• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    381007: prosím prosím, kde seženu morfin do své lékárničky? :)
    381007
    381007 --- ---
    LIBRIUM: Jojo, Solumedrol jsem měl taky. Tam už to bylo lepší, ale nikdy jsem ho nepotřeboval. Byl to poslední medikament který jsem doplnil do ampulárka, než jsem ho přestal nosit. A líbil se mi ten mechanismus té "dvojampule"
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    381007: SoluMedrol 40 mg Act-O-Vial...
    381007
    381007 --- ---
    LIBRIUM: Ono to je dost o názoru jednotlivého lékaře. Každý Ti doporučí to, s čím má lepší zkušenosti.
    381007
    381007 --- ---
    LIBRIUM: Lomítkem bylo myšleno "nebo". Nosil jsem to, co bylo zrovna na skladě. Buď Dexamed, nebo Hydrocortison. U něj je ale problém s přípravou. V polních podmínkách to není "košér". Stalo se mi, že mi ta gumová propichovací zátka ucpala jehlu, kterou jsem dovnitř poslal F1/1 na rozpuštění a musel jsem vytáhnout druhou, abych mohl nabrat dávku. Pěkně mě to zdrželo.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    LIBRIUM: ..ze teda na spominane indikacie Apaurinu je vhodnejsi pri moznosti podat IM Dormicum/Midazolam 1ml/5mg.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WOJTYLA: epinefriniumhydrogentartrat sol inj 1:1,000 ma pri skladovani pri 4-20 °C v tme v povodnych ampulkach EXP 24 mesiacov.
    381007: Dexamed je dexametazon....

    Apaurin je na prelomenie status epi resp. pri tetane; s nim je ale problem ze by sa mal podavat pokial mozno IV a tam zase vyvolava rad dychovu depresiu (IM sa vstrebava eraticky).
    381007
    381007 --- ---
    ANARCHY: Hele, kalciovku jsem nikdy netahal. Částečné složení mého ampulária na fotce, ale už ho nenosím, zbytek (třetí krabičku) si bral kolega do batohu. Tam byly "zajímavější" věci viz níže :)

    WOJTYLA: Na anafylakťák je v tom mojem ampulárku sestava "tří králů" :

    1. Adrenalin
    2. Dexamed/Hydrocortison/
    3. Dithiaden

    Jinak "Apač" (Apaurin) na silné křečové stavy; Tralgit (Tramadoli hydrochloridum); Morphin; Mesocain; Narkamon; Hydrocortison (injekční suspenze); fízák v ampulích na ředění hydrocortizonu a pár dalších...

    Co se týče p.o. medikamentů, tak ty nosím pořád a to by se při nálezu mého batohu kdejaká smažka zaradovala :D



    KADLIK
    KADLIK --- ---
    rozpouštět léky vyrobený v pevný lékový formě a pak je někde nosit to je kravina nebo je to myšleno jinak?
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    WOJTYLA: s lekama na predpis casto taky - navic nic Ti nebrani to mit rozpusteny v nejaky lekovce mezzi ostatnima lahvickama v lekarne...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    WOJTYLA: dle vyjádření doktorů se antihistaminikama v podstatě nedá předávkovat...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ANARCHY: mno ale tam seš velmi rychle v pruseru na hranicích a tak..(krom toho koks bych určitě vyšnupal:-)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ANARCHY: anafylakták okamžitě po nastupu obtíží, nebo traumatu (vosa a tak) nechat rozkousat 4 - 5 prášků (zyrtec, zodac a tak) a případně adrenalin pokud je...jde prostě o to aby se zvyšil tlak v trubkách...tim jak je hiostamin roztáhne tak klesne tlak...adrenalin je stáhne zpet a tlak zvýší... mimochodem tady je opět popsaná mnou znminovaná technika s ruzovejma jehlama...

    Léčba anafylaktického šoku
    Anafylaktický šok je život ohrožující stav, který vyžaduje aktutní zásah. Ten se má v prvé řadě zaměřit na kontrolu a udržení životních funkcí (udržení průchodnosti dýchacích cest, v případě otoku jazyka je nutné provést koniotomii – řez mezi prvními dvěma hrtanovými chrupavkami, lépe napíchání několika tlustých jehel do tohoto místa, kterými může pacient dočasně dýchat), kontrola oběhu, v případě selhávání srdce zahájení srdeční masáže.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    WOJTYLA: Uprimne receno, jako lokalni umrtvovadlo je pomerne dobre pouzitelnej prostej kokain - stejne to jsou vsechno jen jeho derivaty, a navic casto s nizsim ucinkem - navic ho nemusis pouzivat injekcne, ale staci okoli rany posypat...
    Ja vim, neni to levna sranda, neni to legalni sranda a tedy to ssebou nese radu rizik, nicmene ve vysledku je to porad jedno z nejdostupnejsich lokalnich anestetik...

    A stejne tak morfin se da pomerne jednoduse vyrobit (de facto kyblovou metodou) z nezralych makovic (nehlede na to, ze staci i surove opium, ktere se da kourit, a tedy ucinek nastava temer stejne rychle jako pri i.v. podani.

    Ale teda nikomu samozrejme nedoporucuju zadne nelegalni drogy ani kupovat, ani vyrabet a uz vubec ne pouzivat.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ANARCHY: asi uplně EDC ne...ale v případě že se nekam pojede...jinak by to bylo v lednici...
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    WOJTYLA: Ten co jsem mel mel expiraci tusim za rok - ale nepamatuju se jak starej byl, kazdopadne bych tomu tak jako tak vic nez rok nedaval - zejmena pokud to budes nosit v EDC, a tedy zdaleka ne v predepsane skladovaci teplote...
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    381007: BTW jak se divas na kalciovku? osobne z ni mam trochu obavy, ale na anafylakticky sok by mohla jako jedna z mala veci pomoct...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ANARCHY: jakou to ma expiraci? Co lido a mezocainy pripadne jiny lokalni umrtvovadla mame k tomu pripadne zdroje? Mam dvoje siti 3/0. Casem toho koupim vic (in case of Z)
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    NAVARA: Ja si ho bral jen kdyz jsem jel do JV Asie, kde prece jen hrozila realna sance ustknuti nejakym hadem v podminkach daleko mimo civilizaci...
    Jinak presne z duvodu trvanlivosti to neni moc smysluplny, pokud k nemu teda nemas pristup treba v praci...
    381007
    381007 --- ---
    KADLIK: Už jsem upustil od těch nejdražších tac-med srand, protože stejně akorát procházejí :). Jinak komu nestačí toto a nepřežije, tak si přežít prostě nezasloužil :) a jak říká v Černejch baronech doktor Hořec: Ať chcipne... :) nebo poručík Hamáček: Lidí je jako sraček :).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam