• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    LAETATIO: Brandýsek (okr. Kladno)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    RIVEEK: odkud jsi? hledám novýho majitele pro náš skleník - někoho šikovnýho, kdo mu dokáže vrátit krásu a lesk :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    HREBICK: Diky, Lignohumat zkusim. Klasicke hnojivo dostavaji.
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    QUIP: Doporučuji ještě pořídit i LIGNOHUMAT pro kytky je to takovej multivitamín ;)

    FORESTINA Profík Lignohumát 500ml - pro rozvoj kořenového systému 1231007
    https://www.kamody.cz/...RIsABllMSaMo5upZQLczI20pBnnKOdKp3LoVxucKj8hu9QW_UbTPCMULbq_-M8aAtS5EALw_wcB

    a samozřrejmě normál hnojivo
    FORESTINA Hoštické hnojivo na rajčata a papriky 500ml - PROHOPO.cz - hospodářské potřeby
    https://www.prohopo.cz/...IsABllMSZVjk0T6dhodEx-_j_ogdQBlYRgheCWYTi0G4PIgSExFbFJEO0cfg0aAgBWEALw_wcB
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    HOUBA: good point s tym vzduchom!
    QUIP
    QUIP --- ---
    HOUBA: Pred tim mely opravdu nehybny vzduch, ted uz se na ne kazdy den pres noc vetra... tak je jeste zkusim presadit a trochu prostrihat korinky. Snad se to zlepsi.
    Diky vsem za rady.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    QUIP: Pokud chceš mít silnější kořenový systém, tak je přesazuj častěji a kořínky jim potrhej - budou se více větvit. Neznamená to, že je musíš pokaždé nutně přesazovat do většího květináče nebo do nového substrátu (větší květináč a nový substrát začnou potřebovat, až to bude opravdu více prorostlé) - důležitý je právě ten proces potrhání hlavních kořenů, které se pak rozvětví.
    Pokud chceš mít silnější rostlinu, tak je samozřejmě důležitý dostatek světla (aby nebyla tak vytáhlá), ale také proudící vzduch (což je velmi často opomíjená věc). Pokud je rostlina v nehybném vzduchu, tak nemá potřebu vytvářet silnější pletiva.
    QUIP
    QUIP --- ---
    DUDEL: jo, ja taky predpokladal, ze ty rostlinky budou uz davno silnejsi a nebudu je mit doma v kvetinacich.
    Jen si porad nejak nemyslim, ze by vetsi kvetinac v tomhle extra pomohl. Kdyz vidim, jak vypadaji silne treba i tyhle male rostlinky a ze i pri tak male vysce maji dve patra listu... me to nasadilo druhe patro listu pri vysce okolo 12cm.
    Zkratka cekal jsem vzrust podobny, jako treba tady v kelimku :)

    Pokud je to nedostatkem svetla - tak to na ne vsichni doma svitite? Me do toho okna jde svetlo cely den. Nebrani tomu ani zaclona (mam ji stranou, aby na ne slo opravdu co nejvic svetla)

    Tohle zkousim ze seminek, ale kdyz jsem si posledne koupil sazenicku, tak rostla i na severni strane domu, kam nejde prime slunecni svetlo ani pikosekundu. Proto je pro me tenhle podivny rust takovym prekvapenim.
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    QUIP: hentie kvetinace su strasne, ale fakt strasne male :)
    urcite to presad a uvidis ako poletia. no a k tomu ako vyzeraju teraz, fakt to vyzera ze maju malo svetla.
    preto sa tahaju hore. ale presadenie im imho pomoze urcite
    QUIP
    QUIP --- ---
    R4BB1T: vic svetla, nez u okna na jih jim tady uz neporidim
    Tech kvetinacu tady mam 9, takze kdybych je dal do vetsich, tak uz se mi sem nevejdou ty kvetinace :( Navic mi prijde, ze maji velmi malo rozvinute koreny. (dve jsem v sobotu presazoval a vubec to nevypadalo, ze by se jim koreny nevesly do kvetinace)
    R4BB1T
    R4BB1T --- ---
    QUIP: Taky mi prijde ze maj malej kvetinac. Jako jedna z variant by se imho nabizelo je presadit do vetsiho kvetinace a posadit je trochu niz.
    R4BB1T
    R4BB1T --- ---
    QUIP: Imho malo svetla.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Prijde mi, ze mam trosku opacny problem - moje rostlinky jsou na muj vkus moc vysoky a chybi jim pevnost. Ohybaji se i vlastni vahou, proto jsem jim tam dal oporu ze spejli.
    Na vysku ted maji 30 - 35cm, nerozvetvuji se, maji jen par pater listu a listy jsou podle me hodne velky. Zkratka vypada to jinak, nez obvykle vidam na fotkach a v obchodech. Jsou jeste v malych kvetinackach, protoze jsem je chtel presazovat ven, ale kdyz nemaji zadnou pevnost / stabilitu, tak nema smysl je davat ven.
    Mam je porad v pokoji na stole hned u okna orientovaneho na jih.

    V cem muze byt problem, ze jsou sice vysoke, ale slabe?

    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    RIVEEK: já ho taky původně neměl v plánu, ale nakonec jsem si řekl že to dam a nelituju toho..rozdíl mezi úrodou venku a ve skleníku je obrovskej

    venku taky nechávam růst do keříku, je to pak i trošku okraska :), ve skleníku do výšky .. ale tadyto co posílala pozitron je ještě hodně malá kytička..tady bych to taky ještě oškubal
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    PENTAFEKTEK: hezky pěkně, každej rok si říkám, že by se šiknul skleník akždej rok se zhrozim tý ceny.

    Já je pěstuju naopak keřovatym stylem - mám to venku bez klacků a občas tu dost fouká, takže jedu nižší rostliny a do větších nádob je dávám i po dvou. Ony se vzájemně podpíraj a jistěj, sice jsou nižší a mají menší výnos na kytku, ale výnosem na "nádobu" se to rentuje :-)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PENTAFEKTEK: to je nadhera!
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    POZITRON: určitě jo... krom přesazení bych ještě otrhal ty výhonky co rostou na stonku..kytka nebude keřovatět, ale poroste ještě do výšky

    jinak u mě teda tak nějak stejný jako u vás...jsem o měsíc pozadu než ostatní roky...rozmazlenej loňskym počasim jsem dal kytky ven brzy a nečekal jsem že květen bude z rána takovej chladnej... nicméně některý kytky to celkem zvládly a jedou, no a u těch zabržděnejch pozoruju že už se zase rozjížději..doufám že bude teda léto o měsíc delší aby se to dohnalo :))

    a abych teda jen nekecal tady to menší chlubeníčko, příště to snad už bude veselejší (sorry za velikost)
    Aji Fantasy Orange

    Pimientos de Padron

    7 Pot Bubblegum

    BBG7 Large Yellow

    Jalapeno Senorita

    Cayenne Red
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    Ja s tim letos taky nak bojuju. Za prve bylo to dlouhe chladno, pak zase ma lenost to přesadit a když už to je teda konečně venku, tak mi skoro veškeré rostlinstvo připálí prudké sluníčko. Ale už se z toho holky vzpamatovávaj snad se to pořádně rozjede :))
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    POZITRON: ono zalezi hlavne od odrody. ak su to nejake mega supy ako carolina reaper a podobne tak tie potrebuju docela dlho na dozretie.
    take habanero budes zbierat na viackrat :))
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    RIVEEK: urcite jsou prelity, ted jsem pri blizsim ohledani zjistila, ze na vrchni vrstve hliny je plisen. dekuju za rady!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam