• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    RAHZUL: tak znovu, ptám se po původu semen, jestli jsou vytříděná odrůda, nebo je to loňskej kříženec ?
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    PALEONTOLOG: to je letošek. zkusim si z nich nechat semínka a uvidim, co z toho příští rok vznikne.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    RAHZUL: zajímavý, a to je první generace opylená, nebo druhá generace křížence ?
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    Mívám zelenej celej balkon a běžně nacházim mutanty. Na obrázku je jalapeno summer redXJamaican Yellow squash

    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    QUIP: no jestli se to těm co to pěstovali poprcalo tak klíďo píďo
    QUIP
    QUIP --- ---
    PALEONTOLOG: Jakoze i kdyz jsem seminka vyndal z velky cerveny feferonky, tak z toho pristi rok muze vyrust mala zelena? :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    QUIP: aha, to dost mění setting. to ti může vyrůst "cokoliv"
    QUIP
    QUIP --- ---
    PALEONTOLOG: No, mozna jsem si proste udelal loni spatny popisek na pytlicek se seminkama. Sazel jsem z toho, co jsem loni vyloupal z papricek, ktere jsem si koupil v trznici ke spotrebe.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    QUIP: někdy jdou barvy do červený přímo, někdy oklikou přes fialovou. bolivian rainbow jede přes žlutou, fialovou k červené a různý fáze květu definujou triloloru.

    opylením se plody opylením nemění, imho až v jejich semenech (neoveřeno).
    QUIP
    QUIP --- ---
    Mam je porad venku na okne do ulice. Tady jeste mrznout nebude (Praha). Ale potykam se s tim, ze je to vsechno porad zeleny, i kdyz podle popisu by to mela byt velka cervena feferonka. Pritom se na nich zacina delat takove tmave fialove zihani, ale tak mela vypadat odruda v jinem kvetinaci... tak leda ze by se to pri opylovani nejak pokrizilo :)
    ONDRA_PATA
    ONDRA_PATA --- ---
    uz schovavate dovnitr? jeste jsem to na zahrade zvednul ze zeme na stul,ale pocitam o vikendu prenesu za okno uz
    PETD
    PETD --- ---
    Asi nikdo neuhodne jakou barvu jsem se letos rozhodl upřednostnit.

    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    Taky jsem letos zkusil onu vychvalovanou srirachu. Jsem na ni moc zvědavej.
    MEJLA82
    MEJLA82 --- ---
    Narhprdel

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DUDEL: Jo to je rabbit-hole, kam muzes spadnout a nikdy se ven nedostat.
    Nemyslim si ze syrovatka je dulezita jaka, spis je tam jako kontrola kvality pro kvaseni. Kdyz tam nechas nahodnou zeleninu, tak proste obcas chyti spatne kvaseni a muzes to vyhodit.

    Z kapusty, Zeli dostanes jinou kulturu, ale stejny princip. Jenom Hollandia jogurt ma doma vic lidi nez kvasenou kapustu.
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    MCKIDNEY: jaka kultura? jaka syrovatka?
    je toho kopec :)

    ja som zase pocul, ze tam priliat stavu z kvasenej kapusty...
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    DUDEL: jen ze zelenych zkousim letos poprve :)

    MCKIDNEY: uz loni jsem delal v tehle trilitrove lahvi, kazdy druhy den mixoval a vykvasilo mi to pekne, tak jsem zvedavej letos teda, diky za link!
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ten recept super, postup na kvaseni ale nic moc. Pokud to delate z vice jak 300g, tak rozhodne nepromichavat.
    Navic vrele doporucujeme pridat mlecnou syrovatku, nebo kulturu.

    http://zdravi.casd.cz/wp-content/uploads/2017/03/PICKLES.pdf
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DUDEL: Delame ze zelenych i zlutych :) Zelena je mirne kyselejsi a tolik nekvasi.
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    SCIFI: nalavo zo zelenych? :) jak chuti ta zelena?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam