• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SMRTEqua bank
    FLAD
    FLAD --- ---
    Ten bonusovy program (http://equabank.cz/karta/2/#mcpp-menu) je jenom Equi, nebo jsou tam i jiny banky?
    ALOPEX_LAGOPUS
    ALOPEX_LAGOPUS --- ---
    ROTTWEILER: V Mexiku nás taky Equa nepotěšila.
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    KOC256: Postup: jdi na Google, zadej Zuno a vyber "zprávy". První výsledek:

    Raiffeisen řeší, co se Zuno. Včetně zániku - E15.cz / zprávy
    http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/raiffeisen-resi-co-se-zuno-vcetne-zaniku-1009734
    NELDE
    NELDE --- ---
    KOC256: Ano, jsi mimo nebo nechápeš (-; Ano, Zuno vydalo zprávu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NELDE:
    ano nejistou nebo ano slabsi? :)
    NELDE
    NELDE --- ---
    KOC256: Ano.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NELDE:
    ADAMM:
    jsem asi mimo nebo nechapu... ZUNO nekde dalo nejakou nejistou zpravu? Nebo jen slabsi nez EQUA? :)
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    KOC256: přesně jak píše NELDE. A zároveň je to podle mě vydané proto, abych - když budu nový "odpadlík" od kamenné banky - vybral spíš Equa než ZUNO.
    NELDE
    NELDE --- ---
    KOC256: Deklarují, že jsou dobří - rostou rychle a vyváženě. Ta zpráva o Zuno totiž do jisté míry znejisťuje celý trh nízkonákladových bank - jeden z důvodů, proč lidi zůstávají v tradičních bankách, je, že nedůvěřují. A v bankovním segmentu je důvěra hodně důležitá - stačí, aby vkladatelé odešli a zůstali jen dlužníci a máš problém hraničící s bankrotem. A k tomu stačí vcelku malá šeptanda.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ADAMM:
    reakce na ZUNO?
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NELDE: Spíš než to bych řekl, že je důležité růst, což se jim zatím daří. I když koukám, že lidí dost na Facebooku nadávají a píší jak půjdou k Air Bank. Pokud za jeden rok nebude žádný růst, tak jí určitě zaříznou.
    NELDE
    NELDE --- ---
    PATRIKCHRZ: Ano, většina bankomatů u nás umí VISA, MC a Maestro. AmEx jen málokterý (ona třeba AmEx karty ne vždy umožňují výběr hotovosti) - stejné je to ale v hodně zemích. Při tom platbu AmExkou ti většinou na hodně místech.
    PATRIKCHRZ
    PATRIKCHRZ --- ---
    NELDE: Téměř všechny bankomaty u nás přijímají karty obou asociací tedy VISA i MasterCard (nevím, jak je to u AirBank, ta ze začátku uměla jen MasterCard) a kromě toho na nich lze nalézt i loga jiných asociací, často více či méně "přidružených" k těm hlavním - aktuálně mne napadá např. PLUS (má nějaké techtle-mechtle s VISA). AmEx nevím, zkusím se příležitostně mrknout :)
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    PATRIKCHRZ: slyšet "mBank, ta funguje všude", no kdo by to byl řekl ;)
    NELDE
    NELDE --- ---
    PATRIKCHRZ: Aktuálně jsem s EB platil na Kypru a bez problémů.
    FLAD: Není pravda, schválně se zkus podívat, které bankomaty u nás akceptují AmEx (bývaly to jen KB, ale možná se to změnilo) - obchody je berou, ale bankomaty ne. Pravidlo je takové, že majitel bankomatu přijímá jen karty, které sám vydává - asi bez členství v asociaci není možný nebo se nevyplatí výběr hotovosti.
    PATRIKCHRZ
    PATRIKCHRZ --- ---
    Tak vybírá mBankou, ta funguje všude. Jen se těší, že trochu ušetří na kurzu, a skutek utek. Teď má 25 000 Kč blokovaných v Equa :(. No, nebude o ní po návratu mluvit hezky :P
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    Měl jsem stejný problém v Istanbulu.
    FLAD
    FLAD --- ---
    PATRIKCHRZ: Jeste at si da pozor na typ karty, mne se to stavalo, kdyz bankomat treba bral jen Maestro, ale uz ne MasterCard. Tzn. bankomaty dukladne zkoumat.

    Jinak to je problem bohuzel nezavisly na EB, v zahranici rozhodne neplati to co v CR, ze ti kazdej vezme kazdou kartu.
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    PATRIKCHRZ: Ještě k těm blokacím, jestli mu to stáhnou (jako že asi ano), je třeba podat reklamaci na nějakém jejich formuláři emailem. Nicméně vrátit peníze jim trvalo přes měsíc a o rozdíl na kurzu a poplatek za výběr jsem je musela extra upomínat.

    Z jiného soudku, už týden mi nechodí email o zůstatku na účtu, netušíte někdo proč?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam