• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    DIVER
    DIVER --- ---
    POZITRON: heh, proto jsem sazenice radši odvezl k matce :) loni mi jich takhle pár skončilo. ale furt to není nic proti kámošovi - ten loni přišel do hospody s tím, že mu žako sežral úplně všechno :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    DIVER: ok. budu se modlit, aby je nesezraly kocky.
    DIVER
    DIVER --- ---
    POZITRON: imho domu s nima.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    prosim, mam na parapetu 4 maly cca 5 cm kytky a nevim, muzu je nechat venku, i kdyz napr. v sobotu maj byt 1-3°? pocitam, ze v noci to muze jit i pod nulu. nezmrznou?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    každopádně hlína rules.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ROMANICAK: stříkám to Previkurem,když to vyklíčí, ten případně vzniklu plíseň zlkividuje, kromě jiným podpůrných činností klíčící rostlině.

    Kromě potenciální plísně je ale podstatná věc u tablet to, že je třeba vyklíčené rostliny včas přesadit a to nejpozději v momentě,kdy jim začnou prolézat kořeny ven. Jakmile to zanedbáš, rostliny se zarazej v růstu,asi se jim poškoděj konce kořínků (sucho, vzduch, whatever).
    WYCLEFF
    WYCLEFF --- ---
    ROMANICAK: Rockwool kostky, plíseň nikdy nic.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MCKIDNEY:
    No jo, jenze nektery druhy takhle dlouho klici a pak to tam chces jeste chvili nechat, treba aspon dalsi tyden, ze jo.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: po 4 tydnech uz to nema byt v tech tabletach IMHO. ale timj nerikam ze nemas pravdu :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    AKTAJSA:
    Slivovice funguje skvele, ale u me teda bez vody a bez jaru. Normalne vypijes flasku a pak mas v pici nejaky msice :-)

    DIVER:
    MCKIDNEY:
    Ty zkurveny tablety mi uz nesmi do domu. I pres pocatecni sterilizaci to stejne po 4 tydnech zacalo plesnivet, blbe se to zavlazuje a proste hlina je hlina.
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    NOPOLICE: kazdej to ma jinak, ja klicim na parapetu nad topenim bez prikryvani a taky uz nejakej ten rok vzdy skoro vsechno za 2-3 tydny vyleze...

    Letos jsem prezimoval kytky normalne doma na okne, 4 z 5 prezily a ty na jiznim okne uz zacinaji kvezt.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    NOPOLICE: ja to mam v kuchyni na parapetu v kelimkach od jogurtu a tam fakt 20 neni protoze tam netopim.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    NOPOLICE: No, for Je v tom, že teplota u mě padá i na 15 celkem často..
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    NOPOLICE: hele nutný to asi neni..i semínka co necháš jentak v hlíně ničim nepřikrytý na pokojový teplotě nakonec vylezou..ale určitě to klíčení trošku urychlíš když tomu uděláš vhodnější podmínky

    19 stupňů je podle mýho na klíčení fakt málo.. vyklíčí to, ale bude to trvat
    na druhou stranu i mě teprve včera vyklíčilo semínko zasetý 13.1., stejný podmínky jako ostatní který už jsou dávno venku..tak těžko říct kde je pravda
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    PENTAFEKTEK: je to nutný? já jsem zatím nechal klíčit v podobným zařízení (plastová miska jakoby od polárkáče) překrytá igelitem s dírama, mám doma nějakých 20 stupňů, možná 22.
    to fakt všichni klíčíte ve vyhřívaných propágátorech?
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    IXTREMIST: vyhřívanej plastovej pařníček
    tohle používám na klíčení já a funguje to dobře https://www.grownature.cz/cs/spinaci-hodiny/633-vyhrivane-pareniste
    CRUSHEER
    CRUSHEER --- ---
    čau, prosím poraďte, kdy (a jak) rozjíždíte přezimované rostlinky?
    mám je na chodbě při 10°, přežily 4 nejsilnější (z 8) a jak pozoruju přibývající množství světla, mám chutě je vzít do bytu na jižní okno.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    Zdravím, mám nevytopitelnej barák (max 19stupnu), jaký řešení pro klíčení byste doporučili?
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    DIVER: částečně ano, jako každej rok :D částečně ale protože mám letos víc dlouhozrajících odrůd tak aby to stihlo dojet venku.. stěhovat to domu na podzim se mi nechce a ani na to nemám místo

    NOPOLICE: jen za okno.. já to dělam tak že je držím pod světlem jen od vyklíčení dokud nemají první patro listů a pak je držim do května na jižnim okně už bez přisvěcování (už teď jich tam pár je)..dělám to tak už několik let a kytky jsou to vždycky parádní
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    PENTAFEKTEK: a co s tím teď? jen za okno nebo nějakej propagátor, mini growbox než bude venku na pěstování?
    DIVER
    DIVER --- ---
    PENTAFEKTEK: nedočkavej, co :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam