• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    QUIP
    QUIP --- ---
    SHASHA_KRASTY: Me opadavaji kvety jak na venkovnich (za oknem) tak u vnitrnich (na stole), oboje na jiznim okne, oboje poctive osmrdlavam steteckem ... a stejne se to deje. Mam tak 3 plody na 1 rostlinu, na ktere se celkove udelalo uz treba 10 - 15 kvetu. Delo se mi to i pred rokem.
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    Manzana Rocotto Red, sry za velikost.
    Mšice je požraly ale stejně nechcipnou, budou plodit ještě na vánoce

    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    RAHZUL: ja vim, měl jsem ... já jsem víc letos zvědavej na Squash Jamaican Yellow, kterým se docela daří a kde plody už zažínají i žloutnout... :o)
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    SHASHA_KRASTY: ty jsou moc pěkný a dobrý jsou i chuťově
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    ja řikam že to musim vyprstit, vždycky ty květy lehce polechtam, pak druhy, třeti...
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    btw tahle kytka je Chinese Multi-Color, takže v zoufalství jsem to už přisuzoval koronaviru... :D
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    HREBICK @ FOSSIL666: dekuji za rady, bude to asi ono ... ono jde o to, ze:
    1) venku za tim oknem jsou dve 130+ staré lípy, takže hmyz se k nám už opravdu moc nedostane...
    2) sice jsem "třásl" a různě zkoušel sám opylovat, ale asi málo, protože zrovna tahle jedna kytka je na takovým hůř dostupným místě - kytky, na který dosáhnu normálně nějaký plody daly...

    no nic, ještě to zkusím se zbylejma květama znova...
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    SHASHA_KRASTY:
    FOSSIL666:
    Nejde ani o hmyz...papriky jsou samosprašné. ale když to máš za oknem tak tam není ani vítr který to jinak taky obstará, takže stačí občas květinou zatřást ;)

    jinak další možnosti

    www.seminka-chilli.cz/opadavani-kvetu-paprik
    FOSSIL666
    FOSSIL666 --- ---
    SHASHA_KRASTY: Napada me, ze tam nema pristup hmyz a tak nedojde k oprcani kvetu... takze vzit stetecek a trosku si opatrne zabzucet... :-):-)
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    Nevíte někdo proč mě usychají květy? Jakože květu hromada, rostlina vitalní, pravidelná zálevka (doufám), ale prostě a jednoduše většina květů uschne a nepromění se v plod.... a já už fakt nevím proč...
    jo a kytky jsou za oknem, kde teda nemají až tak přehršel světla, ale jak říkám, kytky docela vitální a rostou jinak hezky
    GIA_
    GIA_ --- ---
    Ahoj,
    nemáte prosím někdo tip, kde sehnat čerstvé chile serrano nebo poblano?
    Poblano mají 1x ročně v Mexicaly, ale to nám nestačí :D
    Děkuji
    JEHLAN
    JEHLAN --- ---
    E_D: zupa dík :) Mám 13 papricek, tak snad z toho něco bude :))
    FORACE
    FORACE --- ---
    E_D: jo cca podle toho sem to delal, a vysledek paradni
    E_D
    E_D --- ---
    JEHLAN: jedu tenhle recept a chutna jak me tak vsem co obdaruju :)
    Nakládané Jalapeno chilli papričky
    https://www.seminka-chilli.cz/...zmasa-jidla-s-chilli-paprickama/nakladane-jalapeno-chilli-papricky/
    JEHLAN
    JEHLAN --- ---
    Ciao! Chystám se letos poprvé naložit Jalapenos. Mate někdo nějaký odzkouseny recept? Na netu je toho dost, ale řekl jsem si, ze se optam radši tady mazáků :))
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    BRUKEV: mne fungovalo toto
    Prípravok proti škodcom NEUDORFF SPRUZIT 250 ml
    https://www.protiskodcom.sk/.../odpudzovace-zvierat/pripravok-proti-skodcom-neudorff-spruzit-250-ml/
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    R4BB1T: no ja uz toho letos moc neocekavam, shit happens
    R4BB1T
    R4BB1T --- ---
    PALEONTOLOG: Takyk zatim nic, imho důsledek průběhu léta. Očekávám první větší sklizeň v průběhu 2. 1/2 srpna.
    R4BB1T
    R4BB1T --- ---
    BRUKEV: Pokud nejsou mšice důsledek působení mravenců - kde funguje mravenčí bufet, tak potom Mospilan.

    Pokud se ti chce patlat s řešeníma, jejichž funkčnost je značně volatilní tak potom:
    https://www.biocont.cz/skudci/aphidius-colemani
    https://www.biocont.cz/skudci/neem-azal-t-s

    Nicméně jediný opravdu funkční a efektivní řešení se jmenuje Mospilan.
    PROZAC
    PROZAC --- ---
    BRUKEV: me se nejvic osvedcilo vzit kvetinac do vany hlinu prikryt natrhlou igelitkou a sprchou v modu "mlha" ty msice splachnout...trochu z toho boli zada
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam