• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    GALE: hned v první kapitole je cosi o ocelové soše hmyzího boha.
    GALE
    GALE --- ---
    Jak je to s Akkütlixem? Nepamatuju si, že bych někde v knize našla zmínku o tom, že vypadá jako hmyz. Není dokonce popis jeho podoby rouháním? Jen Lukas jednou žertoval na téma počtu jeho končetin. Tuhle informaci mám jen z recenzí. Nebo jsem špatně četla?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    TO: VANEK A tohle jsem první objevila já! Respektive mám časně vstávající kamarády právníky, kteří to našli a pláci mi na Facebook! :)
    Fotka je ovšem deset let stará, tyhle hodinky jsem dávno ztratila... :D

    Stála u zrodu Dračího doupěte, teď stvořila vesmír. Má dva tisíce stran - iDNES.cz
    http://kultura.idnes.cz/...-kadleckova-mycelium-09w-/literatura.aspx?c=A130724_175225_literatura_vha
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    VANEK: Na to je asi jen jedna odpověď: e-book...
    VANEK
    VANEK --- ---
    ROBERT_PILCH: To jen zvenku; kombinace zrcadla a brožování je velmi nepovedená.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Fuj, to jsem se lekla: http://www.novavlna.sk/18-zaujimavych-veci-ktore-pravdepodobne-nikdy-neuvidite-na-vlastne-oci/ (ale v chrámech Církve vidět jsou).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ROBERT_PILCH: Souhlasím! Taky na ni chvílemi koukám :D
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    Já byl dneska ve Walesu, koukal jsem na to. Hezky ta kniha vypadá. :)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    ALONSY: Nojo, ale mně se to na takhle dlouho ještě neprotáhlo :). U nás by neměli všechno, co jsem chtěla, ale kdybych zajela do Prahy, asi bych to splašila za odpoledne, to je fakt.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    JANADVORACKOVA: Já se zrovna nedávno sama sebe ptala čím to je, že preferuju kamenné obchody, když jsou ty internetové levnější a pohodlnější.
    Tady mám svou odpověď :)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Kombuchu jsem jednou pila v zeleném čaji. Doteď nevím, jestli to chci zkusit zase, nebo jestli to nechci už v životě ani vidět :).
    Ale možná po přečtení knihy, která ještě nedorazila, což už je fakt divný, když mi před dvěma dny psali, že je na cestě... a z Marsu to nejde... V tom bude nějaký zádrhel nadpřirozený :).
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ZUZKAOU: No to jo, Muzeum i Můstek jsou slušně obrostlý, i v tunelech...ale jestli je to vhodný zrovna na kefír, to si netroufám odhadnout...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    vzhledem k tomu, že je děsný vedro, tak se mrchy množí a kdyby někdo další z tohohle auditka chtěl kefírovou houbu tak je k mání v praze na trase C, či A...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ALDARION: taky ho mám v bookmarcích, ty fotky jsou boží :)
    (No a ještě je tu auditko o kombuše, ale ta mě nemá ráda, vždycky mi chcípne)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Neměl bych si otevírat deset klubů najednou. Měl jsem vedle sebe otevřený tenhle klub a tenhle klub a chvíli jsem přemýšlel, který je který.
    Tomuhle stromu se totiž přihodilo něco velice podezřelého. A kdoví odkud sem byla přivezena tahle houba... ;)
    WHYNOO
    WHYNOO --- ---
    jo tak. děkuju za objasnění ;-) si prectu a pak se třeba sofistikovaněji zapojim do debaty :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    PIPIN: Přesně...

    Myslím, že Karolina toho vyspoilovala dost málo, Zuzka H. prozradila trochu víc :)
    Já se snažila informaci o Lucasově stavu moc nešířit, protože sama za sebe to mám tak, že když je hlavní hrdina na chcípnutí, od knihy mě to spíš odradí; nicméně u prvního dílu zas takové nebezpečí nehrozí, člověk ví, že mu musí ještě chvilku vydržet. I dvojka je ještě v pohodě, ale s narůstajícím počtem dílů to začne být problém...
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    KAROLINA_F: Jasně, chápu. Ono je to s těma spoilerama hodně individuální a člověk nakonec dospěje k logickému závěru, že nejlepší by bylo nečíst si předem recenze vůbec, což je samozřejmě problém, pokud má recenze pomoci v rozhodování, zda knihu (film, hru..) koupit či nekoupit (to se netýká mne a Mycelia, věděl jsem, že si to chci přečíst a těšil jsem se)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    KAROLINA_F: Asi jsem upjatá, mně se to až tak moc na začátku nezdálo.
    KAROLINA_F
    KAROLINA_F --- ---
    PIPIN: Já dlouho zvažovala, jestli to do recenze dávat, ale tahle informace se objeví hned na začátku knížky a považovala jsem ji za dost podstatnou pro zhodnocení hlavní postavy, tak mi přišlo lepší ji tam dát.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    SHEALA: Není nutno. Před Myceliem byla pro mne Vilmina tvorba terrou inkognita a vůbec to nevadilo. Doporučuji pustit se do toho, ale to víš, my jsme tu už jen tlupa nekritických adorantů. :-D
    STARE_CASY: No rybíz dorovnal pH ale jinak to asi vidím na to blití, já moc nevydržím. :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam