• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující




    Jde o výměnu informací okolo servisu, oprav a provozu kávovarů. Na nyxu něco podobného uplně chybí, přitom mi celé téma přijde důležité.
    O strojích a jejich úpravách, repasech atd. existují na internetu velmi rozsáhlá fóra s vysokou úrovní a plná kvalitních a podrobných informací; ale převážně americká, německá aj.
    Věřím, že se najde nemalý počet 'mašinfírů', kteří se rádi podělí o své poznatky a nápady.

    home-barista
    coffeeparts
    coffeegeek
    atd.
    *


    rozbalit záhlaví
    ENT
    ENT --- ---
    TRILOBYTE: to bohuzel neznam, ale nabidka dobra:) Mne by se libil fakt nejakej min cenove narocnej:)

    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    ENT: Relativne levnej, rekneme :) https://www.doubleshot.cz/prislusenstvi/mlynky-na-kavu
    Jestli znas nekoho s velkoobchodnim uctem u doubleshotu, tak se da sehnat o litr levnejs. Ale pssst ;).
    ENT
    ENT --- ---
    TRILOBYTE: to uz je docela palba - libil by se mi za 1500,- :) Nej je veta "design odpovida cene". Jakoze je ten mlynek jeste levnej?:)
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    ENT: Za me urcite elektrickej s kamenama. Mam (spokojene) https://kavomlynky.heureka.cz/baratza-encore/ hlavne na aeropress, ale ma velkej rozsah hrubosti mleti.
    ENT
    ENT --- ---
    Ahoj, máte tip na domácí mlýnek na kafe? Laickym pohledem mi vychází, že nožovým mlýnkem nebude kafe namletý rovnoměrně, směs bude mít menší a větší kusy. Takže mlýnek s kameny? Nějakej ozkoušenej v dobrym poměru kvalita/cena? Má smysl elektrickej? Padl mi do oka tento: https://www.kuptotu.cz/...IsAIuAV_TujtjuFwLwGFAdXFdh1PaZaPae0Sn_ayOsRd6MRKNplnKd7pIlcJcaAonYEALw_wcB
    MIKVE
    MIKVE --- ---
    KOLU: Ahoj, tak po rozebrani si myslim, ze ho uz neslozim zpet. Vsude zrezle sroubky, kontakty zkorodovane zelene a bude to urcite tim vodnim kamenem. Byl pouzivan s velmi tvrdou vodou. Jedine, co funguje jsou svetelne indikatory a cele to topi, az hreje. Nic vic.
    Tak jsem chvili hledal a nasel uplne ten samy za par korun malo vyuzivany. S tim jsem velmi spokojen na to me popijeni kavicky. Takze v zaveru mam jeden rozebrany na nahradni dily v krabici ulozeny a druhy jedu poctive. Diky moc za pomoc a kavou vonave dny preji)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Nevydrželo :D
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    KOLU: Pravděpodobně ano. Zajímá mě, jak dlouho to vydrží.
    KOLU
    KOLU --- ---
    TEDDYBEDDY: ono to za chvíli zase umře. časem se opotřebovává kontakt mikrospínače a pak ta měděná tenká membrána na tlakové části pressostatu časem prostě nevratně ztratí svoje elastické vlastnosti. bohužel na Ma-Terech není (vyjma velmi hlubokého DIY zásahu) vyměnitelná.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    TEDDYBEDDY: Jen poznámka k problému. Nakonec jsem ještě pokusně propláchl původní pressurestat Syncro technickým benzínem a zároveň jsem pomocí 6ky vrtáku lehce asi 100x "procvakal" membránu a znovu propláchl. Zatím to funguje dobře :)
    KOLU
    KOLU --- ---
    NINE_OF_NINE: však jo. rozeber to, namoč díly (cívku ne) do cafizy tak na půl hoďky, trochu to vydrbej, opláchni a slož. jen se smiř s tím, že jestli je to starý a bylo tam těsnění (o-kroužek) na těle ventilu, tak to už nemusí těsnit.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    JOSKA_CZ: Je to kávovar z druhé ruky, pokud je naděje že to usilovnější backflushing může vyřešit rád to zkusím. Říkal jsem si jestli nebude rychlejší to rovnou vyčistit?
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    NINE_OF_NINE: asi hloupá otázka, ale backflushuješ to?
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    KOLU: Bojler jsem uz vycistil, ale ten bordel neprestal, tak predpokladam ze bude v solenoidu.
    KOLU
    KOLU --- ---
    NINE_OF_NINE: nic nemazat :) tady vlastně ani není co mazat...
    Jestli ti jde z boileru bordel, vyčisti boiler.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    KOLU: Fotku prikladam, cistit ho chci protoze i po vycisteni bojleru mi jde z vydeje trochu jemnych cernych castecek.

    KOLU
    KOLU --- ---
    NINE_OF_NINE: prosímtě vyfot ten 3 cestnej ventil.
    Jinak nemazat.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    Chci na Gaggia New Baby 06 Dose vycistit 3 cestny ventil. Na forech jsem se docetl dve verzi pri kompletaci namazat, ci v zadnem pripade. Mazat ci nemazat? :) pripadne co je na to vhodne?
    KOLU
    KOLU --- ---
    HONCKA: na pracovní tlak se to dostane tak za 10 minut, ale hezky stabilně prohřátý je to tak za hodinu.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOLU: Peknej, jak dlouho se to rozehriva? Já u svyho mam 1,8kW topitko a 2,5l bojler a rozhratej ho mam za cca 20min

    Jinak problem byl v sonde, po vycisteni uz to funguje jak po masle
    KOLU
    KOLU --- ---
    ještě jednou se omlouvám za spam, tohle bych taky moc rád prodal a navíc je to tak velký, že když to neprodám, tak vůbec nevím, kam to dám.
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Kávovar CMA Astoria Dora SAE 1GR / Berlín nebo Praha / 18000 CZK ]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam