• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    POZITRON:
    Kdyz uz prelito, at z jakejchkoliv duvodu, tak nechat vykapat a nenechavat stat ve vode, ani na chvilku. Tyhle uzavreny ozdobny kvetinace s glazurou jsou totalne neprodysny, nemam je rad. Dole se drzi centimetr-dva vody a korinky v tom hnijou, navic to vypada ze to mas v plastovym sadbovacim kvetniku. Doporucuju presadit do obycejnyho hlinenyho oranzovyho kvetinace - je prodysnej a nasava a odparuje prebytecnou vodu, kdyz ti to zleje dest a ty nejsi doma. Pod to melkou misku at se tam v pripade takove nehody nemuze drzet moc vody. Ideal.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    POZITRON: neres to, mlady listy jsou pekny, vypadaj zdrave, maj peknou barvu. to neni napadeny.
    kazdopadne na preliti pozor, muzou ti pak uhnit koreny, spis ti chilli prezije sucho, nez trvale mokrej substrat.
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    POZITRON: nemáš to moc přelitý? jinak důvodů proč listy zežloutnou je asi 40 :D od málo draslíku,nebo moc draslíku,moc fosforu, po sluníčko,přelití atd...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    POZITRON: list je horní či dolní?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    hlavne at uz se to proboha nesiri
    PALEONTOLOG: mravence tu nemame, jsme docela vysoko
    VYHULENY_UFO: to by mohlo bejt, presazovala jsem je do kvetinacu z truhliku, kam uz se vedle sebe nevesly
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ještě zkusím, jestli nejsou mravenci v květináči, i když ví, že to takhle nevypadá, že to taklhle není
    AIJA
    AIJA --- ---
    Mně to připadá jako od smutnic.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    POZITRON: vypada v pohode, svilusky ci msice bys poznala hned, nemuze bejt jeste poskozenej ten list jeste mechanicky? roleta, zaves...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    VYHULENY_UFO: druha strana zde. jen podotykam, ze cerny tecky nejsou hmyz, je to hlina.

    AIJA
    AIJA --- ---
    VYHULENY_UFO:
    O druhou stranu listu tu žádám opakovaně. Asi fakt málokdo chápe, že je to důležitý:-)
    A konopí mám bez příšerek:-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    AIJA: v konopnym auditku chceme videt i druhou stranu listu, protoze kolikrat ta vrchni vypada vicecimene neposkozene.
    ja osobne bych v tomhle pripade rek, ze proste kyti utrpela v minulosti sok budto svetelnej nebo z hnojiv.
    AIJA
    AIJA --- ---
    VYHULENY_UFO:
    A není?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    POZITRON:
    AIJA: napadeni hmyzem by bylo minimalne videt z druhy strany listy.
    AIJA
    AIJA --- ---
    POZITRON:
    Svilušky nebo něco podobného...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    tohle je ze svetla, nevite? nebo neco chybi? na primym slunci jsou kytky hned od vykliceni, zacala jsem pozdeji. ptam se pro jistotu, aby se to nejak nerozsirilo napr.

    EXCITE
    EXCITE --- ---
    HREBICK: ve větě Zdravou rostlinu sluneční světlo normálně nepoškodí. si odporujuje větě předchozí, je to bullshit tedy.

    Letos jsem u to u některých rostlin taky trochu schytal po vyndání na slunce.. a většina se trochu zarazila, začla se větvit a nahazuje úplně jiné listy.. prostě slunce není nějaká pitomá zářivka a kor letos..
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    takže máš asi sluneční spálu viz kniha
    K poškození zvanému sluneční spála běžně nedochází, pokud kromě slunce nepůsobí ještě jiný faktor. Rostlina může trpět poškozením ze slunce (suché okoralé listy), ale to je většinou podpořeno vadnutím z nedostatku vody nebo tím, že jsou mladé rostliny poprvé náhle vystaveny silnému a přímému slunci. Zdravou rostlinu sluneční světlo normálně nepoškodí.

    Co trvá dlouho? Než se spraví?? To ani netuším...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NOPOLICE: Sklenik tento efekt mozna tlumi (lamani svetla), ale u nas to byl tyden.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    S knizkou souhlasim i presto ze jsem s tim nemel problemy. V rodine mame 2 vystudovane a ty to davali do skleniku jeste pred presazenim normalne v kvetinacich. At si zvyknou na teplotu, vlhkost a svetlo bez soku presazeni.
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    HREBICK: Vím, můj prvotní dotaz směřoval k tomu, jak dlouho to u vás obvykle trvá :)
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    NOPOLICE:


    a moje děťátka teď z neděle ;)

    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    SCIFI: To jsem prave udělal, měl jsem je 10 dni ve stínu a pak jsem je pomalu začal dávat ven, ale stejně to nedávají. Zkusím tu textilii, to by mohlo pomoct.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam