• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving

    Techniky vojenske prvni pomoci
    TCCC
    Care under fire
    Improvizovana medicina a prvni pomoc

    rozbalit záhlaví
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WOJTYLA: aj adrenalihn a morfin su na predpis a zhanaju sa dost tazsie nez Novalgin tbl.

    nediskutovalo sa tu o nich pred nedavnom snad? :)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LIBRIUM: bavíme se o domácím léčení ne nemocnici a léky na předpis jsou halt na předpis, takže se k nim člověk dostane jen když mu je doktor předepíše:-)

    takže za mě do lékarničky doma nebo na cesty rozhodně obojí...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WOJTYLA: mywslis snad ze v nemocnici sa zrazanim horucky nezaoberaju?

    Ibuprofen + paracetamol je hovadina zatazuje ti to organizmus viac nez ostatne mono lieky.
    Novalginom zrazis horucku fakt kazdemu, niekedy je problem ze to pac dostane kvoli bolesti napr. a ked nie je prikryty
    termodekou, tak mu klesne telesna teplota do hypotermie. vyskusane 80 rokmi praxe...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LIBRIUM: hel takhle se to neda brat. Kazdymu zabira neco jinyho telo je jinak citlivy na ruzny latky. Me treba na horecku paralen zabira skvele ibalgin mi zabere jen na zada a na bolest hlavy jedine ataralgin
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WOJTYLA: ludia to sice bezne robia ale je to kravina.
    na horucku Ibuprofen, ked chce mat clovek nieco co zaberie na kazdu horucku, tak
    na predpis Novalgin, aj ked u toho je riziko anaflaktickej reakcie alebo myelotoxicity
    (aj ked myslim, ze oproti kombinacii IBU+PRC je to este menej rizikove).
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LIBRIUM: paralen s ibalginem je dobre mit oba pac se daj kombinovat a oba zaberou na horecku. Kdyz paralen po 6 hodinach tak se da mezi tim po trech dat ibalgin.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    AUDIAC:
    ad 5 -- ak je to Septonex, ditch it a zozen si naozaj dobru dezinfeckiu do ran (Octenisept spray, Prontosan C Spray)
    ad 8 -- nepotrebujes 3 rozne antipyretika (Panadol, Aspirin, Ibuprofen), staci ti jedno. Ibuprofen solo alebo Panadol solo, ja by som bral skor Ibuprofen. pribal si tam skor nejake antihistaminikum (Zodac tbl., Dithiaden tbl. -- daju sa rozhryt alebo nechat vycucat, vtedy zaberaju dost rychlo).
    ad 14 -- viz ERGOSUM
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    AUDIAC: dobry jen dve veci bych vymenil a dve doplnil. Doplnit hotovej obvaz c 3 a desinfekci a vymenit akutol za Novikov a nuzticky za poradny nuzky - http://www.armed.cz/zdravotnicke-nuzky-mil-spec-monkey-emt-shears-mini/d-91539/
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TABORACEK: Ale pokud se chcete slozit, tak ja jsem ochotnej dat wojtylovi stovku do te tisicovky. Mimochodem, nezapomente taky na to, ze to bude potreba vyzvednout v nejaky prdeli kde to maj zrovna uskladneny...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ERGOSUM: Myslim ze mas o ministerstvu obrany dost vysoky mineni...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TABORACEK: Můj dojem je, že za tu tisícovku + cenu materiálu ti to ze skladu k bráně klidně přinesou. Je na tobě, kolik toho koupíš.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TABORACEK: Resp. myslim si ze sance je pomerne vysoka a proto bych rekl ze utracet za to abych zjistil ze si nechci otevirat army shop nechci:)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ERGOSUM: To je muj dojem. Nemaji prostredky na to, aby si otevreli maloobchod, takze v podminkach bude napsano neco jako ze minimalni odber nemuzou bejt jedny nositka, dve cutory a jedna varnice...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TABORACEK: To je tvůj dojem, nebo to máš něčím podložené?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Hele oni se nebudou chtit srat s prodejem jednotlivych polozek, ale budou to chtit prodat nekomu jako celek za "nejlepsi" cenu, takze to bohuzel nebude zase az tak zajimavy jak by se mohlo zdat, kdybys mel armyshop, tak by to mozna melo cenu, ale kdyz se na takovym trhu nepohybujes, tak nevim nic moc...
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    ERGOSUM: ja ho cas od casu pouziju na odreniny, kdy je flastr malo. na diru v noze je to samozrejme na nic :) u me je prave spousta "bezvyznamnejch poraneni" typu silnicni lisej a podobny srandy. holt bajkerskej first aid kit. jak jsem rikal, prustrely u me nehrozi.

    jo a jeste tam chybi SAM Splint, ktera je na ceste...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    AUDIAC: Akutol nepoužívám a nemám. Pokud si probereš použití, zjistíš, že je výhodný pouze na bezvýznamná poranění, která chceš máčet ve svinstvu, ale moc se u toho neotřou. Víc používám nepřilnavé obvazy.
    Párkrát jsem pořešil odřeniny papírovým kapesníčkem.
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    pro kamaráda jsem fotil obsah svý lékárničky, tak to hodím i sem. Zombie neočekávám, ustřelená pazoura mi taky nehrozí, je to uzpůsobený mým potřebám.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    GOBERS: to já sem..
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ERGOSUM: No ale musíš být podnikatel... :-(
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ERGOSUM: mno tak musíme losnout někoho kdo zaplatí ten litr poplatek abychom se dověděli co tam vlastně všechno je:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam