• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    QUIP
    QUIP --- ---
    PLAGUEDIL: Prijdou mi nejak mensi, nez na obrazkach, co jsem ted narychlo nasel, ale asi to opravdu budou Svilusky. Diky za tip!
    Na chilli-forum jsem nasel doporuceni na Vertimec. Mate s nim nekdo zkusenosti, nebo byste doporucili neco jineho?
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    Svilusky
    QUIP
    QUIP --- ---
    Zjistil jsem, ze mi rostlinky oziraji nejaky malinkaty tmavy breberky velikosti tak ctvrt milimetru - hlavne na spodni strane listu


    V mistech, se to nejak rozvetvuje atd. jsou takove drobne pavucinky a v nich je zachyceny patrne prach. Na fotce nejsou videt ty pavucinky, ale jenom smitka prachu tam zachycena


    Z vrchu jsou listy flekate - do zluta


    Vite nekdo, co to je za potvory a jak proti nim bojovat?
    QUIP
    QUIP --- ---
    MAUGLI7: tak ja mam rostliny asi 60 - 70 cm a ani jeden kvet :(
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    Některý druhům paprik je třeba pomáhat, i když jsou venku. Většinou pomůže zatřást s květem. Mám ale nějakej druh habanera, kterej musim opylovat štětečkem i venku, jinak na něm nemám ani papriku. Takový jalapena jsou zase naopak naprosto bezúdržbový. Dřív jsem do květů šahal prstem, ale to už nedělám, pač hrozí poškození blizny, pak květ taky odpadne.
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    MAUGLI7: to se mi moc nezdá že by se ti to neopýlilo na balkoně, papriky jsou opravdu samosprašné...zkus chytnout ty kytky za stonek a prostě s nima zatřes..
    když ani pak nic neporoste tak těžko radit, to může být cokoliv od přelévání přes přehnojení, nějakého parazita, paradoxně (zrovna u chilli) to můžou dělat i velký vedra anebo se jim prostě ještě nechce a chce to trpělivost...

    nebo vyměn hnojivo, já léta používal jen tekutý hoštice na rajčata a papriky, ale letos se po tom tak divně kroutili listy tak jsem přešel na vitality komplex a hned začali vypadat normálně..možná náhoda, možná ne

    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    LAETATIO: to mi došlo (:
    Ale žiju v domnění že papriky jsou samosprašné ..před lety jsem měl jedinou rostlinu v pokoji za oknem,tak tý jsem samozřejmě pomáhal štětečkem..ale teď,když mám větší množství rostlin na balkoně kde normálně fouká vítr,a ještě jsou pomalu namačkaný jedna vedle druhý,tak MI to nejde do hlavy..takže běhat se štětečkem i na balkoně? :D
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    MAUGLI7: neopyleno
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    Mě to letos nějak nejde,mám dohromady asi deset rostlin,přes půl metru vysoký, slušně rozvětvený,všechny už kvetou,ale květ vždy po pár dnech odpadne..začínám se bát že nic nestihnou.
    Co dělám špatně?
    Balkon/8l nádoby/zahradnický substrát agro/hnojeno růst+květ Biobizz
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    PENTAFEKTEK: no u mna este ani zdaleka...
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    páteční miniskliznička, na to se fakt člověk těší celou zimu :)
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    DUDEL: jsem si myslel, že to bude složitější. Jako například rajčata.
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    MERISCZ: no normalne odstrihni vrchne stonky :))
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Asi se to tady probíralo už 1000x. Jak nejlépe zastřihovat/zaštipovat kytky, aby už nerostly a spíš "mohutněly".
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    RIVEEK: děkuju. Mně se ta zahrada taky strašně líbí :D A mám podezření, že pro sousedy je v mé péči ještě zanedbanější než byla než jsme ji koupili, ale strašně mě baví :)
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    LAETATIO: to je na mě bohužel dost daleko, takže nabídku nevyužuji, i tak ale moc díky. BTW : strašně se mi líbí ta fotka, ta zahrada i ten skleník. Dávali jsme dohromady tři starý zahrady a úplně mě svrbí ruce zas nějakou zrenovovat, rovzhnout a vysázet nový stromy, omladit starý, založit kompost, vykopat studnu... Ten potenciál ! Tvl, jak já závidím lidem, co zděděj zanedbanou zahradu :-D
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    RIVEEK: hmmm to je skoro 100 km, i tak fotku skleníku máš tady, kdyby tě zaujal - bude potřebovat renovaci.
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    LAETATIO: Brandýsek (okr. Kladno)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    RIVEEK: odkud jsi? hledám novýho majitele pro náš skleník - někoho šikovnýho, kdo mu dokáže vrátit krásu a lesk :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    HREBICK: Diky, Lignohumat zkusim. Klasicke hnojivo dostavaji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam