• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving

    Techniky vojenske prvni pomoci
    TCCC
    Care under fire
    Improvizovana medicina a prvni pomoc

    rozbalit záhlaví
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ERGOSUM: priste to neprohanej ty translatorem, kdo neumi anglicky, at si to prozene sam, me se z toho autoprekladu dela nevolno:)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TABORACEK: Jsou tam i dva zajímavé komentáře. Rovnou jsem je prohnal translátorem:

    se to zdá jako skvělý nápad. Nicméně, jedna věc, která mě napadla, že tento článek se nezdá řešit.
    Jsem certifikován v poskytování první pomoci / CPR a během tréninku, bylo nám řečeno, použít turnikety pouze jako poslední možnost. Zvážit, co se nachází pod škrtidlo je pryč. "
    Problém s tradičními turniketů je, že jsou odříznuti všechny krevní oběh. Jak víme, naše živé tkáně potřebují krev, aby přežili. v případě, že tkáň nedostanou, že kyslík bohaté krve příliš dlouho, tkáně umírají.
    Jen jestli tento systém má cestu kolem tohoto problému.
    ------------------------------------------
    V armádě sledujeme moderní protokol s názvem Tactical Combat Casualty Care (TC3). Jedním ze základních principů TC3 je rychlý a agresivní použití turniketů. Výzkum ukázal, můžete mít škrtidlo na dobu 6 hodin bez trvalého poškození nueropathic. Turnikety jsou používány po celou dobu v klinickém prostředí v průběhu chirurgického zákroku. TC3 protokoly se pomalu prosakují na civilní mimořádných událostech. Nicméně, civilní protokoly mají tendenci být konzervativní vzhledem k možnosti soudních sporů a ztráta lékařské licence.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    BRUKEV: Viz moje lekarna v klubu o zbranich. Je postavena na EDC s tim ze pokrejva i vejlety ja zena dite pes.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    BRUKEV: zakladny obvazovy material
    mastne tyly, sterilne krytie, pripadne hydrokoloidove krytie, obväzy, tlakovy obväz, torjcipe satky
    noznice na obväz/oblecenie
    pinzety
    injekcne ihly jenorazove, sterilne balene napr. 0.7/38 resp. 0.7/40
    Steristrip naplast na rany
    Octenisept spray na rany alebo Prontosept C spray
    Ibuprofen 400 alebo 600 mg tbl. pre dospelych.
    Paralen 100 mg cipky pre deti nad 7 kg TH, do 7 kg TH cipky 75 mg
    Aquasteril 2 Extreme na dez. pitnej vody
    Smecta sacky
    Endiaron tbl.
    Zodac tbl.
    Elotrans sacky
    reflexna vesta, ohen (sturmzapalky, kresadlo, robustny zapalovac a par tbl. parafinoveho podpalacu)
    oboznamit sa s pouzivanim kazdeho pripravku/artiklu, prip. si k nim vytlacit materialy.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Pomalu se prokousávám klubem a nabírám rozumy, nicméně poradíte se složením lékárny pro vycházky s rodinou?

    Jde o malou lékárnu do batohu, když jdu s ženou a dětmi (3 roky/1 rok) např na jednodenní výlet či víkendovou rekreačku.

    Vychází mi z diskuze, že je lepší si koupit futrál a naplnit si ho vlastníma věcma.

    Klidně link či PM. Diskuzi zde se nebráním, bude jen přínosná.

    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ERGOSUM: Novikov ma naprostou vyhodu u deti ze to kreje jakmile to trochu voschne za 10 mnut tak to namazes s dite muze litat koupat se s tim proste vsechno. Coz s krytim nejde.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOJTYLA: Takže jsme zase u hydrogelu a nepřilnavého krytu.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LIBRIUM: Karcinogeni ucinek asi stejnej jako prochazka kolem silnice. V tom bych problem fakt nevidel, ale chapu ze to nekomu muze vadit. Me je to vzhledem k omu jak hulim a chlastam jedno. :-)))
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ERGOSUM: Novikov na cerstvou odreninu stejne nedas. Jde to az na suchou ranu jinak to nechyti.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ERGOSUM: :)
    ja by som si Novikova fakt nemazal....
    ako to kolofium je dobre pohodlne vehikulum, ale etylzelen by som si nemazal ani na porchove rany (karcinogenny ucinok).
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LIBRIUM: b) dobrá finta.
    Takže pro povrchové odřeniny na větší ploše nemá Novikov IMHO alternativu.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ERGOSUM: ano, potrebuju dodatocne krytie ale
    a) urychluju (na rozdiel od inych antiseptik a antibiotickych masti) hojenie
    b) zakryt ich mozes, ak nemas ziaden hydrokoloid aj obycajnou gazou (natries tuto holt tym gelom, rovnako ako ranu).
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LIBRIUM: Našel jsem dobře, že nemají vlastní krycí schopnost(potřebují dodatečné krytí)?
    Připadá mi to podobné jako
    Hemagel - Hlavní stránka
    http://www.hemagel.cz/
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ERGOSUM: Octenilin gel na rany alebo (za nekrestanske peniaze) Prontoderm Wound Gel s hydrokoloidnym (nie alginatovym...) krytim je lepsi imo.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Dost chvály sem četl na HemaGel.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Tyhle stránky
    Hojení ran
    http://www.hojeni-ran.cz/
    nevypadají špatně.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOJTYLA: Nebo ještě líp, odpařuje se ether a líh. :-)
    Naštěstí alespoň líh se dá přikápnout.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    nebo tedy vypařuje se - sublimace je jinej proces:-)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ERGOSUM: za mě nejlepší vec, bez alternativ, mám jeden doma, jeden na chalupe...jedinej pruser je že když to nemáš v lednici a už to máš votevřený tak to rychlejc sublimuje...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Při té příležitosti se zeptám na Solutio Novikov (ano to zelené :-)
    Jsou nějaké vhodnější alternativy, nebo vůbec alternativy?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam