• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    SCIFI: nejake detaily? :)
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    ...a neco domaci biochemie :D

    SCIFI
    SCIFI --- ---
    První sklizen letos :)

    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    První letošní (:
    Haba Choco,Haba Orange,Mojo Blackie,Haba White Bullet

    HREBICK
    HREBICK --- ---
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    ONDRA_PATA: tie cervene nalavo vyzeraju jak typicke habanero :)
    ONDRA_PATA
    ONDRA_PATA --- ---
    nejsem si jistej,jestli to neni trochu pomichany,ale dle popisu kvetinace to ma byt:
    zluty - lemon drop (to je jasny)
    maly cerveny - apache +k (tyhle rostou nahoru,videl jsem i dolu na googlu)
    hubeny dlouhy - bhut jolokia (ta to myslim urcite nebude)
    velka cervena - bez popisku
    velky “kulaty” - red cap mushroom (ani tim si nejsem jistej,nemaj hrubej povrch)

    muzu poprosit o mensi debatu,nazory a zkusenosti,abych si popisky urovnal/prepsal?
    predem diky vsem

    AIJA
    AIJA --- ---
    QUIP:
    To je pokroucené od těch savých breber. Musíš to něčím postříkat...jarovou olejovou nebo tabákovou vodou.
    Nebo něco kup v drogerii.
    QUIP
    QUIP --- ---
    AIJA: Takhle to vypada v celkovem pohledu - ta nejvetsi rostlina - nektere listy jsou potrhane, kdyz padaly kroupy. Nektere jsou pokroucene a to nevim, jestli je od slunicka, nebo nejaky breberky.
    Na tehle rostline vyrostou krasne velke kvety, odkvetou, udela se miniplod a pak upadnou.





    Tohle je mensi rostlina ve stejnem truhliku (jina odruda) a ta nasadi jen malinkate kvety, ktere se vetsinou ani nerozevrou, uschnou a upadnou. Listy vypadaji uplne normalne.

    AIJA
    AIJA --- ---
    Ajo, to jsme si už o nich psali...
    QUIP
    QUIP --- ---
    AIJA: Listy vypadaji takhle [ QUIP @ Feferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko ]
    Zadne broucky nevidim ani na horni, ani na spodni strane listu. Pavucinky od Svilusek uz tam taky nejsou. A zatim jsem nasel dve male papricky, ktere vypadaji, ze rostou a neupadnou. Uz maji asi 1cm na delku.
    AIJA
    AIJA --- ---
    QUIP:
    A nemáš tam nějaké molice? larvy sají šťávu a květy opadávají nebo špatně kvetou. Na listech není nic? Vyfoť.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Jediný, o co jsem loni usiloval, aby mi zaplodia fatalii red. A plodí až letos.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    Já už sklizim první habanera a cherry chocolate .. letos se kvitka zbláznily a každý habanero má cca 50 papriček už teď...
    QUIP
    QUIP --- ---
    RAHZUL: Kdyz jsem je mel doma, tak byly rostliny strasne slabe a musel jsem je vyvazovat k tyckam. A vubec nenasazovaly na kvet. Kdyz jsem je dal ven na parapet okna, tak se jim zacalo darit mnohem lip. Ale mozna bych je mohl zkusit treba na tyden dat dovnitr.

    R4BB1T: I kdyz je to okno do ulice, tak tu obcas nejaky hmyz je. V oknech jsou i pelargonie. A kvety jsem pro jistotu posimral i steteckem.
    Vypadalo to, ze je vsechno jak ma byt, ze tam roste mala papricka, ale z tech nejvetsich kvetu uz nezustal ani jeden :(

    Pomalu se smiruju s tim, ze z celeho meho usili letos zadna uroda nebude.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    R4BB1T: paprika je samosprasna a mel by stacit vetrik, hmyz neni potreba.
    R4BB1T
    R4BB1T --- ---
    QUIP: Pozoroval jsi vyskyt vcel nebo jakyhokoli opylujiciho hmyzu kolem rostlin. Imho neopyleny kvety maj tendenci opadavat.
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    QUIP: Problém by mohl být třeba i v průvanu. Některý druhy jsou na něj vyložené háklivé. Většinou to ale snáší dobře. Mám červený habanero a to mi venku na balkoně nedalo ani papriku, stačilo ho dát dovnitř do bytu a plodí krásně.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Resim upadavani kvetu / zacinajicich plodu. V jednom truhliku mam 3 rostliny. Na jedne - te nejvetsi - se pred par tydny zacaly (konecne) delat kvety, vykvetly, zacaly se tam objevovat pocatky plodu, ale postupne to vsechno opadava. Pritom ta stopka byla krasne silna a dlouha.
    Na druhe rostline jsou kvety jen malinke a je videt, ze spousta jich ani nedoroste do stadia, aby se otevrely a "uschnou" a upadnou jeste pred tim.

    Sice jsem neco malo o tom proc upadavaji a co s tim delat na netu cetl, ale kdyz se nekde pise, ze zalevat min, nebo zalevat vic ... tak mi to moc nesedi s tim, ze dve rostliny v jednom truhliku maji uplne jine priznaky toho upadavani kvetu. (na treti rostline zatim nic nevykvetlo / neupadlo)
    KARADOK
    KARADOK --- ---
    MCKIDNEY: Jasné. Myslel jsem to tak, že by vlastně ty napíchané papričky mohly být víc pálivé - to přece chceme ne? Na kněžice samotné to mít vliv nebude :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam