• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    PENTAFEKTEK: fuuuha, to su vsetko tohtorocne?
    nejake velke ne? :)))
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    DUDEL: je.. uplně všechno :)
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    PENTAFEKTEK: ale to neni vsetko chilli ze?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PETD
    PETD --- ---
    POZITRON: Začal jsme na začátku února na parapetu, tedy bez svícení. Přihnojoval jsem je pomocí krystalonu start, když mi kořínky vylezly z kelímků (double cup metoda - Khang Starr na youtube).

    PENTAFEKTEK: Když já už s nimi byl vyhnán z bytu :-). Ale pro jistotu od každého druhu mám ještě jednu kytku na parapetu, takže mám zálohu navíc to jsou annunky, takže by měly být odolnější.
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    PETD: už jo? :-o odvaha se ti zapřít nedá :)) budu držet palce ať ti to o víkendu nesekne mrazík.. na druhou stranu, určitě máš doma volnějc než já :D..radši ale ještě 14 dní počkám
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PETD: teda to jsou macci, kdy jsi zacal s klicenim? pro zajimavost.
    ja jsem si letos rikala, jak jsem zacala vcas, pritom seminkum trvalo 2-3 tejdny, nez se vubec zacaly objevovat prvni klicky. :/
    PETD
    PETD --- ---
    POZITRON: Ty je můžeš schovat, já už je mám ve skleníku, tak doufám, že to u Prahy nebude tak hrozné, aby to ve skleníku pocítily.

    Loni jsem zkoušel zavlažování pomocí olla, tzn. průsakem přes terakotové nádoby a docela mi to fungovalo, tak to letos chci zopakovat. Ideál na tom je, že není potřeba časovač a jede to na minimální hydrostatický tlak.

    POZITRON
    POZITRON --- ---
    DIVER: nastesti jde jen o nekolik dnu, pokusim se ty kvetinace schovat nekam, kam moc casto nelezou, ale to riziko tu holt je. :)
    DIVER
    DIVER --- ---
    POZITRON: heh, proto jsem sazenice radši odvezl k matce :) loni mi jich takhle pár skončilo. ale furt to není nic proti kámošovi - ten loni přišel do hospody s tím, že mu žako sežral úplně všechno :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    DIVER: ok. budu se modlit, aby je nesezraly kocky.
    DIVER
    DIVER --- ---
    POZITRON: imho domu s nima.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    prosim, mam na parapetu 4 maly cca 5 cm kytky a nevim, muzu je nechat venku, i kdyz napr. v sobotu maj byt 1-3°? pocitam, ze v noci to muze jit i pod nulu. nezmrznou?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    každopádně hlína rules.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ROMANICAK: stříkám to Previkurem,když to vyklíčí, ten případně vzniklu plíseň zlkividuje, kromě jiným podpůrných činností klíčící rostlině.

    Kromě potenciální plísně je ale podstatná věc u tablet to, že je třeba vyklíčené rostliny včas přesadit a to nejpozději v momentě,kdy jim začnou prolézat kořeny ven. Jakmile to zanedbáš, rostliny se zarazej v růstu,asi se jim poškoděj konce kořínků (sucho, vzduch, whatever).
    WYCLEFF
    WYCLEFF --- ---
    ROMANICAK: Rockwool kostky, plíseň nikdy nic.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MCKIDNEY:
    No jo, jenze nektery druhy takhle dlouho klici a pak to tam chces jeste chvili nechat, treba aspon dalsi tyden, ze jo.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: po 4 tydnech uz to nema byt v tech tabletach IMHO. ale timj nerikam ze nemas pravdu :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    AKTAJSA:
    Slivovice funguje skvele, ale u me teda bez vody a bez jaru. Normalne vypijes flasku a pak mas v pici nejaky msice :-)

    DIVER:
    MCKIDNEY:
    Ty zkurveny tablety mi uz nesmi do domu. I pres pocatecni sterilizaci to stejne po 4 tydnech zacalo plesnivet, blbe se to zavlazuje a proste hlina je hlina.
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    NOPOLICE: kazdej to ma jinak, ja klicim na parapetu nad topenim bez prikryvani a taky uz nejakej ten rok vzdy skoro vsechno za 2-3 tydny vyleze...

    Letos jsem prezimoval kytky normalne doma na okne, 4 z 5 prezily a ty na jiznim okne uz zacinaji kvezt.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    NOPOLICE: ja to mam v kuchyni na parapetu v kelimkach od jogurtu a tam fakt 20 neni protoze tam netopim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam