen na zlehčení substrátu, když člověk nepoužije květináčový, takže v tvém případě už ho tam nejspíš přidávat nemusíš, pokud necítíš nutkavou potřebu mít ten květník lehčí než kytku.
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    V jakým poměru míchate substrát? Koupil jsem na pěstování na parapetu FLORIA Substrát na rajčata a papriky ve kterým už je namichanej kokos, je dobrý to ještě namichat s perlitem a keramzitem?
    Díky
    AIJA
    AIJA --- ---
    MATEJICEKKK:
    při slunečném počasí nezalévej na listy.
    A listy zespodu zkontroluj jestli na nich nebo v nich neřádí nějaká sviňucha.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    Ahoj. Prosím o radu, co může být této rostlině.? Už 3 týdny nevypadá moc zdravě, je něco přes týden venku a přijde mi, že pořád víc a víc uvadá. Spolu s ní jich tam mám ještě 5 a ty jsou v pořádku. Je to Big Black mama.






    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MCKIDNEY: Super, dík moc.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SALVATOR: vyska je na tuto dobu dobra. presadit je do vetsiho bide chtit v pulce kvetna.
    jalapenos rostou obdobne jak rajcata, kolem cervna uz bude potreba privazat.
    potrebuji slunce na zpracovani vody a tak neprelevat.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Ahoj všem, du poprosit o radu, jakožto začátečník. Mám 6 sazenic jalapenos, daří se jim hezky, na vejšku maj teď tak 12 cm (dal sem je klíčit trochu pozdějc, než sem měl), v květináčích o průměru 9 cm. Otázka zní, co s nima dál a kdy. Je mi jasný, že přesadit, až jim budou stávající květináče malý, ale jak poznám, že nadešla ta správná chvíle? A mám je jen přesadit do většího, nebo můžou i ven na zahradu? Na jaký stanoviště v takovým případě?
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    Takže začínáme další sezozna nakonec bude ;)
    Haba. Choco 400K,Bonda 300K,Red 325K,Orange 325K
    Manzano 100K
    Sparkler 160K
    Jala Early 6K
    a nějaký velký a malí z Bali ;)

    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    PRDELOID: Haha, ta vlevo pak dobrej deepthroat face s tema rozteklyma stinama :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam