• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving
    STENNY
    STENNY --- ---
    ANARCHY: S tvými tématy souhlasím, doplnil bych:
    - u šrapnelových/jiných mnohočetných penetrujících poranění cizími tělesy: a) specifika vyhledání a odstranění nebo ponechání mnoha, často drobných projektilů, b) jak poznat, zda je šance postiženého vůbec zachránit (odhad pravděpodobnosti následných komplikací). + Problém odstraňování skleněných střepin.
    - asi spadá pod následnou péči, ale: péče o penetrující poranění břišní dutiny a prevence navazujícího zánětu.
    - následná péče u rozsáhlých popálenin
    - neinvazivní léčba stavů, které se dnes řeší operativně (zejména kýla a apendicitida)
    - šití ran
    - substituce léků (veterinární léčiva, průmyslové nebo analytické chemikálie - poměr risk/zisk u podobných situací)
    - injekční/infuzní podání látek - jak na to, kdy je to vhodné (resp. kdy přínos převyšuje rizika amatérského podání)
    - dezinfekce a sterilizace v improvizovaných podmínkách (operačního pole/rány i nástrojů a třeba šicího materiálu) - čím a jak, když nemůžu všechno vykoupat v normální dezinfekci.

    (Specificky zubařský kurz sliboval poptat Táboráček, současný stav neznámý.)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ANARCHY:
    Asi spadá pod "nasledna pece v pripade tezsich penetrujicich zraneni" , ale zajímala by mě diagnostika a řešení ventilového pneumotoraxu
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    ANARCHY: OBL - otravne bojove latky
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    ANARCHY: Termin 16.-17.12. mi ted instruktor potvrdil, takze vse plati.

    Ted je potreba dat dohromady temata a okruhy informaci co by nas zajimaly.

    Ja za sebe bych se rad dozvedel neco vic o nasledujicich tematech, doplnte prosim dalsi temata:
    - nasledna pece (po poskytnuti prvni pomoci) v pripade tezsich penetrujicich zraneni (strelne rany, zraneni srapnely, bodne rany...)
    - rozliseni kdy ma smysl se pokouset nejakou tezce poranenou koncetinu zachranit, a kdy je lepsi amputace, plus postup
    - improvizovana lecba nemoci ktere se mohou vyskytnout v SHTF situacich (tyfus, cholera...)
    - osetreni pacientu zasazenych OBL (plus jak rozlisit u kterych latek/pacientu to ma smysl)
    - diagnostika a reseni sneti
    - zakladni zubarske zakroky
    - jak resit poraneni ci zanety oci
    - jake rozsirene zdravotnicke vybaveni pro skupinu cca do 10 lidi ma smysl predem porizovat pro dlouhotrvajici SHTF situace krome prislusneho poctu IFAKu
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    OK, takze tedy takto s tim, ze kapacita je naplnena a jeste cekam na potvrzeni TRPASLICE.

    ALDARION
    ANARCHY
    BAAL
    DIMS
    KADLIK
    LORD_WANG
    NAVARA
    RAHUF
    STENNY
    SWIST
    TABORACEK
    TUILE
    VAMPYRCIK
    ZAPPO
    ZYAN
    TUILE
    TUILE --- ---
    ANARCHY: Baal , tuile
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Takze tedy anketu jsem uzavrel s tim, ze kurs probehne 16.-17.12. a to s nasledujicimi ucastniky:

    ALDARION
    ANARCHY
    DIMS
    KADLIK
    LORD_WANG
    NAVARA
    RAHUF
    STENNY
    SWIST
    TABORACEK
    VAMPYRCIK (nehlasovala, ale potvrzeno)
    ZAPPO
    ZYAN

    a cekam jeste na vyjadreni od TRPASLICE - tedy nas bude 13 nebo 14.
    Pokud tady tedy je jeste jeden clovek (pripadne 2 pokud TRPASLICE nebude moct) kdo se chce zucastnit v tomto terminu, tak ma moznost.
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    ANARCHY: Jak to dopadlo?
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    ANARCHY: Jinak tedy prosim, aby o terminu zahlasovali i ti, kteri se prihlasili pozdeji a jsou tedy nahradnici, at muzeme vybrat termin nejvhodnejsi pro vsechny, stejne tak pokud nemuzete ani jeden termin, tak zahlasujte bez zaskrtnute volby.

    A samozrejme ze pokud zakliknete oba terminy, tak to neni tak, ze budou dva kursy a vy se zavazne hlasite na oba, ale ze muzete v oba terminy a ze se zavazne hlasite na ten, ktery hlasovanim vyberete (pokud ho mate zaskrtnuty)

    Pokud jste zahlasovali spatne, tak to napiste bud sem nebo mne do posty, kdyby se ozvalo prilis moc lidi, tak tohle hlasovani zrusim a udelam ho znovu.
    STENNY
    STENNY --- ---
    ANARCHY: Jasně. Nedošlo mi, že to nemusí být one-off, dobrý nápad. V tom případě taky preferuju dvoudenní, abych nebyl přehlcený informacemi.

    BAAL: Možná jsem hamižný, ale Anarchyho idea udělat tohle jako úvodní kurz a třeba za půl roku udělat "advanced" kurz s tím, co budeme chtít doplnit, mi připadá velmi dobrá.
    BAAL
    BAAL --- ---
    ANARCHY: na mě neberte ohled ja si to snad nějako zařídím, sám bych chtěl třídenní, ale nastupuji do nové práce a nevím zda ve zkušebce dostanu den volna, nicméně trochu doufám že by to nemusel být takový problém.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    STENNY: V zasade jednak to, a druhak to, ze muzeme udelat kratsi prvni kurs, a na to pak navazat at uz treba nejakym workshopem s praktickymi ukazkami a nacviky, do ktereho se pak da zahrnout jednak to na co v kratsim kursu nebyl cas, a pripadne veci co nas po prvnim kursu napadnou jako doplneni.

    Ale neni to jeste fixni, pokud byste vsichni (az na Baala) chteli 3denni urs, tak to mozne je
    STENNY
    STENNY --- ---
    ANARCHY: Pro zajímavost, co tě nakonec vedlo k tomu, že jsi to specifikoval jako dvoudenní a ne třídenní? Hlas "ne" od BAALa?
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Jinak pro lidi co se ptali v poste, tak zamereni kursu bych videl na svepomocnou medicinu v situacich, kdy pacient nemuze byt v horizntu dnu, tydnu nebo mesicu dopraven do nemocnice, s pripadnym pouzitim improvizovanych pomucek. Kurs by mel byt urcen pro lidi se znalosti alespon zakladni prvni pomoci - ani pro naproste zacatecniky a ani pro profesionalni zachranare, lekare a paramediky.
    Presny rozsah toho co se chceme dozvedet je mozne jeste presneji specifikovat ci doplnit, k tomu nastrelu co jsem sliboval jsem se jeste nedostal, ale nejpozdeji jak bude jasne kdo se tedy bude ucastnit, tak to spolecne nejak dame dohromady.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---

    MIRA kurs - termin

    21 hlasy od 16 respondentů

      VAMPYRCIK
      VAMPYRCIK --- ---
      ANARCHY: nazdar, dostal jsem echo od wanga kapánek opožděně, zapiš mě prosím na seznam zájemců, uvidíme jak dopadnou termity, třeba se vlezu
      WOJTYLA
      WOJTYLA --- ---
      ANARCHY: Hele chci jet taky esli je to mozny objevil jsem to az ted.
      ANARCHY
      ANARCHY --- ---
      NAVARA: ok, Jak se dostanu k počítači
      ANARCHY
      ANARCHY --- ---
      OTAKAR: Budu počítat asi jen hlasy "ne", to by snad mohlo stačit k vyhodnocení
      NAVARA
      NAVARA --- ---
      btw. šlo by opravit / smazat ten obrázek ( http://www.defense.gov/dodcmsshare/newsphoto/2007-07/hires_070713-F-8769P-227.jpg ) ze záhlaví? jak neexistuje, ale je tam u něj rozměr, tak jsou příspěvky až na konci druhé stránky...
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam