• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: Nejhorší jsou ty řecký! :)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    To jsou ty memy, přátelé, potvory, skáčou tu mezi náma... :-) Taky jsem měla párkrát pocit dejá vu při čtení některých příběhů...
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    BRAMBOREENA: prostě nám tu běhají podobné myšlenky...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GULDUR: a zase synchronicita, o tomhle teď přesně napsala knížku Karolina Francová (úplně čerstvě, asi před měsícem) - budem doufat, že to brzy vyjde...
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    BRAMBOREENA: ten by vznikl (si představuju), pokud by existoval subjekt i objekt elektronického myšlení, ale pokud je jenom objekt, tak mu drobet hrábne a stane se z něj šílený stroj, přesvědčený o svém božství, trpcí schizofrenií milíonu jedinců a jediné co mu zbude je vydat se do svého domnělého díla - vesmíru...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (chtěla jsem tím demonstrovat, jak jsou božstva záludná, ale je pravda, že to člověk taky ocení spíš až po přečtení knihy)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GULDUR: Matrix :)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    BRAMBOREENA: a co teprve, pokud se daná civilizace rozhodne vtělit své božstvo do stroje a přinést mu nejvyšší oběť v podobě rozpuštění individuality a vytvořením globálního vědomí...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: O Lodích tam bude hodně :)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Tak obsah dopisu bude drásat asi nejmarkantněji, ale já osobně jsem zvědavá na motivace Lodí.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GULDUR: Tak to bude prostě tím, že SKUTEČNĚ EXISTUJÍ hmyzí božstva, a různé mimozemské civilizace je tím pádem uctívají... (U nás na Zemi to tedy pochopil jen ten Lovecraft, holt jsme pozadu).
    Ale ony i ty záludné houby jsou oblíbené, viz Karel Jerie a jeho útočící mochomůrky.
    GALE
    GALE --- ---
    WITTGENSTEIN: WTF? Tak to není fér. Obsah dopisu mě žere celou dobu a na druhý díl jsem spoléhala.
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    masakr, asi nám tu běhají v kotlině společné myšlenky... na novou nahrávku našeho (ne)hudebního projektu připravujeme příběh o broučích božstvech uctívaných zaniklou mimozemskou civilizací - silně inspirováno Lovecraftem mimochodem...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZUZKAOU: klídek, já ji taky nedala :) (Tedy zkoušela jsem, přečetla jsem asi padesát stran, a říkám si, že jednou se k tomu vrátím...)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BORGDOG: no já jsem taky scifistka tak akorát na houby, že.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    WITTGENSTEIN:
    ZUZKAOU:
    "Prequely" jsou tři: Ten, kdo přišel z vesmíru -- Beztvaré měnící se -- Lunapark Luna.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (pravda, ta dnešní ještě ne, tak rychlí zas nejsme.)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    ZUZKAOU: Myslíš tím povídku "Ten, kdo přišel z vesmíru"?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Sem ne, radši do záhlaví. Nebo spíš na web.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam