• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ANARCHY: Ciste ze zajmu... co na te certifikaci stoji tu hroznou raketu?
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ANARCHY: Ano, jen mohu az v prosinci
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    STENNY: Myslim, ze pujde vse, na cem se tu dohodneme jako ramci pro ten kurs - jde jen o to, abychom tam nesli s tim, ze jedna polovina chce neco diametralne odlisneho od druhe poloviny...
    STENNY
    STENNY --- ---
    ANARCHY: Vzhledem k normálním cenám (a nedostupnosti) MIRA kurzů za mě není co řešit, jednoznačně jdu.
    Jediné, kde bych možné trochu upravil osnovu, je: MIRA pokud vím pokrývá především situace "co dělat, když si pro pacienta přijede RZS se zpožděním desítek hodin až několika dnů," zatímco ten plánovaný postapo kurz měl pokrývat i některé situace "RZS nepřijede nikdy". Čili některé věci, které bych v obsahu rád viděl (šití ran, neinvazivní řešení slepáku, substituce léků, etc. - viz ta osnova, co jsem sepisoval se Šafaříkem pár desítek postů zpátky), by mohly vypadnout. Jestli by přidání těhle věcí znamenalo, že se přidá další den k trvání a litr k ceně, tak mi to za to stojí.
    Pokud to přidat nepůjde, stejně půjdu. Zaseknout se někdě ve skalách se zraněným kamarádem je pravděpodobnější než postapo...
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Takze tedy mame moznost absolvovat kurs MIRA (Medicine In Remote Areas), ktery de facto pokryva stejne skilly a situace jako postapo medicina s tim, ze pokud by nekdo chtel certifikaci, tak to vyjde na 1000E na osobu, bez certifikace by to vyslo cca na 3500,- Kc za osobu za 2denni intenzivni kurs s tim ze mi ten znamy psal, ze se to da udelat i delsi (3+ dni) podle pozadavku, a stejne tak se da i obsah kursu prizpusobit tomu co by nas konkretne zajimalo.
    V tuto chvili zarizuji skolici centru, s kapacitou 15 lidi, coz tedy asi je maximalni kapacita.
    Co se terminu tyce, tak psal, ze idealne by to bylo nekdy v rozmezi listopad - prosnec, do te doby jsou plne vytizeni.
    Krome vyse uvedeneho jedina podminka kterou si stanovil je, ze lidi ktere bude skolit nejsou zadni magori domobranci, prorusti aktivisti, extremisti a podobne, uz proto, ze delaji casto skoleni pro ozbrojene slozky (a zdaleka ne jen ceske).

    Takze bych potreboval vedet kdo by za danych podminek mel zajem - beru to tak, ze palec nahoru u tohohle prispevku je zavazne (ve smyslu, ze pak nikdo neprohlasi, ze to je na nej vlastne prilis moc penez, nebo ze ztratil zajem atd.) projeveni zajmu s tim, ze termin potom navrhneme a dopilujeme tak, aby pokud mozno mohli vsichni zajemci.
    Dam tomu cas tyden, pak se mrknu na vysledky a pripadne zacnu vybirat/navrhovat termin.
    Pokud by nekdo chtel ssebou vzit nekoho dalsiho kdo neni v tehle diskusi, tak prosim do komentare/odpovedi, a s tim, ze v tu chvili rucite za takoveho cloveka, ze to neni neco z vyse vyjmenovanych skupin...
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    STENNY: ok, s tim uz se da pracovat, diky :-)
    STENNY
    STENNY --- ---
    ANARCHY: Nevím, jak ostatní, ale vzhledem k tomu, kolik stojí normální slušné kurzy první pomoci, by mi nevadilo za podobný "postapo" kurz od zkušeného člověka zaplatit cca totěž, jako za komerčně dostupný CLS kurz (upravené podle rozsahu/časové dotace).
    Za podmínek 1 den/ 1750 kč to tu tehdy oplusovalo deset lidí.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    STENNY: zeptam se, jednoho cloveka, ktery dokonce jezdi skolit americke CLS na zakladny v nemecku i jinde po Evrope, znam, a je pomerne dost ochotny.
    Stezejni otazka ale je kolik by nas bylo, a kolik jsme ochotni/schopni za takovy kurs zaplatit - on am o sobe na nas urcite zbohatnout nebude chtit, ale jde o casovy rozsah a hloubku predavanych znalosti a dovednosti i s ohledem na pomucky ktere se pritom spotrebuji...
    STENNY
    STENNY --- ---
    ANARCHY: Prý se chce držet standardních kurzů zdravotní a střelecké přípravy.
    Mno... máte někdo tip na jiného lektora, který by tohle zvládl odpřednášet, ideálně na základě svých zkušeností?
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    STENNY: tusis z jakeho duvodu?
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Skoda :-((
    STENNY
    STENNY --- ---
    Šafařík postapo kurz odložil a nemíní se k němu vrátit. Jen pro info.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Zip Surgical Skin Closure APPLICATION INSERVICE VIDEO
    https://www.youtube.com/watch?v=n-3ry8zAo_g
    STENNY
    STENNY --- ---
    TABORACEK: Tak se zas obligátně připomenu... jak to vypadá s postapo zubařem? První máj, trhání zubů čas, hrdličky zval ku šití hlas atd.
    SWIST
    SWIST --- ---
    WOJTYLA: no, to bych netvrdil, ale člověk si musí udělat radost když to jiný neudělá.. :D
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: vlakem jsi v ostrave za 3 hodiny. Da se jet i autovlakem. Po vlastni ose je ta d1 trochu voser no:(

    Jinak ja osobne cekam na lepsi termin, protoze vsechny tri vypsany jsou v dobe kdy jsem pryc:(
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    SWIST: no taky ty seš ovšem tuplovanej kruťák...
    SWIST
    SWIST --- ---
    WOJTYLA: jako jo, no.. Já pojedu až ze Stuttgartu.. :D ale řekl jsem si že na ten kurz chci..
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    SWIST: jako rád bych, ale Ostrava je fakt rakovina z Prahy
    SWIST
    SWIST --- ---
    Chystáte se někdo 24/25.3 na ten Šafaříkův kurz? Ideálně někdo z Prahy, že bychom se dohodli na nějaké hromadné dopravě. A i kdyby ne, tak nové tváře se hodí poznat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam