• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    QUIP
    QUIP --- ---
    AIJA: Listy vypadaji takhle [ QUIP @ Feferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko ]
    Zadne broucky nevidim ani na horni, ani na spodni strane listu. Pavucinky od Svilusek uz tam taky nejsou. A zatim jsem nasel dve male papricky, ktere vypadaji, ze rostou a neupadnou. Uz maji asi 1cm na delku.
    AIJA
    AIJA --- ---
    QUIP:
    A nemáš tam nějaké molice? larvy sají šťávu a květy opadávají nebo špatně kvetou. Na listech není nic? Vyfoť.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Jediný, o co jsem loni usiloval, aby mi zaplodia fatalii red. A plodí až letos.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    Já už sklizim první habanera a cherry chocolate .. letos se kvitka zbláznily a každý habanero má cca 50 papriček už teď...
    QUIP
    QUIP --- ---
    RAHZUL: Kdyz jsem je mel doma, tak byly rostliny strasne slabe a musel jsem je vyvazovat k tyckam. A vubec nenasazovaly na kvet. Kdyz jsem je dal ven na parapet okna, tak se jim zacalo darit mnohem lip. Ale mozna bych je mohl zkusit treba na tyden dat dovnitr.

    R4BB1T: I kdyz je to okno do ulice, tak tu obcas nejaky hmyz je. V oknech jsou i pelargonie. A kvety jsem pro jistotu posimral i steteckem.
    Vypadalo to, ze je vsechno jak ma byt, ze tam roste mala papricka, ale z tech nejvetsich kvetu uz nezustal ani jeden :(

    Pomalu se smiruju s tim, ze z celeho meho usili letos zadna uroda nebude.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    R4BB1T: paprika je samosprasna a mel by stacit vetrik, hmyz neni potreba.
    R4BB1T
    R4BB1T --- ---
    QUIP: Pozoroval jsi vyskyt vcel nebo jakyhokoli opylujiciho hmyzu kolem rostlin. Imho neopyleny kvety maj tendenci opadavat.
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    QUIP: Problém by mohl být třeba i v průvanu. Některý druhy jsou na něj vyložené háklivé. Většinou to ale snáší dobře. Mám červený habanero a to mi venku na balkoně nedalo ani papriku, stačilo ho dát dovnitř do bytu a plodí krásně.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Resim upadavani kvetu / zacinajicich plodu. V jednom truhliku mam 3 rostliny. Na jedne - te nejvetsi - se pred par tydny zacaly (konecne) delat kvety, vykvetly, zacaly se tam objevovat pocatky plodu, ale postupne to vsechno opadava. Pritom ta stopka byla krasne silna a dlouha.
    Na druhe rostline jsou kvety jen malinke a je videt, ze spousta jich ani nedoroste do stadia, aby se otevrely a "uschnou" a upadnou jeste pred tim.

    Sice jsem neco malo o tom proc upadavaji a co s tim delat na netu cetl, ale kdyz se nekde pise, ze zalevat min, nebo zalevat vic ... tak mi to moc nesedi s tim, ze dve rostliny v jednom truhliku maji uplne jine priznaky toho upadavani kvetu. (na treti rostline zatim nic nevykvetlo / neupadlo)
    KARADOK
    KARADOK --- ---
    MCKIDNEY: Jasné. Myslel jsem to tak, že by vlastně ty napíchané papričky mohly být víc pálivé - to přece chceme ne? Na kněžice samotné to mít vliv nebude :-)
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    E_D: mam doma toto, tak ich vecer nastriekam poriadne :)
    snad to pomoze...

    Neudorff CZ : Přípravky - Spruzit Koncentrát proti škůdcům
    https://www.neudorff.cz/vyrobky/ochrana-rostlin/skudci/spruzit-koncentrat-proti-skudcum.html
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KARADOK: Capsaicin ucinkuje prevazne jen na savce.
    Me vetsinou staci kropit vodou a splachnout je, ale nikdy jsem jich nemel tolik.
    E_D
    E_D --- ---
    DUDEL: použil bych nějaký biologický insekticid a pohlídal si ochranou dobu když už tam máš papričky
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    Kněžice mramorovaná – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Kn%C4%9B%C5%BEice_mramorovan%C3%A1
    vyzera to jak toto...
    jak sa toho da zbavit neviete? :))
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    KARADOK: no ja by som sa ich radsej zbavil :))
    KARADOK
    KARADOK --- ---
    DUDEL: Budou to nějaké nymfy ploštic - jen cucají šťávy. Je hustý, že se pustili do papriček samotných. Paprička bude jedlá normálně - dokonce bych řekl, že by mohla víc pálit, když jich tam pár necháš - bude produkovat víc obranných látek, nejspíš včetně capsicinu.
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    kurvy.jpg

    neviete niekto co je toto za kurvy???
    docela dost sa mi ich vyrojilo na rastlinach a su to fakt hnusne skarede rychle velke kurvy.
    a ocividne im nejako chuti vyciciavat papricky. vidite tie biele flaky?? tak vyzera aj zopar dalsich. jak keby ich nejak cucali
    alebo co. tu papricku som rozkrojil, vyzera celkom vpohode ale som z toho nejaky nesvoj... asi to zozrat mozem ale nepaci sa mi to
    :(((
    QUIP
    QUIP --- ---
    AIJA: Diky za tip. Zkusil jsem si o nich ted neco precist, ale moc mi to na ne nesedi. Vrtalku jsem tu mozna videl i nekde v okoli sedet na nejake kytce, ale podle obrazku na netu to dela trosku jinaci "cesticky".
    ONDRA_PATA
    ONDRA_PATA --- ---
    tak ja uz delal pasty i omacky.
    sklizeno (3-5ks od kazdyho/tyden) Lemon Drop, Apache, Peter Pepper.
    na Jolokie se stale ceka,ale uz jich tam par zelenych je
    AIJA
    AIJA --- ---
    QUIP:
    Vrtalky nebo třásněnky.
    QUIP
    QUIP --- ---
    AIJA & SMOKINGVENCA: byl jsem ted na dovoleny, tak se omlouvam za pozdni reakci. Ja na to koupil ten Svilustka STOP, coz je proste rozprasovac se samorozpustnou kapsli Nissorun 10 WP. Na zacatku to pomohlo, ale uz jsou tam zase "pavucinky". Kazdopadne tam svilusek neni tolik, jako bylo predtim.

    Ted mam k tomu jeste dalsi problem - na listech se objevili cesticky, jako by je neco vyziralo.
    Predpokladam, ze to ale neni od Svilusek.



    Na nekolika listech jsem zespodu nasel takovyhle breberky



    Jsou velky tak milimetr, cerny s bilejma prouzkama. Vzdalene to pripomina larvy berusek (ale ty jsou mnohem vetsi) Pohybuji se pomerne rychle (oproti sviluskam). Ale netusim, jestli to je to, co zpusobuje "vykousane" vesticky v listech, nebo je to naopak neco, co treba zere Svilusky.

    Jinak se paprikam za oknem do ulice (na jih) zacalo velmi darit, kdyz jsem je dal ven. Nasadily nove listy, kvety, maji tmavsi a pevnejsi stonky (misto do fialova)... akorat kdyz moc prazi slunicko, tka to nedavaji a musim je dat odpoledne dovnitr.
    Dal jsem tam s nima spolecne jeste jednu Mochyni peruanskou a ta za 10 dnu nabrala dvojnasobnou velikost. Se slunickem a vedrem se srovnava mnohem lip, nez ty papriky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam