• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BORGDOG: A hlavně spoiluje, ach jooo, zrovna s tak důležitým prvkem jako je Lucasova "životnost"...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Připadá mi fajn, že si v tom každý najde něco jiného :)
    Každopádně potěšilo... :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    VANEK: Místy podle mě dost mimo, ale budiž, ujde...
    WHYNOO
    WHYNOO --- ---
    co takle aldiss :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    Prvnííí!
    Mycelium: Jantarové oči – Vilma Kadlečková | Zuzana Hloušková | FantasyPlanet.cz | vše o fantasy, sci-fi, horror | recenze, knihy, komiksy, spisovatelé | Tolkien, Sapkowski, Gemmell, Goodkind, Jordan
    http://fantasyplanet.cz/clanek/mycelium-jantarove-oci-vilma-kadleckova
    (Zuzana Hloušková)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    GENTIANA: Za pochopení jsem ráda :).
    Práci nezávidím. Já mám práci ohraničenou osmi a půl hodinami a dál ji řešit nemusím. Pravda, nějaké to naplnění se moc nenajde, ale zase si to vynahradím ve volném čase. Šla jsem si zaplavat a teď se asi vrhnu na Reynoldse, kterého jsem rozečetla při čekání na Mycelium. A zítra zase vstát v půl páté... uf.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    JANADVORACKOVA: my, co to už máme přečtené dvakrát, vcelku chápeme. Dneska jsem snad dostala kus provizorního anglického překladu do čtečky, ale místo šťourání/redigování/něčeho dělám rozpočet na jednu akci, a protože kolega provozák svůj díl totálně odflákl, mám na to celou noc.. no.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Taááák a můj výtisk je už konečně na cestě :).
    Jen pojď k mamince, juhuhů!
    Pardon, byla jsem na slunci nějak dlouho.
    GALE
    GALE --- ---
    Tak jsem právě odeslala do Arga chválicí/dotazovací mail na Mycelium a vydání druhého dílu.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Nebo ajťáka navštívil zürëgahl a on se ještě nevzpamatoval.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ROMI: Nevím a netuším... buď je to celosvětové spiknutí, nebo má příslušný ajťák schopný konverzi provést dovolenou :) (Tipovala bych, že b je správně, ale kdo ví...)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: to uz tam nejakou chvilku je ;) ale porad me zajima kdy priblizne :) co tam vazne jako? nevis? :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ö, bacha, na Kosmasu se objevil nový záznam - http://www.kosmas.cz/knihy/185597/mycelium-i-jantarove-oci/ - což je e-book!!! Zatím teda má status 'připravujeme', ale je to nadějnější, než když tam nebylo nic!
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    BRAMBOREENA: Gratuluji! Tak snad brzy třetí, druhé... :) Držím palce!
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    VANEK: Kdyby to pomohlo, tak se vyfotím, i když se jinak nefotím. :-P
    RUFO
    RUFO --- ---
    VANEK: Doufam, kdyz prodejnost dosahla 4. pricky v ramci nakladatelstvi, tak snad druhy dil vydaji - a pomerne brzy.
    VANEK
    VANEK --- ---
    RUFO: To neví autor, ale jen nakladatelství, je třeba tam posílat důrazné dotazy a pokud možná přikládat svou fotografii s prvním dílem ;-)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    VANEK: Tak jasně, že většinou seženeš.
    VANEK
    VANEK --- ---
    VANEK: to už je taky pár let; mluvím o "koupit na Amazonu a zbavit DRM".
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    VANEK: Trevora (Příběh Lucy Gaultové), Atwoodovou (Pýthii) ani Howarda (Nekromanta JC) na IRC neměli, takže první dva jsem si vlastnoručně oskenoval, u třetího jsem udělal OCR z PDF od nakladatelství.
    VANEK
    VANEK --- ---
    WITTGENSTEIN: Plus ça change, plus c'est la même chose.
    WITTGENSTEIN: Dneska už to většinou někdo udělal za tebe, ne?
    RUFO
    RUFO --- ---
    BORGDOG: Rozhodne si precti. Jsem asi jeden z tech, co to docela zkusli. Ale uz jeto davno, musim si to zas precist.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam