• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    LIBRIUM: Nemyslim ze wojtyla chce opiaty, ale stacily by bezne lidokainy a antibiotika, coz se da napsat na recept s vetickou "hradi pacient" a nikdo nepatra po tom komu a proc se to vydava...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LIBRIUM: tak mě taky nejde vo náký množství...mě by šlo vo jednu dve ampule morfinu, něco tramalu + náký antibiotika silný a takový veci...nic velkýho ani pravidelnýho... ale chápu že opiáty jsou problém...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WOJTYLA: aj keby si to dodrzal (co nerozporujem, aby nedoslo k nedorozumeniam), problem je na druhom konci retazcu -- OPL podliehaju zvlastnemu rezimu evidencie (preco aj su dostupne len na viacdielny recept s modrymi pruhmi -- jeden z exemplarov musi archivovat predpisujuci lekar, jeden musi archivovat vydavajuca lekaren a jeden sa hlasi redundantne (lekarnou a poistovnou resp. tym, kto to hradi) priamo SUKL, kde je prislusne oddelenie ktore to pribezne monitoruje). archivacna povinnost plati myslim 3 alebo 5 rokov, a ak pocas tohto obdobia dojde k nejakemu podozreniu, ma SUKL neobmedzene pravo bezodkladne vyzadovat reviziu, prip. to moze posunut rovno NPDJ/prokurature.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    JAHODOVE_PYRE: já nic takovýho neřikal... z českejch makovic se udělat dá:-)


    TABORACEK: spíš doktora co to napíše, nebo chlapa ze zdravotního armádního skladu kde když zmizí pár vecí tak se hovno děje...


    LIBRIUM: neprovalilo...tedy odeme a od lidí za který ručim dozajista ne...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    JAHODOVE_PYRE: ...alebo si skor najst lekara ktory to napise na recept s nejakou plauzibilnou indikaciou.

    inak ze by mak pestovany v CR neobsahoval opium (resp. Mo) je mytus, tak trochu propagovany cs. asociaciou pestitelov maku, aby im smazky nenicili polia.

    primerny obsah Mo v makovej slame z ceskych poli sa pohybuje okolo 0.20--0.60 % m/m susiny, tj. 2--6 g morfinu na kilogram suchej makovej slamy.
    JAHODOVE_PYRE
    JAHODOVE_PYRE --- ---
    tak to nezbejvá než
    a) vykrást dobře zásobenou lékárnu
    b) říct bratrům polákům
    c) jet do afgáče nařezat makový bambule, páč včera jak milně vzpomínal Wojtyla, tady se pěstujou jen geneticky upravený makovice na zrno, nikoliv na opium ;)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    TABORACEK: problem je len, ze keby sa to prevalilo, tak pan lekarnik ma tak 5 rokov bez podmienky a zakaz vykonu povolania po...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Potrebovali bychom nejakeho lekarnika tady sem dotahnout...
    JAHODOVE_PYRE
    JAHODOVE_PYRE --- ---
    WOJTYLA: přidal bych se !
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    přátelé nemáte nekdo možnost sehnat veci na předpis? všetně nákej na speciální předpisy?:-)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: mám v sirsim plánu že si to celý přečtu asi v duchodu:-)
    381007
    381007 --- ---
    ERGOSUM: Pokud někdo chodíte na rozpad.cz, tak Milli je jeden z rozpadlíků a dá se s ním slušně pokecat...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOJTYLA: Doplním, že přes anglický název česká.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    a ještě updatovaná verze z roku 2012

    Millis survival manual update 2012.pdf | Ulož.to
    http://uloz.to/xpc2r28/millis-survival-manual-update-2012-pdf
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    velmi dobrá literatura!

    Myty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neuci.pdf | Ulož.to
    http://www.uloz.to/xpzwwNW/myty-a-omyly-v-survivalu-aneb-co-se-v-survivalu-neuci-pdf
    HANZEL
    HANZEL --- ---
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    TABORACEK: to neviem, v Nemecku je to volne predajne ako aj ostatne krystaloidy
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    LIBRIUM: Chces mi rict ze na slovaci to na predpis neni?
    381007
    381007 --- ---
    LIBRIUM: jsou na Rp. mnule jsem se s babou v lékárně dokrve hádal, a nakonec mi F1/1 prodala pod podmínkou, že si do toho nebudu dávat kontaktní čočky :D
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    TABORACEK: tak penetrujuce poranenia sa daju v pripade nudze tamponovat aj "obycajnou" sterilnou chri. gazou, to teda nie je ziaden prevratny objav (a dost bezna zalezitost v civilnom zachrannom systeme ak ma napr. pac penetrujuce poranenie s velkou stratou krvi kde sa neda/neoplati pocas transportu sa pokusat odsvorkovat velke cievy)
    akurat na tu asepsu sa neserie ako si tu predstavujete, lebo C. perfringens sa prakticky neda riesit ATB ani v sucasnosti a naco to zbytocne riskovat, ked je prevencia pomerne jednoducha.
    TABORACEK: v CR su zakladne krystaloidy na Rp.? lol.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam