• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    AKTAJSA
    AKTAJSA --- ---
    Ahoj, krátký doraz: Stříháte listy, aby šlo víc "šťávy" do plodů, nebo je to nesmysl? Taky to na papriky víc svítí, když nestíní listy.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Horsi je, ze jsem vcera testoval zlutou morugu a taky mi teda neprislo, ze by byla nejaky zabijacka na to, jak ma davat :D
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    QUIP: mne ti nejaky jalapena taky moc nepali.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak 500SHU (z hlavy) je 5xVelky panak sladke vody na roztok alkoholu. Z Jalapeno se bavime mene nez cajova lzicka chilli oleje.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    QUIP: To uz je trosku osemetne - kazdy to ma jinak a ty urcite mas toleranci. Nizke hodnoty znamenaji ze skupina lidi se shodne velmi rychle (vsichni musi rict ze nepali)

    Proto pod 500 neresim - to je hodnota sladkych paprik. Je lepsi to prohlasit za anomalii a jit znova. Nevim zatim o zadne sladke odrude Jalapeno.
    QUIP
    QUIP --- ---
    MCKIDNEY: No ale i 500 SHU by prece muselo byt v puse citit, ne? Tyhle proste chutnaji jak sladka paprika / kapie. Tam neni ani ten nejmensi naznak palivosti.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pokud by jsi se s tim chtel srat, rozemlit, prokvasit cukry, redukce - ale pro malou urodu to nedava moc smysl.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    QUIP: protoze SHU je mereni molekularni hustoty, ne vysledku.
    Kdyz vezmes odrudu co se bezne pohybuje v dolni cast 2000-10000 (Susina!) a nasledne nitraty navysi podil masa na 200% - no tak maso+voda z extra objemu+stejne capsaicinu a najednou jsi na < 500 SHU z cerstve papriky.
    QUIP
    QUIP --- ---
    DUDEL: To se obecne pise, ze kdyz jsou chili rostliny stresovane suchem a pak zase zalivkou a zase suchem, tak ze jsou pak palivejsi, ale rozhodne to podle me nemuze vysvetlit to, ze nepali vubec. Rekl bych, ze to muze ovlivnit SHU v nejakych procentech, nebo i desitkach procent, ale ne ze by to byl rozdil 0 a 5000.
    Ja mam rostliny vzdy v samozavlazovacich truhlicich a i tak si pamatuju, ze letos byly parkrat tak suche, ze svesily listy dolu. A stejne nepalily.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jo a posledni: strihat prubezne. Trosku na to uz kaslu jak to neni muj sklenik, ale ono to z me zkusenosti stoupa s kazdym novym plodem.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Moje zkusenosti:
    - Jak paliva je odruda je zbytecne resit, pokud pestujete spolu s ostatnima, tak se to behem 2 sezon srovna. Nikdy jsem nemel tak palive piripiri jako kdyz tam bylo 5 scorpionu :)
    - Vody a nitratu je u nas prebytek - takze nehnojit nitraty a zalevat mene a idealne jedno za nekolik dni v noci.
    - Posledni je slunce a teplo - nejlepsi vysledky mam prave z otevreneho skleniku.

    Mel jsem i Scorpiona co dozral a prakticky nepali. Doporucuji prejit na Serrano.
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    QUIP: neviem, ja som to pestoval ako vsetky ostatne odrody, hnojil a polieval jak sa podarilo. ale pisal som vtedy mail do obchodu odkial som mal semiacka a odpisal mi toto typek:

    "Dobrý den,

    největší vliv má přemíra vody. Ze zkušenosti od dalších pěstitelů víme, že takto nepálivé rostliny je třeba začít trápit suchem a pálivost se dostaví."

    zda sa mi to ako picovina...
    QUIP
    QUIP --- ---
    DUDEL: Premyslel jsem, jak velky vliv na palivost muze mit treba hnojivo, nebo zalivka, mnozstvi svetla... ale porad mi prijde divne, ze nepali vubec. Jak se tohle muze stat?
    Asi na pristi rok zase vysadim ty nezname krizence, co jsem mel driv. Seminek jsem si tehdy nechal spoustu a klicivost mely tak 80 - 90%.
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    QUIP: s jalapeno mam poslednu dobu same zle skusenosti.
    skusal som asi 5 odrod a ani jedna nestipala vobec, ani tuk :(
    dost divne. potom poslal kamos semena nejakych overenych jalapeno a tie uz stipu tak ako maju.
    ale co som kupovat online semena tak nic...
    R4BB1T
    R4BB1T --- ---
    KRMITK0: Twilight
    QUIP
    QUIP --- ---
    Tak ja uz mam po sklizni a jsem z toho zklamany. Sice se urodilo, ale... papricky nepali.
    Banana sweet, tam jsem to cekal, je to proste dobra sladka paprika, i kdyz jsem cekal, ze aspon trochu nejaky naznak palivosti tam bude.
    Gorinitsch pali, ale ty jsou zase tak tenko stenne, ze to je spis na ususeni a rozemleti na prasek.
    Buenos carbide sice trochu pali, ale tech se urodilo jen par.
    Kashmiri Mirch pali jen trochu a nejvetsi prekvapeni je Jalapenos Biker Bills ktere byly velke, masite (opravdu tluste steny), ale nepali vubec. Jakoze opravdu vubec, ani naznakem. Tak to je za me nejvetsi zklamani.
    Ted maji vsechny rostliny druhou nasadu, tak snad to do podzimu stihne dozrat, ale vlastne moc nevim, co s tim udelat, kdyz to nepali. Do salatu dobry :)

    Ja nechtel zadne zabijaky, ale tohle krome Banana Sweet melo vsechno mit 5000 - 10 000 SHU. Driv jsem pestoval nejake krizence, u kterych bylo taky udavano 5000 SHU a palilo to na muj vkus akorat, takze tohle me zklamalo.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja sel zatim jen ppdvazovat a vratil se s nadilkou

    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    tak mám taky za sebou letošní první větší otrhávačku..
    přikládám toustovej chleba pro představu jak velký jsou ty velký papriky :D

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    POHODAVOLE: dobře ty.. nádhera na to koukat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam