• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    QUIP: hentie kvetinace su strasne, ale fakt strasne male :)
    urcite to presad a uvidis ako poletia. no a k tomu ako vyzeraju teraz, fakt to vyzera ze maju malo svetla.
    preto sa tahaju hore. ale presadenie im imho pomoze urcite
    QUIP
    QUIP --- ---
    R4BB1T: vic svetla, nez u okna na jih jim tady uz neporidim
    Tech kvetinacu tady mam 9, takze kdybych je dal do vetsich, tak uz se mi sem nevejdou ty kvetinace :( Navic mi prijde, ze maji velmi malo rozvinute koreny. (dve jsem v sobotu presazoval a vubec to nevypadalo, ze by se jim koreny nevesly do kvetinace)
    R4BB1T
    R4BB1T --- ---
    QUIP: Taky mi prijde ze maj malej kvetinac. Jako jedna z variant by se imho nabizelo je presadit do vetsiho kvetinace a posadit je trochu niz.
    R4BB1T
    R4BB1T --- ---
    QUIP: Imho malo svetla.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Prijde mi, ze mam trosku opacny problem - moje rostlinky jsou na muj vkus moc vysoky a chybi jim pevnost. Ohybaji se i vlastni vahou, proto jsem jim tam dal oporu ze spejli.
    Na vysku ted maji 30 - 35cm, nerozvetvuji se, maji jen par pater listu a listy jsou podle me hodne velky. Zkratka vypada to jinak, nez obvykle vidam na fotkach a v obchodech. Jsou jeste v malych kvetinackach, protoze jsem je chtel presazovat ven, ale kdyz nemaji zadnou pevnost / stabilitu, tak nema smysl je davat ven.
    Mam je porad v pokoji na stole hned u okna orientovaneho na jih.

    V cem muze byt problem, ze jsou sice vysoke, ale slabe?

    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    RIVEEK: já ho taky původně neměl v plánu, ale nakonec jsem si řekl že to dam a nelituju toho..rozdíl mezi úrodou venku a ve skleníku je obrovskej

    venku taky nechávam růst do keříku, je to pak i trošku okraska :), ve skleníku do výšky .. ale tadyto co posílala pozitron je ještě hodně malá kytička..tady bych to taky ještě oškubal
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    PENTAFEKTEK: hezky pěkně, každej rok si říkám, že by se šiknul skleník akždej rok se zhrozim tý ceny.

    Já je pěstuju naopak keřovatym stylem - mám to venku bez klacků a občas tu dost fouká, takže jedu nižší rostliny a do větších nádob je dávám i po dvou. Ony se vzájemně podpíraj a jistěj, sice jsou nižší a mají menší výnos na kytku, ale výnosem na "nádobu" se to rentuje :-)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PENTAFEKTEK: to je nadhera!
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    POZITRON: určitě jo... krom přesazení bych ještě otrhal ty výhonky co rostou na stonku..kytka nebude keřovatět, ale poroste ještě do výšky

    jinak u mě teda tak nějak stejný jako u vás...jsem o měsíc pozadu než ostatní roky...rozmazlenej loňskym počasim jsem dal kytky ven brzy a nečekal jsem že květen bude z rána takovej chladnej... nicméně některý kytky to celkem zvládly a jedou, no a u těch zabržděnejch pozoruju že už se zase rozjížději..doufám že bude teda léto o měsíc delší aby se to dohnalo :))

    a abych teda jen nekecal tady to menší chlubeníčko, příště to snad už bude veselejší (sorry za velikost)
    Aji Fantasy Orange

    Pimientos de Padron

    7 Pot Bubblegum

    BBG7 Large Yellow

    Jalapeno Senorita

    Cayenne Red
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    Ja s tim letos taky nak bojuju. Za prve bylo to dlouhe chladno, pak zase ma lenost to přesadit a když už to je teda konečně venku, tak mi skoro veškeré rostlinstvo připálí prudké sluníčko. Ale už se z toho holky vzpamatovávaj snad se to pořádně rozjede :))
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    POZITRON: ono zalezi hlavne od odrody. ak su to nejake mega supy ako carolina reaper a podobne tak tie potrebuju docela dlho na dozretie.
    take habanero budes zbierat na viackrat :))
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    RIVEEK: urcite jsou prelity, ted jsem pri blizsim ohledani zjistila, ze na vrchni vrstve hliny je plisen. dekuju za rady!
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    POZITRON: určitě ti poděkujou, já jim míchám substrát s trochou písku a špetkou opadaný omítky + kompost (letos máme i kobylince, jupí!). Budu držet palce, ať ti vyjde úroda.
    POZITRON: btw jak vidím tu první fotku s vodou v misce - abys to neměla moc přelitý, papričky zalévám jenom když "připaží" a osvědčilo se mi je mít bez misek. Prostě mám ty kyblíky a kontajnery jen tak na zahradě, podle potřeby je jednou cca za tři - pět dnů je hodně zaleju a nechám to protýct.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    RIVEEK: myslela jsem, ze je jeste cas, tak ja je presadim do vetsich uz dneska.
    minuly rok jsem mela touto dobou kytky vetsi a pamatuju si, ze nektery papricky uz nestihly venku na balkone dozrat a u nekterych to bylo jen tak tak.
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    POZITRON: určitě, proč by neměla ? Jen mi ty květináče přijdou dost malý...
    Já dávám papričky do kontajnerů od malých stromků a do černých širokých cca 12 l kýblů, původně určených pro stavby na míchání lepidla a tak (nechaj se koupit za pár kaček, má to ucho pro potřebu přenášení za lepším sluníčkem a díry do dna jsem udělal bez skrupulí nožem).
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    myslite, ze sance na alespon nejakou letosni urodu je?



    POZITRON
    POZITRON --- ---
    DUDEL: nam nekolik kytek uhynulo a ty, ktery prezily tu tmu a zimu na prelomu dubna a kvetna, nejakou dobu uplne stagnovaly, takze jsou zatim docela maly. doufam, ze vubec neco sklidime. :/
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    POZITRON: mne uz zacinaju kvitnut. ale neviem ci to este neni moc skoro.
    mali sme tu na svk docela zimu mesiac dozadu a trosku ich to zabilo co sa tyka rastu.
    tak neviem ci tie kvety nemam este otrhat...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    dlouho zadny chlubenicko? :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PLAGUEDIL: jo to bude ono, mela jsem je vevnitr na skrini, kdyz zrozily v noci mrazy. do hajzlu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam