• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ERGOSUM: :)
    ja by som si Novikova fakt nemazal....
    ako to kolofium je dobre pohodlne vehikulum, ale etylzelen by som si nemazal ani na porchove rany (karcinogenny ucinok).
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LIBRIUM: b) dobrá finta.
    Takže pro povrchové odřeniny na větší ploše nemá Novikov IMHO alternativu.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ERGOSUM: ano, potrebuju dodatocne krytie ale
    a) urychluju (na rozdiel od inych antiseptik a antibiotickych masti) hojenie
    b) zakryt ich mozes, ak nemas ziaden hydrokoloid aj obycajnou gazou (natries tuto holt tym gelom, rovnako ako ranu).
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LIBRIUM: Našel jsem dobře, že nemají vlastní krycí schopnost(potřebují dodatečné krytí)?
    Připadá mi to podobné jako
    Hemagel - Hlavní stránka
    http://www.hemagel.cz/
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ERGOSUM: Octenilin gel na rany alebo (za nekrestanske peniaze) Prontoderm Wound Gel s hydrokoloidnym (nie alginatovym...) krytim je lepsi imo.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Dost chvály sem četl na HemaGel.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Tyhle stránky
    Hojení ran
    http://www.hojeni-ran.cz/
    nevypadají špatně.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOJTYLA: Nebo ještě líp, odpařuje se ether a líh. :-)
    Naštěstí alespoň líh se dá přikápnout.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    nebo tedy vypařuje se - sublimace je jinej proces:-)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ERGOSUM: za mě nejlepší vec, bez alternativ, mám jeden doma, jeden na chalupe...jedinej pruser je že když to nemáš v lednici a už to máš votevřený tak to rychlejc sublimuje...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Při té příležitosti se zeptám na Solutio Novikov (ano to zelené :-)
    Jsou nějaké vhodnější alternativy, nebo vůbec alternativy?
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WOJTYLA: Paralen a Ibuprofen moze mat clovek zaroven z ineho dovodu, pre niekoho s zaludocnym alebo dvanastornikovym vredom je vhodny len paracetamol.

    ale proti refrakternej horucke, ako som pisal, by som volil skor Novalgin...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LIBRIUM: mno tydle hraniční řešení jsem u něj vyloučil na základě jeho věty obsah svý lékárničky, tak to hodím i sem. Zombie neočekávám, ustřelená pazoura mi taky nehrozí, je to uzpůsobený mým potřebám.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WOJTYLA: aj adrenalihn a morfin su na predpis a zhanaju sa dost tazsie nez Novalgin tbl.

    nediskutovalo sa tu o nich pred nedavnom snad? :)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LIBRIUM: bavíme se o domácím léčení ne nemocnici a léky na předpis jsou halt na předpis, takže se k nim člověk dostane jen když mu je doktor předepíše:-)

    takže za mě do lékarničky doma nebo na cesty rozhodně obojí...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WOJTYLA: mywslis snad ze v nemocnici sa zrazanim horucky nezaoberaju?

    Ibuprofen + paracetamol je hovadina zatazuje ti to organizmus viac nez ostatne mono lieky.
    Novalginom zrazis horucku fakt kazdemu, niekedy je problem ze to pac dostane kvoli bolesti napr. a ked nie je prikryty
    termodekou, tak mu klesne telesna teplota do hypotermie. vyskusane 80 rokmi praxe...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LIBRIUM: hel takhle se to neda brat. Kazdymu zabira neco jinyho telo je jinak citlivy na ruzny latky. Me treba na horecku paralen zabira skvele ibalgin mi zabere jen na zada a na bolest hlavy jedine ataralgin
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WOJTYLA: ludia to sice bezne robia ale je to kravina.
    na horucku Ibuprofen, ked chce mat clovek nieco co zaberie na kazdu horucku, tak
    na predpis Novalgin, aj ked u toho je riziko anaflaktickej reakcie alebo myelotoxicity
    (aj ked myslim, ze oproti kombinacii IBU+PRC je to este menej rizikove).
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LIBRIUM: paralen s ibalginem je dobre mit oba pac se daj kombinovat a oba zaberou na horecku. Kdyz paralen po 6 hodinach tak se da mezi tim po trech dat ibalgin.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    AUDIAC:
    ad 5 -- ak je to Septonex, ditch it a zozen si naozaj dobru dezinfeckiu do ran (Octenisept spray, Prontosan C Spray)
    ad 8 -- nepotrebujes 3 rozne antipyretika (Panadol, Aspirin, Ibuprofen), staci ti jedno. Ibuprofen solo alebo Panadol solo, ja by som bral skor Ibuprofen. pribal si tam skor nejake antihistaminikum (Zodac tbl., Dithiaden tbl. -- daju sa rozhryt alebo nechat vycucat, vtedy zaberaju dost rychlo).
    ad 14 -- viz ERGOSUM
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam