• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    QUIP
    QUIP --- ---
    Tak ja uz mam po sklizni a jsem z toho zklamany. Sice se urodilo, ale... papricky nepali.
    Banana sweet, tam jsem to cekal, je to proste dobra sladka paprika, i kdyz jsem cekal, ze aspon trochu nejaky naznak palivosti tam bude.
    Gorinitsch pali, ale ty jsou zase tak tenko stenne, ze to je spis na ususeni a rozemleti na prasek.
    Buenos carbide sice trochu pali, ale tech se urodilo jen par.
    Kashmiri Mirch pali jen trochu a nejvetsi prekvapeni je Jalapenos Biker Bills ktere byly velke, masite (opravdu tluste steny), ale nepali vubec. Jakoze opravdu vubec, ani naznakem. Tak to je za me nejvetsi zklamani.
    Ted maji vsechny rostliny druhou nasadu, tak snad to do podzimu stihne dozrat, ale vlastne moc nevim, co s tim udelat, kdyz to nepali. Do salatu dobry :)

    Ja nechtel zadne zabijaky, ale tohle krome Banana Sweet melo vsechno mit 5000 - 10 000 SHU. Driv jsem pestoval nejake krizence, u kterych bylo taky udavano 5000 SHU a palilo to na muj vkus akorat, takze tohle me zklamalo.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja sel zatim jen ppdvazovat a vratil se s nadilkou

    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    tak mám taky za sebou letošní první větší otrhávačku..
    přikládám toustovej chleba pro představu jak velký jsou ty velký papriky :D

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    POHODAVOLE: dobře ty.. nádhera na to koukat
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    POHODAVOLE: dalsi update a sklizen :)





    IRA_PALMOVKA
    IRA_PALMOVKA --- ---
    KRMITK0: já si nedávno něco podobného koupila v tržnici, ale plody jsou víc do kulata. Překvapilo mě, že ty fialové jsou vlastně nezralé a postupně mění barvu na tmavě oranžovou až rudou. byla u toho cedulka okrasná pálivá odrůda Cancún.. sorry za tapetu

    QUIP
    QUIP --- ---
    Vcera jsem mel prvni sklizen

    Banana sweet


    Buenos carbide + Gorinitsch


    A jeste budou Jalapenos a Kashmiri Mirch
    QUIP
    QUIP --- ---
    KRMITK0: Zkousel jsem to porovnavat s obrazky na netu a docela blizko tomu je Capsicum annuum 'Peppa Purple-Tangerine' nebo Capsicum ANNUUM mixed PURPLE (Перец фиолетовый) https://adenium-doma.ru/shop/4173/desc/capsicum-annuum-mix-purple
    Ale uplne stejne barvy nema ani jedno z toho :)
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    QUIP: já tohle koupil ve skleníku v ČZU a není to ani jedna z těch odrůd co jsem kupoval. Ale esteticky je to hezká a velká kytka.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ONDYXINNYX: konkretni druh nize neznam, ale nedivil bych se. Mel jsem doma dva jiny druhy a vlastne akorat pali a chut nic moc, takze je mam v mrazaku, odkud pujdou pravdepodobne do kompostu.
    ONDYXINNYX
    ONDYXINNYX --- ---
    Já myslím že je to nějaká truhliková okrasná .. myslím že mi někdo kdysi říkal že se ani nemá jíst .. co je na tom nevím ..
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    KRMITK0: Imho myslím že by to mohlo být Explosive Ember
    QUIP
    QUIP --- ---
    KRMITK0: Jednou jsem tohle koupil ve vecerce asi za 50 korun. Palily celkem fest. A neceho podobneho jsem si koupil seminka, ale nazev byl "paprička okrasná", nebo tak neco. Konkretni odrudy se asi budou urcovat tezko.
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Netusite někdo co by to mohlo být za kytku? Květy byly fialový

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---


    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    QUIP: tu je lepsi fotka :)

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    QUIP: ja mam bohuzel malo mista, tak jsem je dal takto, ale docela se jim dari. Ty ostatni v kvetinacich ted postupne stehuju a vazu k tyckam, tak pak poslu foto. Na pristi rok uz mam vymysleny zahon, kde budou pravdepodobne ve trech radach na nekolika metrech, tak to bodne :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    POHODAVOLE: A ja jsem si o sobe myslel, ze mam papricky moc nahusto u sebe :)
    No tak tvoje Buenos Carbide vypadaji tak, jak jsem si je predstavoval. Moje se nejak zasekly a vic nerostou.
    Ale Gorinitsch mi uz cervenaji a vypada to krasne.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Pri ohybani jsem omylem ulomil vetvicku cerveny haba, tak se docela chytla :)


    QUIP: Vlevo Buenos Carbide a vpravo Jalapena, plody nejsou moc videt, tak dnes nafotim detail.


    zatim green, ale pak Peter Pepper Penis Red


    Trinidad Scorpion Moruga Yellow


    Fresno Supreme


    Bhut Jolokia Peach - prekvapila me vcera dost podobna chut jako oranzova haba


    Craig´s Double Hot Orange Haba


    Gorinitsch


    Jalapena
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam